Sama bych nespočítala, kolikrát jsem viděla scénu „Baby nebude sedět v koutě!“ Model, kdy se tuctovka zabouchne do nejkrásnějšího rebela v okolí a on jí nakonec podlehne jen proto, jaká je uvnitř, prostě hned tak neomrzí.

Zdroj: Youtube

Ze snímku, od kterého se příliš nečekalo, se vyklubal kasovní trhák, který sesbíral plno cen a titulní píseň Time of My Life byla dokonce oceněna Zlatým glóbem i Oscarem. Pro herce i tvůrce se nicméně stal Hříšný tanec prokletím: Jennifer Grey, která po natáční randila například s Johnnym Deppem, následně dostala jen pár štěků v céčkových filmech a Patrick Swayze na tom byl jen o něco lépe.

Jak to vidí filmový kritik Kamil Fila

80. léta přinesla vlnu videoklipových filmů a retro nostalgii. Kluci měli tréninkové sekvence v Karate Kidovi či Rockym, holky si představovaly, že podstoupí rychlý progres v tanci díky Patricku Swayzemu. Klasické muzikály vždy důmyslně maskovaly, že taneční figury jsou smyslnou, ale přitom cudnou náhražkou za sex. V Hříšném tanci se toto tabu víceméně prolomilo. Je to příběh z dávnějších dob (60. let), kdy všechno bylo nevinnější a zároveň to díky tomuto filmu nevinné být přestalo. Film navíc plní sny o vztahu se starším klukem, rebelem bez příčiny, který může zaučovat do tance i lásky.

Podobně vás dostane

Flashdance, Pomáda, West Side Story, My Fair Lady

Zdroj: časopis Glanc