PETR SEPEŠI – Vojtěch Vodochodský

Ivetina první láska. To Petr Sepeši si pro ni dojel do Frenštátu pod Radhoštěm a se svým manažerem ji přesvědčil, že by mohla v Praze udělat velkou kariéru. A Iveta ho poslechla a do Prahy odjela. Tam na ni ale čekalo rozčarování, protože Petr sledoval hlavně svůj cíl. Chtěl být slavný a v duu s Ivetou viděl příležitost, jak slávy dosáhnout.

Zdroj: Youtube

Věděl, že ona je lepší zpěvačka než on. Pracoval na sobě, cvičil, driloval i Ivetu a nechoval se k ní úplně hezky. Šel přes mrtvoly. Lidi mého věku znají Ivetu Bartošovou až z doby, kdy si ji vychutnával bulvár a kdy ji obklopovali muži, kteří na ní parazitovali. Tahle série nabízí pohled do její minulosti a možná dá lidem i odpověď, proč nakonec Iveta skončila tak tragicky. S Aničkou Fialovou, která Ivetu hraje, jsme se před natáčením důkladně připravovali. Možná se to nezdá, ale jejich duety byly hodně těžké a nebylo snadné je zazpívat,“ líčí Vojtěch Vodochodský.

RUDOLF HRUŠÍNSKÝ NEJMLADŠÍ – Oskar Hes

S Rudolfem Iveta natočila film Svatba upírů a prožila s ním bouřlivý románek. V té době byli oba velké hvězdy – ona pěvecká, on herecká. „Tenkrát byly dvě televizní stanice a Iveta s Rudou hráli v celovečerním filmu, který viděli úplně všichni. Kam šli, tam je poznávali a hrnuli se k nim. Nedokážu si představit tu obrovskou pozornost. Nevím, jestli by mi to bylo příjemné.

Před natáčením jsme se s Rudou setkali, byl u toho i Michal Samir a Anička Fialová. Já jsem si pak uvědomil, že musím přeparkovat auto a odběhl jsem a Ruda prý řekl: Úplně stejný jako já tehdy. Myslím, že on byl v devadesátých letech takový zrychlený a hyperaktivní, pořád v pohybu, uvolněný a fluidní. A to máme asi společné. Neustále se pohybujeme. Jako plující had. Setkání s Rudou pro mě bylo důležité, ale že by mi říkal, jak ho mám hrát, to v žádném případě,“ vysvětluje Oskar Hes.

LADISLAV ŠTAIDL – Ondřej Gregor Brzobohatý

Muž, který byl pro Ivetu partnerem, ale taky manažerem, žili spolu třináct let. Stal se otcem jejího jediného syna Artura, který se narodil v roce 1996. Pro Ondřeje prý byl fakt, že má hrát Ladislava Štaidla, v mnohém komplikovaný. Jednak se velmi dobře znali, jednak se Ondřej raději profiluje jako hudebník.

Na roli se velmi poctivě připravoval, protože se bál, aby štáb a herce nezdržoval. A přestože se s Ladislavem znali, pečlivě studoval různé nahrávky a dokumenty. „Láďa nikdy nezkazil žádnou legraci, měl obrovský smysl pro humor. Nesmírně vtipné jsou i jeho děti, s nimiž se rád potkávám. Pamatuju si i pár návštěv Ládi s Ivetou a malým Arturem u nás doma v Říčanech. Láďův život s Ivetou byl protkán mnoha věcmi. To, že se režisér Michal Samir snaží některé z nich dostat na povrch, což se mu podle mě i podařilo, je jedna věc. Druhá věc je, že jen Láďa s Ivetou věděli, co mezi nimi bylo a co se odehrávalo. Do morku kostí,“ zamýšlí se Ondřej Gregor Brzobohatý.

JOSEF RYCHTÁŘ –David Prachař

Iveta byla dva roky manželkou herce Jiřího Pomeje. Rozvedli se v roce 2010, jejich vztahu se ale série nevěnuje. Naopak se zaměřuje na dalšího muže – Josefa Rychtáře, jehož hraje David Prachař. Objeví se až ve třetí řadě série. Rychtář byl původně šéfem bezpečnostní agentury, která hlídala Ivetin dům, ale Iveta začala víc a víc podléhat jeho vlivu. On se taky pasoval na jejího ochránce před bulvárními novináři, ale i před dotěrnými fanoušky, mezi nimiž vynikal Zdeněk Macura (Richard Krajčo).

Iveta s Rychtářem žila téměř tři roky, vzali se v září roku 2013, o sedm měsíců později ale spáchala sebevraždu skokem pod vlak. Michael Samir říká, že nechtěl, aby jak Rychtář, tak Macura vyznívali jako karikatury. „S Davidem Prachařem a Richardem Krajčem jsme hledali, kde je hranice toho, abychom postavy, které si lidi pamatují, připomněli, ale neimitovali. U Davida Prachaře to znamenalo i najít styl mluvy, to správné měkké r (Josef Rychtář trochu ráčkuje – pozn. red.). Kdybychom nechali Davida jednoduše ráčkovat, byla by to karikatura,“ líčí režisér.

ZDENĚK MACURA – Richard Krajčo

Muž, který byl Ivetiným fanouškem a který ji za podivných okolností v červenci 2013 před svatbou s Josefem Rychtářem odvezl do Itálie. Macura se s Rychtářem mnohokrát střetli a někdy i poprali. Richard Krajčo říká, že se s Ivetou Bartošovou osobně neznal, ale potkali se třeba na udílení Českého slavíka. S Macurou se nesnažil setkat, měl prý dost studijních materiálů. Kvůli roli také odmítl přibrat, silnější postavě proto musely pomoct kostymérky a maskérky.

Krajčo přiznává, že jeho obsazení do této role provázely bouřlivé, až nenávistné reakce, což ho zaskočilo. „Kolem Ivety se děla spousta zvláštních věcí. Ne že bych ty události vyloženě sledoval, ale ani mě neminuly. Časem mi jí bylo víc a víc líto. Ani ne tak jako zpěvačky, ale hlavně jako člověka. Zdeňka Macuru jsem zahrál tak, jak jsem to cítil. V tomhle příběhu neexistuje černá a bílá. Každý nese nějaký díl viny. Myslím, že Zdeněk Macura měl Ivetu rád, a to je to, co jsem do své role chtěl dostat. Kam je život v tom příběhu zavál, je druhá věc,“ říká Richard Krajčo.

Zdroj: iGlanc.cz, časopis TV Magazín

Související články