Pretty Woman (1990)

Příběh o tom, jak prostitutka Vivian potká bohatého podnikatele. Typicky vánoční film, ačkoliv s Vánocemi nemá zhola nic společného. Ale je to pohádka, kterou chceme vidět pořád dokola. Stejně jako Julia Roberts, i my občas sníme o tom princi na bílém koni, který tasí svůj meč a zachrání nás. Některé by určitě ocenily i ”pojď holka, zařídil jsem ti bejvák”. Ačkoliv se jedná o film z roku 1990, je to podle mě nejlepší moderní zpracování Popelky, jaké kdy vzniklo. Přitom původně vůbec nemělo jít o sladkou romanťárnu, ale o drama. Vivian měla prodávat drogy a být závislá na kokainu. Také ji měla hrát Michelle Pfeiffer. Díky bohu, že tý holce nakonec přišel do cesty Richard Gere. S Julií tvoří dokonalou dvojku a postarali se divákům o mnoho kouzelných chvil.

Zdroj: Youtube

Nevěsta na útěku (1999)

O devět let později se tihle dva znovu shledali v romantické komedii Nevěsta na útěku. Svedl je dohromady i stejný režisér, Garry Marshall. Dlouho se uvažovalo o pokračování veleúspěšné Pretty Woman a já osobně jsem ráda, že na něj nakonec ani nedošlo. O čem by jako mělo být? A tak nakonec vznikla Nevěsta na útěku, kde se setkává poněkud splašená Maggie Carpenter a sloupkař z New Yorku Ike Graham, protože ho zaujala historie jejích několikanásobných útěků od oltáře.

Notting Hill (1999)

Ve stejném roce měl premiéru i další kultovní srdcenaplňující trhák Notting Hill. Tam ztvárnila Julia hlavní roli v tandemu s neuvěřitelně sladkým Hughem Grantem. Kdo by mu odolal? Slavná hollywoodská herečka Anna Scott tedy ne. Při pobytu v Londýně je okolnosti náhodně svedly dohromady a majitel malého knihkupectví William Thacker ji zaujme svojí nevšední všedností a upřímností. Samozřejmě takový vztah se superhvězdou projde několika zatěžkávacími zkouškami. Příběh opět těží ze setkání dvou lidí ze zcela odlišných prostředí a daří se mu to bravurně.

Svatba mého nejlepšího přítele (1997)

Jak praví jedna z recenzí na Československé filmové databázi: „Ještě nikdy se mi nestalo, abych hlavní hrdince tak upřímně přála, aby zůstala na ocet.” A to samé při vzpomínce na tento film vlastně napadlo i mě. Nechápejte mě špatně, ale Julia zde vlastně hrála dost sebestřednou mrchu. Přesto podanou stravitelně natolik, že ji i tak máte rádi a pak, je to Julia Roberts, na kterou se zkrátka dobře kouká. Mimochodem dámy, pokud chcete mít za nejlepšího přítele chlapa, ujistěte se, že je gay.

Vstupenka do ráje (2022)

Trvalo nějakých dvacet let, než se Julia Roberts vrátila k žánru romantických komedií. Filmů mezitím natočila hodně, ovšem od tématu, které z ní udělalo hvězdu první velikosti se povětšinou odklonila. Důvodem snad nebylo to, že by cítila potřebu se vymanit, ale že jí do cesty nepřišel žádný dostatečně kvalitní scénář. Ten přišel podle ní až s filmem Vstupenka do ráje, kde si zahrála po boku George Clooneyho. Udělat kvalitní romantickou komedii není jen tak, divák už předem v podstatě ví, jak příběh dopadne, proto mu musíte děj podat dostatečně atraktivně a pak máte šanci, že se z něj snad jednou stane kultovní trhák. I když, na to romantické kouzlo z devadesátek se tu navázat nepodařilo.

Zdroj: iGlanc.cz, ČSFD

Související články