S blížícím se létem má zřejmě každý chuť si zajít do kina na dobře natočenou oddechovku. Loni to byla Barbie, kde si srdce všech diváků získal Ryan Gosling jako ublížený Ken. Od května se na Goslinga můžeme těšit znovu, tentokrát v mnohem akčnější roli. Objeví se totiž v komedii od Davida Leitche Kaskadér, kde bude hrát titulní roli, a jak sám název napovídá, lze od něj očekávat řadu akčních, až strach nahánějících scén.

Zdroj: Youtube

Hlavním hrdinou filmu je kaskadér Colt Seaverse, který se nachází v obtížné situaci – nemůže sehnat práci. Jediný film, kde ho jsou ochotni obsadit, je vysokorozpočtový akční trhák. Má to jeden háček, režíruje ho jeho bývalá přítelkyně Jody. Colt je do ní stále zamilovaný a na place to mezi nimi pořádně jiskří, i když se většinu času dohadují. Aby toho nebylo málo, tak se záhadně ztratí hvězda filmu Tom Ryder, který se zřejmě zapletl s nebezpečnými zločinci. Produkce se to snaží utajit před veřejností a vybere právě Colta, kterého považuje za nedůležitého pro natáčení, aby herce našel. On nakonec souhlasí, hlavně aby zachránil Jodyin film a možná získal zpět její srdce. Nebude to ale snadný úkol, jelikož neví, že mu zločinci také půjdou po krku a v řadě chvil mu půjde o vlastní život. Jeho kaskadérské zkušenosti ho ale dostanou z nejednoho problému.

Kaskadér točí Kaskadéra

Režisérem snímku je čtyřiapadesátiletý David Leitch, což je záruka dobrého akčního filmu. Je režisérem například filmů jako Bullet Train, John Wick nebo Deadpool 2. Není se v tomto případě vůbec čemu divit, že mu to fakt jde, jelikož sám začínal u filmu jako kaskadér. Svým novým snímkem vzdává hold své předchozí profesi, a aby toho dosáhl, snaží se ve filmu co nejméně používat CGI (počítačová animace nebo počítačem generovaná grafika a efekty ve filmech), ale spoléhá se na starou dobrou šikovnost a zručnost herců. Film vychází ze stejnojmenného seriálu z osmdesátých let, ve kterém si hlavní postava kaskadéra vydělává jako lovec odměn.

Do hlavní role se třiačtyřicetiletý Ryan Gosling hodí dokonale, protože mu zkrátka role frajírků sedí a jistě nebude ani šetřit humorem. Tímto filmem chce režisér převážně předat svou lásku k natáčení filmů, o čemž snímek z velké části také je. Původně prý vůbec neměl být tak romantický, ale když obsadili Goslinga, tak Leitch přišel s návrhem celý příběh ohraničit milostnou linkou. Kromě toho Ryan předvede i řadu akčních triků jako očekávaný pád z výškové, dvanáctipatrové budovy.

Když se na to dívám, je to pro mě legrační, protože vidím toho nejvystrašenějšího člověka na světě, jak se snaží chovat jako ten nejúžasnější chlap všech dob. Částečně je to důvod, proč jsem si těsně předtím nasadil sluneční brýle, aby nebyl v mých očích vidět strach, vzpomíná na natáčení Gosling. Jeho lásku ztvární oblíbená herečka Emily Blunt, která se nedávno objevila například v oscarovém filmu Oppenheimer. Zmizelého herce zahraje Aaron Taylor-Johnson, jehož si můžete pamatovat z Leitchova předešlého filmu Bullet Train a jenž brzy ztvární komiksového padoucha Krakena.

Zdroj: iGlanc.cz, časopis TV Star, cinemart.cz

Související články