V Discopříběhu, kterým se linou chytlavé písně Michala Davida, se objevilo mnoho tváří, z nichž některé mezi námi dnes už nejsou a po některých jako by se slehla zem. Člověku se až nechce věřit, že od premiéry kultovního hudebního filmu uběhlo už 37 let a nejmladšího Hrušínského, který loni v listopadu oslavil 53. narozeniny, holky milovaly.

Rudolf Hrušínský nejmladší hrál už jako dítě

Z té jeho patky se holkám podlamovala kolena, a když ji kvůli prohrané sázce musel oholit, to bylo slziček. Benjamínek ze slavné rodiny začal hrát už jako dítě v sedmi letech. První filmový průlom se odehrál ve filmu Vesničko má středisková, kde se objevil s tatínkem i dědečkem. To bylo dva roky před prvním ze dvou Discopříběhů. Nezapomenutelný byl i po boku Ivety Bartošové ve filmu Svatba upírů nebo v komediích Byl jednou jeden polda, kde se znovu setkal s Ladislavem Potměšilem.

Kam Hrušínský nejml. zmizel?

Po těchto úspěších se ale stáhnul spíše do ústraní, až v roce 2007 se objevil ve filmovém muzikálu Kvaska a v roce 2016 to byly Decibely lásky, které jako by uzavřely kruh jeho rolí spojených s písničkářem Michalem Davidem.

Kam zmizel? Málokdo ví, že se vydal do světa a otevřel si v mezičase i bar ve Španělsku. „Naskytla se mi příležitost pronajmout si bar. Noční bar, což mi v 28 letech přišlo jako výborný nápad,” řekl jako host Českého rozhlasu. Problém však byl, že ve svém baru nesměl pracovat, protože si tu nemohl vyřídit povolení k trvalému pobytu, ačkoliv bar vlastně řídil.

Oženil se až poměrně nedávno, teprve v roce 2015 a do herectví se nijak nehrne. Odjakživa ho však lákalo psaní, tak začal psát. Jeho nejnovějším počinem, na němž dělal s režisérem Karlem Janákem, je seriál Agrometal.

Kadeřnice Jaroslava se vrátila jako policistka

Kadeřnici Jitku ve filmech Discopříběh ztvárnila herečka Jaroslava Stránská. Když se natáčel druhý díl, porodní scénou se jí vrátily temné vzpomínky, protože ve dvaceti přišla o půlroční dceru Janičku na syndrom náhlého úmrtí kojence. „Samozřejmě bylo hrozné být znovu v této situaci, všechno se mi vrátilo, ale musela jsem se s tím poprat,” svěřila se kdysi herečka. Po roce 2000 se před kamerou téměř neukázala, ale to se změnilo se seriálem Policie Modrava, kde si zahrála policistku Lucii Krásenskou. Kromě toho je aktivní v divadle.

Eva z Discopříběhu už nehrála

A co natupírovaná mrcha Eva, o jejíž pozornost kominický učeň Jirka usiloval? Tu si zahrála tehdy teprve patnáctiletá slovenská herečka Mariana Konečná, rozená Slováková. Před rokem jsme ji mohli vidět jako hosta Show Jana Krause, kde se stočil od Discopříběhu rozhovor hlavně na její bývalé partnery a současného manžela, kterého si brala v jedenačtyřiceti letech.

Mariana Slováková v Show Jana Krause:

Zdroj: Youtube

Po Discopříběhu už se objevila pouze ve dvou filmech, a tím její rychlá herecká kariéra končí. V době natáčení ještě studovala a škola pro její filmovou kariéru zrovna velké pochopení neměla, nechtěli ji uvolnit na natáčení. Odmaturovala však napoprvé a poté žila v zahraničí, 4 roky v Německu a 2 ve Švýcarsku, než se vrátila zpět na Slovensko.

Zdroj: iGlanc.cz, ČSFD, Dotyk, Národní filmový archiv

Související články