Filipe, Alžběto, seriál Smysl pro tumor, kde oba hrajete, je jedničkou mezi diváky. Jaké máte odezvy?

Filip: Myslím si, že veskrze pozitivní. Od rodiny určitě. Nevím jak Bětka. Ale co se týče diváků, tak to přijímají hodně dobře.

Zdroj: VLM

Alžběta: Mám taky pozitivní ohlasy. Co se týče rodiny, ta to miluje. A co se týče diváků, tak taky. Je pravda, že hodně diváků nemělo moji postavu rádo, protože prý byla nepříjemná. To bylo ale hlavně tím, že si zamilovali postavu Filipa a tím pádem mě neměli rádi. Myslím si ale, že se to proměňuje. Jinak ty reakce jsou krásné, ale i těžké, protože lidé se s tím problémem setkávají, dostávám zprávy od lidí, kteří s tím mají zkušenost. Beru to jako velkou zodpovědnost.

Jak se vám hrálo s Jiřím Bartoškou?

Filip: Mně skvěle. Nevím co Bětce.

Alžběta: Co to bylo za narážku? Mně taky skvěle. Nevím, proč na to Filip naráží.

Filip: Já na nic nenarážím. Hrála jsi s ním více než já.

Alžběta: Mně se s ním hrálo dobře. Pamatuji si první den, kdy jsem šla do České televize, a byla jsem hrozně zvědavá, jaký bude. Ani jsem nebyla nervózní, spíš jsem byla zvědavá. On si mě pozval do šatny a dali jsme si spolu cigaretu. Popovídali jsme si o scénáři. Od té doby jsem ho brala spíš jako dědečka. Ale bylo to fajn.

Řada diváků nedokáže oddělit postavu ze seriálu od herce. Obrací se na vás lidé ohledně rakoviny?

Filip: To je asi to, o čem mluvila Bětka, co se týče reakcí lidí. Nikdy se mi nestalo, že by mě měl někdo zafixovaného jako toho Filipa Kalinu. Ale píšou mi lidé, kteří si tím prochází nebo s tím mají zkušenost. Na to se vždy snažím odpovídat a co nejvíc je podpořit.

Léčil se někdo ve vašem okolí s rakovinou?

Alžběta: Měla jsem babičku, která umřela na rakovinu. To už je asi deset let. Musím říct, že v mém okolí se to téma objevuje čím dál víc, jak je to rozšířené. Mám pár přátel, kterým nedávno zemřeli jejich blízcí.

Chodíte na preventivní prohlídky?

Filip: Já bohužel ne.

Alžběta: Já taky ne, ale mám to v plánu.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články