Alice je profesorka výtvarné výchovy na gymnáziu, kde znovu učí i Karel Tejkal (Tomáš Jeřábek). Ředitelka Perry (Elizaveta Maximova) se v médiích chlubí novou školní jídelnou a naštve ji, že Alice ve stejné reportáži zmíní potřebu zajímavého místa, kde by se daly učit umělecké předměty, konkrétně jurty. A Karel Alici podpoří, líbilo by se mu učit v jurtě biologii. Když se média nápadu chytí, Perry ho okamžitě začne vydávat za svůj. Alice bude mít ale v Jedné rodině zajímavější téma k řešení, než je výuka v jurtě. Bude tu totiž hrát ženu, která žije v ne úplně typickém vztahu. „Alice je úplný opak Ireny ze Zlaté labutě. Je profesorka výtvarné výchovy, která všechno bere s velkým nadhledem, nenechá se ničím ani nikým svazovat a užívá si života. Zatímco v Labuti jsem hrála postavu s lesbickou orientací, Alice vyhledává polyamorní vztahy, tedy vztahy s více muži souběžně,“ říká herečka. V tomto dílu ale zatím nic jejímu způsobu života nenasvědčuje. Naopak se zdá, že ji zaujal Medard (Vincent Navrátil), s nímž se potká v sauně a kterého začne balit.

Objeví se i Marek Němec

Pokud se z jejich jiskření vyvine něco dalšího, Medard se bude hodně divit, až se v dalších dílech objeví Alicin partner Hugo, jehož bude hrát Marek Němec. „Hugo je bohatý chlapík, který je díky penězům docela nad věcí. Řekl bych, že je mnoholáskař, že má rád lidi. Ano, je příznivcem polyamorních vztahů. Někomu vyhovuje žít v početnějším vztahu, já k takovým lidem nepatřím. Jsem tradiční heterosexuál. Co může být na takovém vztahu výhoda a co by mě štvalo? Fajn by mohlo být, že pokud žijete ve vztahu tři, můžete snáz platit třeba hypotéku. Ale štvalo by mě, kdyby mě vynechali, ale náklady bych platil,“ říká s nadsázkou Marek Němec a dodává: „Je mi jasné, že česká společnost není na takový vztah moc nastavená. Budeme se snažit, aby ho divák pochopil a neodsuzoval a aby byla naše linka aspoň trochu vtipná a normální.

S Kristýnou ani s Vincentem, s nimiž mám společné obrazy, jsem se do téhle doby neznal, je to pro mě zajímavé setkání. Pro mě znamená rodina moc, byť si sám procházím různými životními kotrmelci. Střídavou péči jsem jako dítě nezažil, i když se rodiče rozvedli. Už jsem byl v té době velký. Jako rodič s tímto systémem ale zkušenost mám. Je to složitý organismus, který vyžaduje důkladné plánování a taky velmi citlivý přístup a smysl pro spravedlnost. Máte pocit, že s dětmi nejste dost, zároveň chcete umožnit i druhé straně, aby s nimi byla, do toho máte třeba partnerku, která má taky děti z předchozího vztahu, je to velká škola života.“

Zdroj: Youtube

Jak si scenáristé poradí s těhotenstvím Bereniky?

Na gymplu nově učí taky Vilém (Václav Matějovský), který převzal hodiny tělocviku. Ve snaze mít se studenty kamarádský vztah si je ale pustil příliš blízko k tělu. A studentky se předhánějí v tom, která ho dřív sbalí. V tom ale mají mnohem silnější konkurenci – Beatu v podání Diany Mórové. Ta na Viléma používá všechny ženské zbraně, které má. Komplikované období prožívá i Filip (Filip Blažek) s Norikou (Berenika Kohoutová). Mikešek získal roli v seriálu a natáčení dalších dílů by se mělo přesunout do Ameriky. Filip je proti, ale Noriku nic neodradí od toho, aby byla z Mikeše dětská filmová hvězda. Tahle dějová linka má ještě jiné pozadí. Berenika čeká druhého potomka, a tak pro ni museli autoři vymyslet v ději seriálu pauzu.

Zdroj: iGlanc.cz, časopis TV Magazín

Související články