Nebudeme tu rozebírat ty smutné věci, které se kolem zpěvačky zejména v posledních letech jejího života děly. Kvůli skandálům byla bohužel upozaděna její kariéra. Dnes, po té dekádě, si však znovu vybavujeme, jak jsme ji měli rádi. Její líbezný hlas nás vždy potěšil. Byla nesmírně talentovanou zpěvačkou, tanečnicí a byla i velmi krásná. Jen si vzpomeňte, jak mladě působila, než spadla do spleti problémů. Nový dokument Málo mě znáš, který odvysílá Voyo, poté i TV Nova, vám ukáže život Ivety z jiného úhlu.

Zdroj: Youtube

Britney, Amy a Iveta

Už nyní na TV Nova běží hraný seriál o zpěvačce, Iveta. Premiérou však bude i dokument, který sleduje kroky Ivety Bartošové s pomocí archivních záběrů. Promluví zde i kolegové, osobnosti ze showbyznysu či hudební analytici. Své vzpomínky připojila Bára Basiková, která po zhlédnutí snímku uronila i pár slz. Promluvila také Lucie Vondráčková, jež měla Ivetu jako starší vzor.

Jak sama zpěvačka a herečka řekla, ona měla to štěstí, že ji chránila rodina, která rovněž působí v showbyznysu, Iveta však byla mnohdy vydána napospas pochybným producentům a jiným existencím, jež ji stáhly na samotné dno. Novinářka a hudebnice Aneta Martinková zase upozornila na to, jak blízké jsou si osudy Ivety Bartošové, Amy Winehouse nebo Britney Spears. Zkrátka vlivný producent vezme talentovanou mladou dívku a jedná s ní jako s produktem, který je mlácen nelítostnými praktikami showbyznysu. Křehké dívky to neunesou, dostanou se do spárů alkoholu, léků i drog a rozpad jejich kariéry i osobnosti sleduje bulvár i fanoušci.

Artur poprvé promluvil

V dokumentu se objeví i Ivetin jediný syn Artur, jehož měla s Ladislavem Štaidlem. Zde musím smeknout, jak Artur vše ustál. Ještě za života maminky se nevyjadřoval k tomu, co se kolem něj dělo, ačkoli se v oné kritické době nacházel v pubertě, takže si umíme představit, jak zejména spolužáci umí být krutí. Artur mlčel i po celou dekádu. Kdysi poskytl rozhovor, který se však týkal jeho kapely, nechtěl na sebe upozorňovat, nebo dokonce těžit z toho, čí je syn. Více se pak objevil, když se natáčela právě hraná série Iveta, na niž dohlížel. Sblížil se tak s realizačním týmem, který je spjat i s dokumentární sérií, proto ve snímku něco málo řekl. „Vzpomínky jsou takové, jaké jsou. Mám poměrně i několik nepříjemných, ať už to bylo ze školy, nebo šlo o cokoli, co se kde psalo,“ svěřil se Artur s tím, že se mu vše i těžko vysvětlovalo, protože mu bylo dvanáct, třináct let. Upřímně, to jsme si mysleli asi všichni, že chlapec nezažíval pěkné chvíle a znovu, klobouk dolů, jak nikdy nic divoce nekomentoval, ani si třeba s některými nevyřizoval účty skrze média.

Princezna Iveta a její příběh

Iveta Bartošová byla princeznou naší hudební scény. Hodně byla srovnávána s Lucií Bílou. Ta představovala hlavně zpočátku divokou rockerku, Iveta něžného andílka. Jedna byla černovlasá, druhá blond. A víte, že se narodily takřka stejně? Lucie Bílá 7. dubna 1966 a Iveta Bartošová o den později.  Dokument Málo mě znáš sleduje její první krůčky v showbyznysu, experti analyzují, jak s oním produktem jménem Iveta pracovali producenti včetně zmiňovaného Ladislava Štaidla.

Ve snímku promluví i Vendula Pizingerová, která se se zpěvačkou sblížila v době, když byly sousedky v Jevanech. Vendula přidala k dobru vtipnou poznámku, že jejich muži, Karel Svoboda a Ladislav Štaidl spolu občas měli spory a v takových chvílích zatloukli branku, skrz niž bylo možno projít z jedné zahrady do druhé. Tehdy však bylo otevřeno a jedna druhé otevřela své srdce i náruč, protože život s vlivnými muži showbyznysu nebyl snadný asi ani pro jednu. Zajímavý je i pohled Terezy Pergnerové. Tu také tento svět showbyznysu kdysi trochu semlel. Ona však dokázala vstát jako Fénix z popela a nabízí tak zajímavý pohled. „Tahle branže je často postavená na tom, že se vymyslí člověk, který bude lidem blízký a sympatický a oni ho budou mít pro co obdivovat. A Iveta s tím balíkem přišla,“ vysvětlila Tereza, která v závěru dokumentu i řekla, že nikdo neměl právo Ivetu soudit za to, co se kolem ní odehrávalo, protože nikdo netušil, v jakém psychickém (tedy i zdravotním) rozpoložení byla.

Už tuto neděli, 7. dubna, se dokument Málo mě znáš objeví na Voyo, TV Nova jej uvede v neděli 5. května. Spolu s ním se přenesete do osmdesátek a devadesátek, tedy do doby, kdy Iveta zářila. Byla tou milou holkou odvedle, která si na nic nehrála. Znovu si připomenete songy Knoflíky lásky, O lásce, Nekonečná, Hej Pane Diskžokej, spatříte Ivetu coby Madonnu a uvědomíte si, proč jsme tohoto křehkého anděla milovali.

Zdroj: iGlanc.cz, TV Nova     

Související články