Oheň, vzduch, země, voda – čtyři elementy, které definují schopnosti čtyř rozdílných národů. Kdysi žili všichni v harmonii pod ochranou nejmocnějšího Avatara, vládce všech živlů. Pak ale vypukla válka, kdy ohnivý národ zaútočil na vzdušné nomády ve snaze ovládnout celý svět. Tento národ vede Pán ohně, mocný Ozai.

Zdroj: Youtube

Jediný, kdo ho může zastavit, je dvanáctiletý Aang, poslední vzdušný nomád. Spolu se svými přáteli Katarou a Sokkou se vydá na dobrodružnou cestu, během které se Aang bude snažit naplnit svůj osud a ovládnout všechny čtyři elementy, čímž se z něj stane nový Avatar. Jen tehdy se může postavit Ozaiovi a znovu nastolit mír. V tom se jim bude snažit zabránit korunní princ Zako. Přestože je mladý Aang velmi statečný, v duši je to přece jen stále chlapec a jeho cesta nebude snadná.

Původní animovaný seriál z roku 2005 je považován za jeden z nejlepších vůbec. Není divu, že jeho hraná verze přináší jistou vlnu obav. Tomu nepomohl ani fakt, že tvůrci animované předlohy Bryan Konietzko a Michael Dante DiMartino pracovali dva roky na hrané verzi, než nastaly neshody s Netflixem a od projektu ustoupili. Do rukou se seriál nakonec dostal Albertu Kimovi, ne příliš známému tvůrci, pro kterého je to velká příležitost. V hlavní roli se objeví čtrnáctiletý Gordon Cormier, který si zahrál například v postapokalyptickém seriálu The Stand. Jeho přátele ztvární herci Kiawentiio Tarbellová a Ian Ousley.

Zdroj: časopis TV Star, Netflix

Související články