Ani filmy o kouzelníkovi, který přežil, nejsou bez chybičky. Sice na nich pracovalo nesčetné množství kvalifikovaných lidí, stálo to hromadu peněz, ale vychytat všechny mouchy a nepřehlédnout žádný detail, je u tak obrovského projektu prakticky nemožné. Když k tomu navíc přidáte pozorné fanoušky, kteří už filmy vidí možná i po sté, pak na vás začnou chyby jedna po druhé z obrazovky přímo vyskakovat, jako že Harrymu zmizí jeho pověstná jizva nebo se Ronovy vlasy mění podle nálady. Chyb není ve filmech málo a společně se podíváme ”jenom” na zlomek. Víte o nich?

Zdroj: Youtube

1. Ve scéně, kde se Harrymu a Ronovi zavře přepážka na nádraží 9 3/4 si za prvé můžete všimnout, že sova Hedvika je vycpaná, ale hlavně se Ronův kufr komplet promění. Jednou má tři pruhy, v další scéně už jenom dva.

2. Když má Harry Potter vizi, že je Arthur Weasley napaden, během snění má na sobě bleděmodré triko, ale když se probudí, už je triko tmavě modré.

3. Ve filmech se používá různá technika, ale musí zůstat oku diváka neviditelná. Ve filmu Vězeň z Azkabanu ale můžeme jasně vidět, že Harry má cosi pod mikinou a rozhodně to nebylo ve scénáři.

4. Víme, že profesor Quirrell má být plešatý, ve filmu Kámen mudrců má ale pod turbanem několikrát viditelné kotlety.

5. Ohnivý pohár, Turnaj tří kouzelníků a Harry utrží nějaká zranění. Na památkové slavnosti pro Cedrica má na tváři jasně vidět dva šrámy, ale záhy už má na obličeji jenom jeden.

6. Ve velké síni, když jsou žáci rozdělováni do jednotlivých kolejí, sedí Harry vedle Rona, ale hned potom vedle Hermiony a Ron je naproti. Že by se už tehdy uměl záhadně přemisťovat?

7. Když spolu svádí kouzelnický boj Harry a Malfoy, objeví se v záběru i kameraman.

8. Harry Potter a relikvie smrti, Dobby se objevuje na scéně a drží se mužské nohy, ale v záběru, kde už vidíme celé postavy, se předměty v pozadí změní.

9. Víte, jak Harry zničí deník Toma Riddlea? Když spolu mluví Harry a Ginny, je ve scéně jasně vidět, jak mu teče z rány krev. V dalším přiblíženém záběru už ale krev není.

10. V boji o Ohnivý pohár se Harry vynoří totálně zmrzlý z vody a Hermiona mu přispěchá na pomoc s bílým ručníkem. Sama zůstane jen v šedém županu. O dvě vteřiny později má na sobě zase bílý ručník, a hned potom je zase vidět, jak ho rovná Harrymu přes ramena.

11. V prvním dílu Relikvie smrti spolu Harry a Hermiona sedí na kameni, vedle ní je zavřená kniha. V dalším záběru je otevřená. Kdyby ve scéně foukal vítr, tak možná, ale tady bylo naprosté bezvětří.

12. V Potterovi se hodně používala počítačová animace, hlavně u famfrpálu. Viditelných bezpečnostních prvků si můžete všimnou téměř u každého zápasu.

13. Zpět k Relikvii smrti. Hermiona na Harryho použila zaříkadlo, aby změnila jeho tvář. Vzápětí vidíte, jak mu vezme brýle a schová je k sobě do kapsy. V pokračujícím ději nebyla příležitost, aby mu je vrátila zpět. Ale když potom vidíme Harryho a Rona ve sklepení, najednou má Harry brýle zpátky.

14. Když Hagrid v prvním filmu vypráví Harrymu o tom, jak zemřeli jeho rodiče, má na sobě Lily fialový svetr. Později ve Snapeových vzpomínkách je ale oblečená do čehosi modrého. Paměť je zkrátka často zkreslená.

15. V knize má Harry zelené oči po matce, ale ve filmu nemohl Daniel Radcliffe nosit kontaktní čočky, protože z nich měl alergickou reakci. Takže má svoje modré oči. Několikrát Harrymu bylo řečeno, že má oči po matce. No když ale Snape (zase ta jeho paměť) vzpomíná na mladou Lily, dívka má hnědé oči.

16. Harry Potter a Ohnivý pohár, Fred posílá Ronovi a Harrymu papír. Jasně vidíme, že je popsaný na několika řádcích nahoře. Papír, co posléze drží Ron je ale jiný.

17. Tajemná komnata a Harry zdrhá před baziliškem. Jaj, chytí se do pasti, ale když se podíváte pozorně, všimnete si, že brána za ním se zázračně proměnila.

18. Ve filmu Vězeň z Azkabanu je záběr na Dursleyho dům. Nejprve vidíte kuchyňské okno docela daleko od zadních dveří. Ještě je u něj vysoký živý plot. Později, když je Vernon s Petunií venku, tak je okno hned vedle a živý plot zmizel. Jedná se o úplně jiný dům.

19. Harry Potter a Princ dvojí krve, Harry sedí vedle Ginny a napravo od něj je oranžova dečka. V dalším záběru se dečka záhadně přesune za Harryho. Možná je kouzelná.

20. Peter Pettigrew si v Ohnivém poháru dá Voldemortovu hůlku do levé kapsy kabátu, ale když ji potom vyndává, má ji v pravé kapse.

21. Když má Harry potyčku s Dudleym na hřišti, má na sobě černé šortky se vzorem. Ale když čelí útoku mozkomorů, Dudleyho šortky mají jiný vzor. Asi se při útěku převléknul.

22. Vzpomínáte, jak hlavní trio najde v koupelně trolla? Vidíme v pozadí úhledně pověšený ručník, ale v další scéně už vypadá, jako že na něj někdo sahal.

23. Ten zasedací pořádek dělal tvůrcům problémy často. Ve filmu Harry Potter a Fénixův řád vidíme ve Velké síni čtyři dlouhé jídelní stoly. A v jednom místě jsou tu čtyři studenti, za nimi Fred a George. V další scéně je zasedací pořádek opět jiný a Fred s Georgem kamsi úplně zmizeli.

24. Ve stejném filmu, profesorka Umbridgeová si dává do čaje cukr a jasně položí lžičku na talíř. V další scéně tam lžička není, pak tam najednou zase je.

Zdroj: iGlanc.cz, YouTube video uvedené v článku

Související články