Autoři tvrdí, že v Jedné rodině se na podzim tak trochu obrátí karty. Na věčné smolaře se konečně usměje štěstí a ti, kteří dosud štěstí měli, se budou muset poprat s pořádnými výzvami. Karel a Petra (Tomáš Jeřábek a Tereza Kostková) se těší z toho, jak se Petře rozjel byznys s marmeládami, jedna dokonce uspěje v mezinárodní soutěži. Jenže anonymní internetoví pisálci na ni začnou házet špínu. V domě s nimi navíc začnou bydlet i Martina s Dominikem (Denisa Biskupová a Adam Mišík), kteří přijdou o maringotku, což přinese spoustu konfliktů – třeba kvůli tomu, že Martina se potřebuje učit na maturitu, Dominik se chce bavit a Karel má pocit, že se nemá kam zašít, aby měl chvíli svůj klid. „Nikdy jsem takhle dlouhodobě nic netočil, poprvé jsem si to vyzkoušel právě u Jedné rodiny. Moc mě ta práce baví. S lidmi, kteří tu jsou, myslím štáb i herce, je skvělé trávit čas,“ říká Tomáš Jeřábek.

Zdroj: Youtube

Velké překvapení pro Kláru

Filip a Norika (Filip Blažek a Berenika Kohoutová) pořád řeší bydlení. Žít u dědy Boba (Pavel Zedníček) je někdy komplikované, i když Bob skvěle hlídá nejmladšího vnoučka, ovšem na vlastní byt stále nemají finance. Filip ale dostane nabídku pracovat půl roku v zahraničí na stavbě turbín větrné elektrárny, což by jejich finanční situaci pomohlo. Přijme ji? A co by to obnášelo pro Noriku? Klára (Zuzana Vejvodová) je konečně vyrovnaná a smířená s tím, že od nich otec jejích dětí odešel. V domově seniorů, kde pracuje, se objeví nový lékař Petr (Cyril Dobrý). S Klárou se ze začátku střetávají a zažívají spoustu nedorozumění, ale brzy to mezi nimi začne jiskřit. A paní hraběnka (Carmen Mayerová) má pro Kláru jedno překvapení. Nová řada nabídne tedy i nové postavy. Na koho se můžeme v dalších dílech seriálu těšit?

Petr (Cyril Dobrý)

Nový lékař v domově seniorů, v němž pracuje Klára. Je to hodný kluk, i když ze začátku možná arogantní. S Klárou si bude hodně rozumět, je ale zasnoubený, takže vztah nehledá. I když… V příběhu ho mimo jiné čeká bojovka. „Nějaké bojovky jsem jako dítě absolvoval, nicméně nejsem úplně soutěživý typ. Morseovku neumím vůbec. Snad jedině s orientačním smyslem jsem na tom docela dobře,“ říká Cyril Dobrý.

Anička (Sandra Pogodová)

Platonická láska Vagyho (Miroslav Vladyka), o níž se v ději už delší dobu mluví. Vagy ji sleduje na internetu, dokonce zjistí, kde bydlí. „Anička byla trochu jako paní Columbová – a možná někoho i napadlo, že si ji Vagy vymyslel. Ta postava mě baví, stejně jako já nemá problém jet na víkend pod širák a koupat se v ledovém potoce. Je to obyčejná rozvedená ženská se dvěma dětmi. Hodně pracuje a nemá čas se s něčím párat,“ popisuje Sandra Pogodová.

Markéta (Erika Stárková)

Majitelka fair trade obchodu, která učí Petru, jak vést marmeládovnu tak, aby dobře fungovala. „Postupně se bude naše přátelství víc a víc rozvíjet a také já budu v podstatě součástí té velké rodiny. A možná se pro mě časem najde i nějaký partner. Natáčím hodně s Terezou Kostkovou. Vykládáme si o životě, ona je úžasný parťák na place i mimo něj,“ říká Erika Stárková, pro niž je Markéta první větší rolí po porodu dcery.

Zdroj: časopis TV Magazín, TV Prima

Související články