Becoming Karl Lagerfeld
(od 7. června na Disney+)
Po seriálech o Balenciagovi a Diorovi, které se dočkaly premiéry v minulých měsících, nyní na trendové vlně přijíždí sám „kaiser Karl“. A opět nás čeká Paříž a k ní i Monako a Řím, jen tentokrát v pastelových barvách 70. let. Tehdy jeden z nejuznávanějších módních návrhářů posledních dekád započal svoji výjimečnou kariéru. A jelikož se jednalo o rodáka z Hamburku, nepřekvapí, že jeho excentrické brýle v šestidílné biografické minisérii nasadil nejpopulárnější německý herec současnosti Daniel Brühl. Produkční domovinou stylové retro podívané je nicméně Francie.
V roce 1972 Karla Lagerfelda nikdo neznal. Osmatřicetiletý návrhář se věnoval konfekci, měl svoje sny, ale jeho ego zatím nenabralo dostatečné svaly, aby se začalo rvát o místo na slunci haute couture. To mělo změnit Lagerfeldovo setkání se svůdným, démonickým dandym Jacquem de Bascherem. Až jeho přítomnost vybudila v designérovi s velmi zvláštní komplikovanou letorou a s temnotou v duši energii postavit se příteli a zároveň rivalovi Yvesovi Saint Laurentovi. Z jejich soupeření pak vzešel nový velký třesk světové módy, který zválcoval západní společnost. Pod tlakem bombastických večírků a přehlídek se ale začal měnit i sám Lagerfeld.
Tatér z Osvětimi
(od 7. června na SkyShowtime)
Když novozélandská spisovatelka Heather Morris v roce 2003 poprvé potkala Laliho Sokolova, stalo se tak jen dva měsíce poté, co Sokolovovi zemřela jeho žena. Tento moment v sedmaosmdesátiletém muži otevřel stavidlo zapovězených vzpomínek. A právě ty se staly základem bestselleru, který dodal další střípek do bohaté skládačky literárního obrazu dějin holocaustu. Tatér z Osvětimi pak poprvé vyšel v roce 2018 a letos se dočkal i své adaptace v podobě šestidílného koprodukčního dramatu a ponuré romance, která ze své podstaty není pro slabé nátury.
Láska z koncentračního tábora
Lale Sokolov (Jonah Hauer-King), původně z Krompach na východním Slovensku, byl do děsivého tábora smrti dovezen dobytčákem v roce 1942. Tehdy se stal „tätowiererem“. Jeho úkolem v Auschwitz-Birkenau bylo ostatním vězňům s pomocí numerického cejchu na zápěstí sebrat poslední zbytek lidskosti a proměnit je v inventář. Hrůzná „práce“ ale změní jeho život i jinak než jen ve jménu zla. Jednoho dne se za zdmi koncentračního tábora setkává i s dívkou jménem Gita (polská filmová hvězda Anna Próchniak). Ten okamžik, během kterého jí tetuje na předloktí trest smrti a který by měl být prostý všech pozitivních emocí, stačí na to, aby se do sebe oba mladí lidé zamilovali – na tom nejhorším místě, v tu nejhorší myslitelnou dobu. Jejich vzájemné pouto jim pomáhá přežívat ze dne na den a vzdorovat kruté noční můře, jíž musí říkat realita. Jejich láska jim dává sílu splnit téměř nemožný úkol: zůstat naživu – spolu. A láska nakonec zvítězí. Také proto může celý příběh vyprávět Harvey Keitel v roli muže, který měl štěstí, a přesto se nikdy nezbavil pocitu viny za to, že přežil.
Zdroj: iGlanc.cz, TV streaming, Disney+, SkyShowtime