Příběh o hledání lásky osmi sourozenců z významné rodiny Bridgertonových se dočká třetí řady, která se bude věnovat Colinovi. Už v předchozích dílech se mohl divákům tento gentleman zalíbit, díky své jemné povaze a romantické duši. I když procestoval část světa, nepodařilo se mu nikde najít opravdovou lásku, zřejmě pořád netuší, že se mu celou dobu skrývá přímo před nosem. Penelope Featheringtonová je do něj totiž už roky zamilovaná, ale když zaslechla, jak se o ní nepěkně vyjadřoval před svými přáteli, tak se rozhodla své touhy vzdát.

Odchod z domova a hledání nápadníků

Místo toho se rozhodne si konečně najít manžela a odejít z domu. Colina ale zamrzí, že se s ním jeho kamarádka už nechce stýkat, a tak jí nabídne pomoc s hledáním nápadníků. Nečeká, že sám propadne jejímu kouzlu, a vlastně nebude chtít, aby si našla někoho jiného. Do toho ale zřejmě zasáhne i Colinova sestra Eloise, která jako jediná zjistila, že Penelope je lady Whistledownová, tajemná pisatelka, která odhalí každý skandál. Do celé situace se může zaplést i sama anglická královna, která chce už dlouho lady Whistledownovou objevit…

Zdroj: Youtube

Líbat žhavě

Hlavními hvězdami třetí série jsou herci Nicola Coughlan a Luke Newton. Nicola se vyjádřila o natáčení takto: „Luke a já jsme si knihy přečetli už při natáčení první série a ta představa, že bychom se měli políbit, nám přišla vtipná. Pak přišla třetí série a oba jsme si říkali: Proboha, vždyť je to můj kamarád, jak ho můžu políbit? Prostě nemůžete jen předstírat, že někoho líbáte, musíte to opravdu udělat – a hodně žhavě.“

Penelope jako vzor pro hnutí „body positivity“

Představitelka Penelope Nicola Coughlan se proslavila už v sitcomu Holky z Derry a je velkým vzorem pro hnutí „body positivity“. Raději by si samozřejmě přála být uznávána především jako dobrá herečka než jen kvůli svému tělesnému typu. Z vedlejšího obsazení se vrátí Claudia Jessie (Eloise), Jessica Madsen (Cressida), Golda Rosheuvel (královna Charlotta), Adjoa Andoh (lady Danburyová), Harriet Cains (Philipa), Bessie Carter (Prudence) a Polly Walker (Portia). Hlas lady Whistledownové znovu propůjčí legendární herečka Julie Andrews. Zřejmě se vrátí i Simone Ashley a Jonathan Bailer jako Kate a Anthony, o kterých byla minulá série. Mění se ale obsazení Francesky, kterou bude po Ruby Stokes nově hrát herečka Hannah Dodd.

Knižní předloha vs. seriál

Příběh vychází ze stejnojmenné knižní série od spisovatelky Julie Quinn, ale na rozdíl od knih se dobové drama snaží být modernější. Má nejen rasově vyvážené obsazení, ale zaobírá se i aktuálními tématy jako rolí žen ve společnosti nebo v budoucnu i LGBT. Ve třetí sérii se také změní pořadí knih, protože tento příběh se odehrává ve čtvrté knize. Přeskočí se tedy milostná linka Benedicta, o kterou se ale diváci nemusejí strachovat, tvůrci prozradili, že se jí určitě dočkáme v dalších sériích. Velkou změnou proti předloze je i to, že o tajemné identitě Penelope neměl nikdo z postav ani diváci do tohoto dílu vědět – měl na to přijít až Colin. Je velice pravděpodobné, že se díky tomu příběh seriálu výrazněji odkloní od knih a čeká nás více nepředvídatelných zvratů.

Na Netflixu od 16. května.

Zdroj: iGlanc.cz, časopis TV Star, Netflix

Související články