Je úplně jedno, co máte na sobě

Když Forrest Gump vyběhnul z verandy svého domu v Alabamě, měl na sobě kostkovanou košili s krátkým rukávem, plátěné kalhoty, tenisky Nike a kšiltovku Krevety Bubba Gump. Chcete běhat? Nepotřebujete supermoderní nový outfit. Prostě běžte.

Zdroj: Youtube

Pro běhání je vždy dobrý čas

Seděl na verandě a dostal nápad, že si půjde zaběhat. Nejdřív utíkal na konec cesty. Pak ho napadlo, že by mohl až na kraj města. Potom přes celý okres, a když už byl tak daleko, rozhodl se to vzít přes celou Alabamu a to taky udělal. Dorazil k oceánu, pak k dalšímu… Když se unavil - spal. Když měl hlad - jedl. Když se mu chtělo - víte co - šel.

Běhání vám vyčistí hlavu

Forresta zrovna opustila celoživotní láska Jenny, takže by se dalo říct, že jeho běh byl zprvu spíš útěk. Ale to není podstatné, podstatné je, že si potřeboval vyčistit hlavu a to se mu nakonec také podařilo.

Pro běhání nemusíte mít důvod

Za co běháte? Za světový mír? Za ženská práva? Podporujete bezdomovce? Za zvířata? Lidi nevěřili, že by mohl běhat jen tak, bez zvláštního důvodu. „Chtělo se mi běhat. Zkrátka se mi chtělo,” řekl Forrest Gump během svého vyprávění. A tak prostě běžel, dokud se mu chtělo, aniž by k tomu měl nějaký konkrétní důvod.

Při běhu potkáte nové lidi

Ani se o to nesnažil, ale Forrest Gump měl čím dál větší společnost. „Někdo říkal, že lidem dávám naději. Nevím, jestli to tak bylo.” Nakonec byl hlouček lidí, kteří běželi s ním poměrně velký. I vy můžete venku při běhání potkat spoustu nových lidí, kteří s vámi budou dál běžet životem. Rozhodně jich potkáte víc než doma u televize.

Nikdy nevíte, koho inspirujete

A někteří z těch lidí ho žádali o radu. Forrest Gump se během svého života stal součástí mnoha významných událostí dějin a jinak tomu nebylo ani v jeho běžecké etapě. Inspiroval ostatní, ani nevěděl jak. Totéž můžete vy, nikdy nevíte, koho inspirujete. Třeba jen někoho inspirujete k tomu, aby začal běhat také. I to se počítá.

Ne vždy jde všechno podle plánu

Shit happens! Šlápnete do… vy víte čeho. To se tak někdy stává a nejen při běhu. Celý život je skládačkou věcí, které ne vždy jdou podle plánu. Důležité je se v tom moc nepatlat a prostě pokračovat dál. Ono to nějak dopadne.

Běžte, dokud chcete

Nemusíte splnit jasný cíl. Nic se nestane, když jste včera dali 7 km a dneska se na to necítíte. Možná jste si naplánovali super trasu a máte výčitky, že se jí nedržíte. Vykašlete se na to, je to úplně jedno. Forrest běžel, dokud chtěl. A pak prostě přestal a šel domů.

Poznáte nová místa

Forrest Gump odhadem uběhl cca 24 539 km. To vychází na 21 kilometrů za den, o něco méně, než je půlmaraton. A na té dlouhé tříleté cestě viděl spoustu krásného a nepoznaného. S během je to jiné, než se někde projíždět na kole nebo autem. Běhání vás občas zavede na místa mimo vaši vytyčenou trasu, takže máte pořád co objevovat. Navíc je to sport, který můžete dělat všude, takže takhle poznávat lze úplně kdekoliv a kdykoliv.

Zdroj: iGlanc.cz, Marathon Handbook

Související články