Tak začíná druhá řada oblíbeného seriálu Dobré ráno, Brno! Když Jan Prušinovský začal na seriálu pracovat poprvé, prý už myslel na to, že vznikne pokračování. „Honza Prušinovský je známý tím, že nerad dělá druhé řady svých komediálních seriálů, vlastně se to před Dobrým ránem, Brno! ještě nikdy nestalo. A tak na něj původní kreativní producent vymyslel takový malý trik, že se při schválení první řady do výroby rovnou schválil vývoj druhé řady, takže bylo od začátku jasné, že první sezona bude mít otevřený konec a budeme pokračovat dál.

Zdroj: Youtube

Honza ten otevřený konec sice pojal dost uzavřeně, zdánlivou smrtí režiséra Kurše, ale přes to jsme se úspěšně přenesli,“ odhalil kreativní producent Jan Maxa. Autor komediální série Jan Prušinovský, který vytvořil scénář a herce také režíruje, si Brno prý zamiloval. „Mě baví Brno jako celek. Je to v podstatě celá ta naše Česká republika smrsknutá do jednoho malého městečka. Mám Brno opravdu moc rád. Nejsem městský typ, po hodině v centru Prahy mám hlavu jako střep, ale to se mi v Brně nikdy nestalo. Brno je příjemně uvolněným tempem pulzující město. Když jsem točil prvních osm dílů, tak jsem bydlel na Veveří. Bylo to blízko univerzity, hodně hipsterských kavárniček a bister. Když jsem točil druhých osm epizod, bydlel jsem na Bratislavské, přímo naproti Museu romské kultury. Tam frčelo kafe s lógrem a rohlík se salámem. Pro mě jako pozorovatele byla obě místa inspirativní. Na procházky jsem chodil podél Svitavy do Husovic. Situoval jsem do těch míst některé velmi romantické scény s Vítkem Šmardou,“ odhalil Jan Prušinovský.

Chtělo to dva kaskadéry

Vítek Šmarda, jehož hraje Vojtěch Hrabák, bude jedním z těch, kdo se rozhodnou usilovat o režisérské křeslo v ranním vysílání z Brna. Od první řady přitom Vítek usiluje také o Johanu Kuršovou, dceru Mirka Kurše, kterého si s chutí zahrál Jan Kolařík. Ale po pádu z okna, kterým první série končí, bude v druhé řadě poněkud paralyzovaný. „Mirek je ve druhé řadě za totálního hajzla a neschopu. Ale je mi tak nějak bližší,“ říká sarkasticky herec z brněnského Divadla Husa na provázku. Ten je přitom v Brně pověstný tím, že nikdy nemluví seriózně. A tak třeba v hospodě u piva machruje, jak na konci první řady seriálu spadl ze čtvrtého patra do krabic a nepotřeboval kaskadéra. „Ve skutečnosti to ale bylo asi z metru a půl a kaskadéři tam byli dva,“ směje se představitel Mirka Kurše.

Kokainistku čekají změny

Druhá řada se ale bude více točit kolem moderátorky Radky Vrbíkové, kvůli níž Mirek Kurš z okna spadl. Kokainistka s krizí středního věku bude procházet jednou změnou za druhou. „Ale nejen ona. Pro diváka bude jistě osvěžující, že ve druhé řadě nebude tolik akcentované studio ranní show, ale spíše osobní příběhy klíčových postav,“ myslí si představitelka Radky Zuzana Zlatohlávková. Ta po ukončení bratislavského gymnázia vystudovala DAMU v Praze a v hlavním městě naší země už zůstala. Brno před natáčením první řady sitcomu vůbec neznala. „V Brně jsem sbírala nové kamarády od prvního natáčecího dne. Raději si totiž povídám s lidmi než s navigací, takže už jen při hledání hotelu, divadla či hospody jsem se seznámila asi se čtyřstovkou z nich. Po uvedení první řady v televizi jich mám kolem čtyř set tisíc. I bez Instagramu,“ směje se sympatická matka dvou dětí.

Zdroj: časopis TV expres, Česká televize

Související články