Když v roce 2010 přišel do kin druhý celovečerní snímek Sex ve městě 2 a sklidil poměrně průměrný ohlas, zdálo se, že čtveřice hrdinek, Carrie, Samantha (Kim Cattrall), Charlotte (Kristin Davis) a Miranda (Cynthia Nixon), se se svým publikem nadobro rozloučila. „A pak přišla pandemie a lockdown,“ vzpomíná Jessica na moment, který zažehl novou jiskru v osudech kvarteta z Manhattanu, a pokračuje: „Já jsem seděla doma a dělala jsem to, co všichni… poslouchala podcasty. A zrovna jsem si vybrala nějaký o seriálové produkci a napadlo mě, že jsme s režisérem a tvůrcem Michaelem Patrickem Kingem vlastně nikdy pořádně nezavzpomínali na léta, kdy jsme dělali Sex ve městě. Tak jsem mu zavolala… Začali jsme si povídat a za chvíli padla jen taková myšlenka, že by bylo dobré přivést tu show zase k životu. Pak přišel duben a lockdown pokračoval a všem se nám stýskalo po minulosti a svobodě. Prostě jsme dali dohromady jakýs takýs plán a zavolali lidem z HBO, a než jsme se nadáli, stáli jsme znovu na place.“

Zdroj: Youtube

Samantha a A jak to bylo dál... 2

První série nového seriálu A jak to bylo dál měla premiéru loni, druhá odstartovala letos v červnu. „Víte, hrát Carrii jsem vždycky milovala. Milovala jsem všechno, co je s tím spojeno – kolegy, štáb, město, kde točíme. Vždycky mě to nesmírně naplňovalo a to, že to můžu dělat znovu a dál, tak z toho jsem měla obrovskou radost,“ říká Jessica, která se se svou Carrií prostě nedokáže rozloučit.

Druhá série novodobého Sexu ve městě si letos připravila pro diváky jednu opravdovou bombu! V první sezoně se neobjevila představitelka Samanthy Jonesové, britská herečka Kim Cattrall, a to z jednoho prostého důvodu – jelikož se s Jessikou nemůžou vystát v podstatě již od počátku. Jejich spory se objevovaly střídavě v médiích a Kim vše „zařízla“ dokonale, když si pro natáčení třetího celovečerního snímku kdysi stanovila takové podmínky, které jednoduše nešly splnit – a z třetího filmu sešlo úplně. Nechala se také slyšet, že o roli Samanthy už zájem nemá, a Jessica zase (také jako producentka) opáčila, že jí nikdo nic nenabízí a nenabídne a že se obejdou bez ní… Nicméně, čas oponou trhnul a na začátku června Kim Cattrall zbořila internet svým postem na Instagramu, kde ohlašovala svoje cameo v druhé řadě… Fanoušci se těší a Jessica ani Michael Patrick King její krátký návrat, který podle všeho má podobu jedné telefonní scény, nekomentovali. Mnohem větší radost mají podle všeho z návratu Johna Corbetta, jenž si zopakuje roli fešáckého Aidana, Carriina osudového expřítele.

Věk neřeším!

Seriálová Carrie i Jessica platí za módní ikony, herečka má ovšem mnohem realističtější a prozaičtější vztah k módě a svému zjevu – i s přibývajícím věkem, který ovšem nijak neprožívá. Vnímá ovšem, že je stále pod jistým drobnohledem. „Ne že bych cítila nějaký tlak, ale mám pocit, že ostatní řeší můj vzhled a zjev mnohem víc a vážněji, což mi přijde prostě divné. Třeba řeší, že mám šedivé vlasy a vrásky. Já mám rozhodně lepší věci na práci než řešit barvu něčí kštice. Jednou mě vyfotili někde na obědě s kamarádkou, nebyla jsem namalovaná a vlasy měla jen tak v drdolu, pár bílých vlasů… a byl z toho málem skandál. Vedle mě seděl kamarád se šedinami a nikdo to neřešil.

Víte, jestli si někdo myslí, že Sarah Jessica Parker by neměla stárnout nebo nemít vrásky… já těžko můžu být taková, jakou by mě ostatní chtěli mít, nejlépe nestárnoucí,“ svěřuje se herečka, která prostě jen bere přibývající věk úplně s klidem. „Samozřejmě nemůžu říct, že bych se cítila fyzicky líp než ve třiceti. Dřív jsem byla schopná stát dvě hodiny na place na podpatcích, aniž mě bolela kolena,“ směje se a dodává: „Ale mentálně se cítím o sto procent líp než třeba před dvaceti lety. Časem prostě nasbíráte zkušenosti, vědomosti, informace, uděláte chyby a poučíte se z nich. A čím více se naučíte, tím líp se pak poperete s výzvami, problémy nebo zklamáními. A že neřeším věk? No prostě nevidím důvod nějak šálit čas. Někdy se ráda vyfiknu, když mám vypadat reprezentativně, a někdy se nenamaluju, jelikož bez make-upu si připadám víc svá.“

V čem můžete vidět Sarah Jessiku Parker

 1. Sex ve městě (1998–2004)
  Seriál jí nabídl životní roli novinářky Carrie, která hledá toho pravého a o svých zážitcích píše slavný sloupek a všechno do detailu řeší se svými kamarádkami.
 2. Sex ve městě 1 a 2 (2008 + 2010)
  Dva celovečerní filmy sledují osudy čtveřice hrdinek v období po seriálovém „happy endu“ a tradičně je nechávají opět řešit především otázky milostného života..
 3. A jak to bylo dál... (2021)
  Seriál navazující na seriál a dva celovečerní filmy Sex ve městě se začal vysílat vloni, druhá série odstartovala v červnu a objeví se v ní Kim Cattrall, jež první sezonu odmítla.
 4. Hokus pokus 2 (2022)
  V pokračování rodinné komedie s hororovými prvky si zopakovala roli salemské čarodějnice, jež se se svými dvěma sestrami vrací do současnosti a snaží se získat nesmrtelnost.
 5. Morganovi (2009)
  Komedie z roku 2009 jí přinesla úlohu Meryl, jež je se svým nevěrným manželem (Hugh Grant) zařazena do programu na ochranu svědků kamsi do zapadákova.

Stále mladá si také může připadat především díky svým dcerkám, které jí v roce 2009 přivedla na svět náhradní matka. „Na druhé straně najít rovnováhu mezi pracovním a rodinným životem, to je častokrát ta největší výzva. Ale já na to naštěstí nejsem sama. Nemusím mít dvě nebo tři práce, a přitom se ještě sama starat o děti, jak to mají mnohé z nás. Na mé práci mě baví, že můžu vypadnout z domu, ale mateřství je pro mě čistá, nepopsatelná radost. Myslím, že najít tu výše zmíněnou rovnováhu chceme všechny, ale upřímně pochybuji, že je to vůbec možné,“ říká a k mateřství ještě dodává: „Být matkou je skvělé, vzrušující, složité, srdcervoucí – a to všechno najednou. Dívat se na děti, jak rostou a čelí dnes překážkám, s nimiž jsme se my jako rodiče v době našeho dospívání prostě nesetkali, je velmi složité – pro ně i pro nás. A navíc, každé dítě je jiné, nic není černobílé, všechno se neustále vyvíjí. Žádný den není stejný, dnes jsme jinými matkami než včera.“

Když mluví o rodičovství, nemůže si vynachválit svého manžela Matthewa Brodericka, s nímž letos oslaví šestadvacáté výročí (je s ním tedy ještě o rok déle než se seriálovou Carrií). S Matthewem si loni po dlouhé době střihli velkou manželskou spolupráci, když na Broadwayi excelovali v klasické divadelní hře Apartmán v hotelu Plaza. A jaká byla jejich zkušenost po mnoha zkouškách a dlouhé šňůře představení? „Bylo to báječné, ještě nikdy jsme nestrávili tolik času spolu!“ popisovala vždy pozitivně naladěná Jessica spolupráci, jež by dokázala otřást mnoha manželstvími do základů.

Sarah Jessica Parker

 • Sarah Jessica Parker se narodila 25. března 1965 v Ohiu. Odmalička se věnovala zpěvu a baletu, ve čtrnácti už zářila na Broadwayi v hlavní roli muzikálu Annie.
 • Před kamerou debutovala v roce 1980, o čtyři roky později přišly první velké filmy: drama Prvorozený a muzikál Footloose, jenž ji proslavil.
 • V 90. letech natočila snímky jako Líbánky v Las Vegas, Ed Wood, Ztraceni na Manhattanu, Mars útočí! nebo Klub odložených žen.
 • V letech 1998–2004 hrála hlavní roli Carrie Bradshawové v seriálu HBO Sex ve městě. Za svůj výkon získala čtyři Zlaté glóby a dvě Ceny Emmy. Na původní seriál pak navazují dva celovečerní filmy a od roku 2021 také seriálové pokračování s názvem A jak to bylo dál... (prozatím dvě řady).
 • Objevila se také v úspěšných seriálech Glee nebo Rozvod.
 • Díky Sexu ve městě se z ní stala vlivná módní ikona. V roce 2004 kupříkladu uzavřela rekordní reklamní spolupráci se značkou GAP za osmatřicet milionů dolarů.

Sarah a Matthew

Sarah je od roku 1997 šťastně vdaná ze herce Matthewa Brodericka, s nímž má tři děti. Synu Jamesovi bude letos jedenadvacet a dvojčatům Marion a Tabitě čtrnáct. Rodina žije v newyorské čtvrti Greenwich Village. „Mnozí se nás ptají na tajemství šťastného manželství a já vždycky říkám, že důvodem, proč se nám daří, je, že o našem manželství nemluvíme. Snažíme se prostě jen respektovat jeden druhého,“ šibalsky říká Jessica.

Zdroj: časopis TV Star

Související články