Synonymem Jamese Bonda je neohroženost, šarm a britský vtip. Vždycky se kolem něj motá nejvíc sexy (a krvelačná) žena z širokého okolí. Není to jen tak, být agentem 007. Jde vám o život a ještě u toho musíte vypadat neustále dobře. Daniel Craig už odevzdal pomyslnou štafetu nějaký ten pátek nazpět a od té doby se neví, kdo tenhle job po něm vezme. Spekulace se šíří rychleji než kulka, ale máme tři hlavní adepty. Zůstanou tvůrci věrní klasickému britskému gentlemanovi, nebo nás čeká revoluce?

Aaron Taylor-Johnson

Vskutku žhavé želízko v ohni je metr osmdesát vysoký Brit. Není divu, že v jeho rodné zemi tak mají jasno. Břišáky má, koketní kukuč taky a sám v minulosti zmínil, že by mu tato role polichotila. Tak na co se ještě čeká? Na kariérním seznamu má Aaron Taylor-Johnson hned několik povedených filmů. Osobně jsem se do něj platonicky zamilovala ve snímku Divoši, kde ztvárnil jednu z hlavních postav po boku krásné Blake Lively. Nicméně pamatovat si ho můžete též z Kick-Ass, Avengers nebo z nejnovějšího Bullet Train, kde si na sexappealu konkuroval s Bradem Pittem. Přiznávám, jsem možná trochu zaujatá, ale to Britové též.

Zdroj: Youtube

V zahraničí už se každopádně mluví o tom, že se čeká jenom na podpis smlouvy tímhle fešákem, čímž by se z něj oficiálně stal nový James Bond a dostal by povolení nakopat všem padouchům zadek. Mimochodem uvědomujete si, že Daniel Craig hrál agenta 007 od roku 2006, kdy debutoval ve filmu Casino Royale a v poslední roli Bonda se představil ve filmu No Time to Die z roku 2021? Tudíž ten ušatý blonďák, na kterého se zprvu moc nesázelo, ztvárňoval britského špiona zhruba 15 let. Není divu, že už se potom potřeboval pohnout z místa.

Cillian Murphy

Bristká bulvární média už se ale mnohokrát utla, tudíž dokud to Aaron opravdu nepodepíše, nic není jisté. Ještě nedávno byl ”zaručeným” kandidátem Cillian Murphy, Ir s ostře řezanou bradou. Leží v srdcích hodně fanoušků a aktuálně je hodně v popředí díky Oppenheimerovi. Známý je také svou rolí ambiciózního a chladnokrevného vůdce gangu Peaky Blinders.

Jako Cillian dobrý, podle výběru rolí víme, že je ochoten experimentovat s různými charaktery a žánry, čímž si vybudoval rozmanitou a respektovanou kariéru ve filmovém a televizním průmyslu. Umíme si ho rozhodně představit ve smokingu a s bouchačkou a Pierce Brosnan si myslí, že by v Tajné službě Jeho Veličenstva odvedl skvělou práci. Fanoušci ho mají rádi, ale to neznamená, že z něj chtějí dalšího Bonda a pak je tu ještě ta věc s věkem. Cillianovi v květnu bude už 48 let a je prý velmi nepravděpodobné, že bondovská produkční společnost by jako svého dalšího agenta nasadila tak ”starého” herce.

Idris Elba

Když prvně přišla na přetřes otázka: kdo vystřídá Craiga v této roli, zdálo se to úplně jasné. Bude to Idris Elba. Jako první agent 007 černé pleti by navázal na dlouhodobý trend, a sice zařadit do hlavních rolí více tmavých hrdinů. Tuto možnost však definitivně vyloučil s tím, že se chce víc věnovat seriálu Luther, ale nikdy neříkej nikdy. Co není teď, může být později, filmové cesty jsou spletité a nevyzpytatelné.

Kdo z těchto herců by se vám nejvíc líbil jako James Bond?

Aaron Taylor-Johnson 40 %
Cillian Murphy 23 %
Idris Elba 37 %

Zdroj: iGlanc.cz, ČSFD, BBC, The Sun

Související články