Henry Cavill dnes patří mezi nejoblíbenější herce a podstatnou část jeho fanoušků tvoří ženy. Však je to hrdinný Superman i démonický Zaklínač v jednom! Vždycky to ale nebyl Muž z oceli a taky měl na počátku své filmové kariéry docela smůlu. Vezmeme to od začátku.

Zdroj: Youtube

Tlustý Cavill

Těžko si dnes Henryho představíte jako kluka s tukovými polštáři, kterému se ostatní děti posmívaly. Ale je to tak. Za vše mluví jeho přezdívka z puberty Tlustý Cavill. „Ve skutečnosti jsem měl na sobě válce tuku. Jeden kluk mi řekl, že mám prsa. Byl jsem velký jedlík a dodnes miluju jídlo. Pořád jsem požitkář, v alkoholu, v jídle, ve všech těch věcech, které mě v životě baví. Nikdy jsem nedokázal dělat něco napůl. To je asi důvod, proč jsem byl tlusté dítě,” prozradil herec magazínu Men’s Journal.

Do tloušťky má dnes daleko a je ve své vrcholné kondici, ale možná jste zíráním na jeho tělo nestrávila tolik času na to, abyste si všimla, že nemá jen obyčejný ”six-pack”. Patří totiž mezi hrstku herců, kteří mají na břiše buchet rovnou osm! Ten kluk jde vážně do všeho naplno…

Jen pro vaši představu. Při přípravě na roli Supermana mu dýchal na krk Mark Twight, horolezec, který mimochodem připravoval i herce z filmu 300: Bitva u Thermopyl. Ví tedy moc dobře, jak ze svých klientů vyždímat to nejlepší. Trénink Henryho Cavilla obsahoval až nenormální hromadu bílkovin, kardio (za sebe doporučuje ještě ráno před snídaní) a posilování. Vše ve velmi intenzivních dávkách. Při svých 185 cm prý spořádal 5000 kalorií denně. Jako Geralt z Rivie na tom byl dost podobně. Kardio nalačno, snídaně z vajec a flákoty masa, ovesné vločky, proteinové koktejly, kuře s kari omáčkou, rýže. A tak pořád dokola.

Nejnešťastnější muž v Hollywoodu

Hodně zásadních filmů mohlo být úplně jiných, dějiny Hollywoodu mohly být úplně jiné! Kdyby tam pořád nehaproval Henryho věk moc mladý/moc starý. Zprvu to chtěl dotáhnout na Bruce Waynea ve snímku Batman začíná, ale roli dostal Christian Bale. V roce 2005 měl hodně našlápnuto k tomu, aby se stal novým agentem 007. Jenže Henrymu bylo teprve 22 let, a tak role připadla tehdy sedmatřicetiletému Danielu Craigovi.

Nevyšel Batman, James Bond, co takhle nesmrtelný upír? Když spisovatelka Stephenie Meyer psala svoji ságu Stmívání, jako Edwarda Cullena si představovala právě tohoto sexy Brita. Proto zprvu moc chtěla, aby roli dostal on. Jenže v době natáčení už byl pětadvacetiletý Henry na sedmnáctiletého upíra příliš starý (to je vážně pech). Tehdy už ho časopis Empire Magazine tituloval jako ”nejnešťastnějšího muže v Hollywoodu”.

Roku 2016 si to konečně jako Superman rozdal s Batmanem (jaká ironie), všechno do sebe zapadlo. Henry Cavill uzrál do svého času a fanynky do něj jakbysmet.

Henry je sexy

Přišlo co přijít muselo. Hned několikrát byl Henry označen za nejvíc sexy materiál. V jedné z pravidelných anket sesadil po čtyřech letech z trůnu Roberta Pattinsona. Trochu jako odveta za Stmívání. Naposledy vévodil žebříčku jako Nejkrásnější tvář roku 2022, kdy porazil i takovou konkurenci jako Chrise Hemswortha.

Místo toho se okolo začal motat Thorův bratr Liam Hemsworth, který, jak už Netflix oficiálně oznámil, je Henryho nástupcem na roli Geralta z Rivie. Fanynky proto sice mají radost, že už na konci června na Netflix dorazí první polovina 3. série Zaklínače, ale zároveň tím Henrymu dáme sbohem, protože 4. série už se nezúčastní. Samozřejmě i Liam je kus chlapa, podobné výměny hrdinů ovšem my ženy nemáme tak úplně v lásce. Časem se ukáže, zda i mladší Hemsworth dokáže stejné čáry máry. Když se totiž Zaklínač v prosinci 2019 objevil, moje známá mi tehdy řekla: „Musíš se na to podívat, i kdyby jen kvůli tomu sexy herci.”

Zdroj: iGlanc.cz, Man of Many, ČSFD, Middle East