Kamarádky na věky věků

Kathleen Mularkey a Tallulah Hart jsou už od dětství nerozlučné kamarádky. Jedna bez druhé nedají ránu. Překonaly spolu všechny životní překážky, neúspěchy, zlomená srdce, zklamání. Až doposud. Stačila jedna osudová chyba a jejich životy se rozdělily na dvě části. Poprvé ty dvě prožijí celý rok bez vzájemného kontaktu. Ne že by tu nebyla snaha o nápravu, ale najednou je mezi nimi nezničitelná bariéra. Existuje síla, která by je dokázala znovu spojit dohromady? Ano, matka příroda. A občas jsou její metody kruté.

Zdroj: Youtube

Na konci doposud posledního odvysílaného dílu se Kate dozvídá, že zprvu nenápadná vyrážka, která se jí objevila na prsu, je poslem špatných zpráv. Podstoupí tedy lékařské vyšetření a doktorka potvrdí její obavy, že by se mohlo jednat o něco vážného. Diagnóza zní jasně: agresivní forma rakoviny prsu, konkrétně zánětlivá rakovina prsu. Třetí stadium. Je třeba okamžitě začít s léčbou. Samozřejmě se tak stane ve chvíli, kdy se Tully vydá natáčet dokument na Antarktidu. Zmrazit myšlenky na odloučení s nejlepší kamarádkou, daleko od celého světa. Nastalo ticho.

Kniha versus seriál

Pro případ, že nejste tak obrovská fanynka (a stejně nedočkavá), že jste se před velkým finále pustila do čtení knihy jako já, nebudu více spoilerovat. Ostatně doposud už jsme se ve srovnání originál kniha Děvčata z Firefly Lane od spisovatelky Kristin Hannah versus scenáristé streamovací služby Netflix přesvědčili, že se obě díla v jistých úsecích odlišují. Že to jednou někdo hodil na papír proto ještě neznamená, že je to zároveň poslední slovo. Ze závěrečné upoutávky aka ”o deset let později” člověk také není moudrý. Vyložit se dá vícero způsoby. Otázkou tedy zůstává, jak moc velké štěstí tvůrci nemocné Kate nakonec přisoudili. Podle toho se na konec dubna obrňte zásobou kapesníků.

zdroj: iGlanc.cz, Cancer, Netflix

Související články