Rok 2024 nám sotva povyrostl z plenek a už servíruje jednu ze svých nejpřitažlivějších streamingových událostí. Nestává se často, aby persona britského akčního krimi filmu Guy Ritchie vytvářela seriál. Vlastně se to letos stane vůbec poprvé. A navrch přitom naváže na jeden z nejpovedenějších filmů své pozdní tvorby: úspěšnou, krásně zamotanou stejnojmennou gangsterku z roku 2019.

Zdroj: Youtube

V hlavní roli spin-offu uvidíme charismatického Thea Jamese, který ztvární postavu Eddieho Halsteada, synka bohatého aristokrata. Eddie ovšem zdědí nejen majetek s modrou krví, ale také tajemství – rodinný byznys v podobě obchodu s marihuanou. A neočekávaná zátěž ho očekávaně vtáhne do pracek nebezpečného podsvětí.

Nové postavy, klasický styl

Ritchieho seriál nabídne osm šťavnatých epizod podle zavedeného receptu: akce, humor, kombinace zvratů a silné (především) mužské postavy, které ostře balancují na hranici parodie. Filmovými Gentlemany se Guy Ritchie ostatně vrátil k tomu, co vždycky uměl nejlépe. Ne že by neválel i v Afghánistánu, ale byly to právě černé vysokooktanové gangsterky Sbal prachy a vypadni a Podfu(c) k, kterými se vyšvihl do první filmové ligy a dodnes jsou jeho největšími kultovkami.

A ze stejného těsta je i nový seriál, s původním snímkem související nikoli skrze hrdiny, nýbrž přes téma, a dokazující, že britská šlechta neměla nikdy daleko ke zločinu. Což je téma, s nímž si nyní může Ritchie zásluhou delší stopáže důkladně pohrát, stejně jako se samotnými postavami, s narativem a jednotlivými zákrutami ve vyprávění. Navíc jestli někdo umí s menšími rozpočty, pak právě tenhle Brit (Gentlemani vydělali asi pětinásobek svých nákladů). Seriálová produkce, při které mu velká studia nebudou toliko koukat pod ruce, by mu proto i do budoucna měla sedět jako ulitá. Aby napoprvé u diváků uspěl, má k ruce slušný ansámbl – kromě Thea Jamese uvidíme Vinnieho Jonese (spolupracují spolu po čtyřiadvaceti letech), Giancarla Esposita nebo Raye Winstona. Whisky do skleničky, bude to kolotoč.

VINNIE „KOPÁČ“ JONES

Silný cockney akcent, hřmotná postava, drsné rysy. Ani nevypadá na herce. Taky se jím nestal hned. Předtím, než mohl svoji agresivitu ventilovat před kamerou, kosil Vinnie Jones protihráče jako profesionální fotbalista ve slovutné Premier League. A byl to brousek. V necelých dvou stovkách zápasů dal třináct branek… a dostal dvanáct červených karet. Zkuste si na YouTube vyhledat sbírku jeho „nejlepších faulů”!

GENTLEMANI

KRIMI KOMEDIE 

Drsná jízda, zvraty ve zvratech, absurdní postavičky a spousta humoru. Podvraťáci od Guye Ritchieho mají vždycky kouzlo.

Premiéra 7. března na Netflixu

USA 2024

Hrají: Theo James, Vinnie Jones, Giancarlo Esposito, Kaya Scodelario

Tvůrce: Guy Ritchie

8 epizod, cca 60 min

Zdroj: časopis TV Streaming, Netflix

Související články