Margaret (Nicole Kidman) je matka tří dětí a do města přijela za rodinou svého manžela. Právě její osud bude nehodou zřejmě nejpoznamenanější a ona se bude muset vyrovnat s bolestí a snažit se znovu najít nějakou radost v životě. Hilary (Sarayu Blue) je zámožná žena, která zoufale touží po dítěti ve snaze zachránit své manželství. S Margaret se skamarádily ještě před tragédií, která je sblíží ještě víc. Mercy (Ji-young Yoo) je mladá Američanka korejského původu, která se snaží o nový začátek. Ač je absolventkou vysoké školy, stále se hledá. Tragédie svede tyto rozdílné ženy dohromady a ony se pokusí vzájemně se podporovat a znovu najít naději ve městě, kde se necítí být doma a nikdy tak docela nezapadly.

Zdroj: Youtube

Režisérkou seriálu je Lulu Wang, divákům známá svým snímkem nominovaným na Zlatý glóbus – Malá lež je smutná komedie, ve které rodina tají před babičkou vážnost jejího zdravotního stavu. Filmařka má talent na uchopení emotivního tématu, jež zobrazuje něžným, až melancholickým způsobem. Šestidílný seriál Expats je adaptací knihy The Expatriates americké spisovatelky hongkogského původu Janice Y. K. Lee a příběh by měl být odvyprávěn nelineárním způsobem, takže se diváci mohou napojit na vyprávění v jakékoli epizodě.

Expats je označení pro lidi, kteří dlouhodobě žijí v cizí zemi a nedokázali se nikdy zcela zapojit do její kultury. Naopak se pouze obklopují dalšími expaty a tvoří jakousi oddě- lenou komunitu. Seriálu se zřejmě podaří prodat divákům vizuální krásu města, které je plné různorodých lidí. Významným motivem bude i pohled na rozdílné kultury a jejich život. Herecká hvězda Nicole Kidman nebude v seriálu pouze účinkovat, ale zároveň se stala jeho výkonnou producentkou. Záleží jí tedy velmi na úspěchu minisérie. Kolem natáčení seriálu se strhla i kontroverze, jelikož Kidman dostala při příjezdu do Hongkongu výjimku z běžné třítýdenní karantény. Média se chytla toho, že se jí dostalo speciálního zacházení, ale právě díky tomu byla schop- ná seriál vůbec natočit. Navíc v té době tam zrovna probíhaly velké politické nepokoje, které budou v seriálu kvůli zasazení knihy do roku 2014 zřejmě zcela přehlíženy, což bylo také kritizováno.

Zdroj: časopis TV Mini, Prime Video

Související články