Pořad, jehož originální název zní C‘est ma question, je oblíbený v řadě zemí světa a provází jím ti nejlepší moderátoři daných států. Česko je další v pořadí, které jej nabídne svým divákům. První díl uvidíme už v pátek 21. června v hlavním vysílacím čase. Formát je původem ze Švýcarska, kde soutěž běží už osm let, a s úspěchem jej převzali Řekové, Izraelci, Maďaři, Estonci, Kypřané, Indové či Thajci.

Moderátor by si na soutěžení netroufnul

Princip vědomostní soutěže spočívá v zodpovídání záludných otázek, jež soutěžícím pokládají běžní lidé. Ti své otázky natáčejí na mobilní telefon a zasílají je do studia. Dvě dvojice soutěžících si z velkoplošné obrazovky vybírají tváře dotazovaných, aniž tuší, jaké otázky pro ně mají přichystané. Procházejí třemi koly až k vítězství jednoho páru. Zatímco ve světě soutěží dvojice z lidu, v české verzi Kdo se ptá? poměří znalosti známé tváře. „Myslím, že je to jedna z prvních show, kde se diváci mohou těšit sami na sebe, protože jsou to oni, kteří tvoří základní kámen této soutěže. Mohou se ptát na cokoli. Svoji otázku, která musí mít jasně danou a nezpochybnitelnou odpověď, natočí na mobilní telefon a pošlou nám. Pak záleží na tom, koho si soutěžící vylosují. Pokud volba padne zrovna na jejich otázku, uvidí se v televizi. To je pro některé diváky velké lákadlo. A dalším je to, že všechny soutěžní dvojice tvoří lidé ze showbyznysu, známí herci, zpěváci, různí sportovci,“ přibližuje podstatu soutěže Martin Dejdar, který má zkušenosti s moderováním celé řady soutěžních i zábavných pořadů.

Je prý moc rád, že stojí za moderátorským pultem a nemusí předvádět své znalosti. Přiznává, že by na ně moc nevsadil. „Nikdy jsem nebyl dobrý student, podvědomě jsem směřoval k tomu, že budu studovat DAMU. Snažil jsem se mít maturitu, tu jsem udělal, vysoká škola už pro mě byla daleko jednodušší, protože jsem dělal něco, co mě bavilo. Byl jsem hodně živé dítě a později i průšvihář. Jak na základní škole, tak na střední. O vysoké radši mluvit nebudu,“ vzpomíná na svá školní léta herec.

Známé tváře pro charitu

Martin Dejdar do soutěže angažoval i vlastní potomky. V jednom z dílů se znalostmi blýsknou jeho děti Matěj a Sára. Matěj studoval v Americe, kde se věnoval hlavně hokeji a rodina tam několik let žila. Matěj se ale kvůli zranění zad musel milovaného sportu vzdát. Dcera Sára si vyzkoušela práci před kamerou, ale nakonec se rozhodla pro studia psychologie, také v Americe. „Ještě nikdy jsme spolu v žádné show nebyli. Jsem z toho hodně nervózní, asi víc než oni. Ale možná ještě nervóznější je jejich matka,“ říká s úsměvem Martin Dejdar. V deseti dílech vědomostní show vystoupí také například Daniela Brzobohatá, Aleš Háma, Michal Suchánek s dcerou Berenikou, manželé Tomešovi, manželé Koptovi, Igor Bareš, Kristýna Frejová, Veronika Žilková, Adéla Gondíková, Petr Vacek, Ivana Jirešová a další. Peníze, které známé tváře v soutěži vyhrají, poputují na charitativní účely.

Zdroj: iGlanc.cz, časopis TV Magazín

Související články