Jirko, vy zkoušíte novou hru Účet v Divadle Bez Zábradlí. Co tam budete hrát?

Hraji tam postavu, která se jmenuje Gil. Je to starý mládenec, je mu zhruba 45 let a žije sám. Nemá ženu ani partnerku a to jeho život dělá malinko smutným. On by měl moc rád ženu, jako mají jeho kamarádi, bohužel je v tom takový nýmand a nedaří se mu. Chtěl by to změnit. Problém je ten, že on způsobem komunikace, jakou vede, jak mluví i s kamarády a se ženami, je tak strašné, že se nedivím, že je sám. Já vám to vysvětlím takto. Jestli znáte Dva a půl chlapa, tak on je Alan Harper, brácha Charlieho Sheena. Není to tak do extrému. Je to nešťastný týpek, nýmand, ale pracovně se mu daří. Celý děj se odehrává na mé chalupě, nemám se špatně, protože peníze, které mám, vrážím do sebe.

Zdroj: VLM

Ta komedie je i o vyřizování účtů, nejen těch finančních, vy jste si sám s někým vyřizoval účty?

Ty bláho, to si snad ani nepamatuji. Jsem diplomatický člověk a snažím se věci řešit normálně. Nikdy jsem nezašel do extrémní situace, která by se dala nazvat, že jsem si s někým vyřizoval účty. Ale kdyby mi někdo ublížil, asi ho klepnu přes prsty.

Vy hrajete i v seriálu Specialisté, kde byl teď vyměněn Marek Lambora za Vojtu Vodochodského. Jak snášíte tu změnu v týmu?

Je to o chemii, aby k nám Vojta zapadl do týmu. Specialisty točím pátým rokem. Začal jsem na jaře 2019, teď je to pět let. Za tu dobu jsem tam točil s Kubou Štáfkem, se Zuzkou Kajnarovou, s Evičkou Leimbergerovou, Jakubem Erftemeijerem, pak se tam opět vrátila Zuzka. Vždycky je to o nás, abychom si na sebe zvykli, propojili se a komunikovali spolu. Ať chcete, či nechcete, je to na obrazovce vidět, jestli to funguje. Je to rozhodnutí produkce, je to rozhodnutí těch, kteří tu změnu chtějí udělat. Já jdu dál a když mi řeknou, že jsem tu dlouho, budu se s tím muset vypořádat sám.

Co jsem zatím četla reakce na Vojtu, byly dost chladné. Diváci by chtěli zase vrátit Marka Lamboru. Jak na to pohlížíte vy?

Marek se rozhodl sám, což je samozřejmě jeho rozhodnutí a já to respektuji. Ono je těžké se zavděčit. Rozumím, že některé divačky jsou zklamané, tak to prostě je a já s tím nic neudělám. Jsem součást celku a když tu změnu chcete udělat, je to velmi těžké. Spíš záleží na divákovi, jestli nám zůstane věrný, ale já věřím, že ano. Je to pořád o tom týmu. Doufám, že diváci budou shovívaví, že na tu změnu přistoupí.

Když jste nastupoval do Specialistů, myslel jste si, že ten seriál bude mít až takový úspěch?

Vůbec ne, protože já, když jsem nastupoval, to bylo za Honzu Zadražila, kterého zastřelili. Počítal jsem, že budu točit jen jednu sezónu. My dostáváme obci na další rok, kdyby náhodou nás zase chtěli, tak si nás zarezervují. Sledovanost je vysoká, diváka to baví, tak proč v tom nepokračovat. Akorát si říkám, když se v něčem dlouho pokračuje, musí se víc dbát na kvalitu věcí, protože hezké věci se hodně rychle okoukají. Možná je dobré nespoléhat jen na čísla, ale spoléhat i na kvalitu.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články