Blahodárné účinky na tělo i mysl

Wellness rituály používaly různé civilizace již od starověku, kdy se v rámci zdraví snažily udržovat rovnováhu těla, mysli a ducha. Určitě už jste slyšeli o indické Ájurvédě, tradiční čínské medicíně nebo lázních ve starém Řecku a Římě. Jejich rituály ale ale zdaleka nesloužili jen jako léčba nemocí, ale také jako jejich prevence. Slovo wellness totiž pochází z původního termínu „wealnesse“, které bylo opakem slova illness (nemoc) a znamenalo „cítit se dobře, být zdráv“.

Právě to je jeden z důvodů, proč se prastaré lázeňské rituály vyvíjely a těšily velké oblibě po celé generace. Lidé si zkrátka uvědomovali, že pohyb a péče o tělo i ducha jsou důležité pro jejich celkové zdraví. A i když existuje několik různých způsobů, jak wellness definovat, na tom nejdůležitějším se všichni odborníci i dnes shodnou – hlavním cílem je šťastný a spokojený člověk, který bude díky wellness žít kvalitní a aktivní život.

Zní vám to v uších jako rajská hudba, ale kdo má dnes čas věnovat celé odpoledne nebo dokonce celý víkend či týden pobytu v lázních? V posledních letech je tak stále více na vzestupu domácí spa, které nabízí spoustu příjemných benefitů.

Proč dát šanci domácím lázním?

1. Upustíte páru od každodenního stresu

Aktivit pro uvolnění mysli je spousta, horká relaxační koupel je ale jednou z nejoblíbenějších. Váš stres jako by se ve vodě doslova rozpustil. Když k tomu ještě připravíte tu správnou atmosféru, dokážete se lépe soustředit jen sama na sebe a starosti nechat za dveřmi koupelny.

2. Ve zdravém těle zdraví duch. A naopak!

To, že spolu psychické a fyzické zdraví úzce souvisí, věděli už ve starověku. Horká lázeň ale dokáže pomoci i zlepšit krevní oběh nebo třeba ulevit od bolesti svalů a kloubů.

3. Zářivá pokožka

Rozprouděný krevní oběh pomáhá odstraňovat toxiny. Pokožka díky tomu vypadá mladistvě a zářivě. Když k tomu přidáte ještě tu správnou pečující kosmetiku a alespoň jednou za čas nezapomenete na peeling, vaše pokožka bude krásně hebká a vyživená.

4. Na spánku záleží

Jakmile se zbavíte všedních starostí, dostaví se uvolnění, díky kterému usnete rychleji a váš spánek bude kvalitnější. Z koupelny do ložnice to navíc máte na rozdíl od veřejných lázní doslova na dosah ruky.

5. Soukromí

Vaše koupelna, vaše pravidla. Jakmile se za vámi dveře koupelny zavřou, můžete si užít samotu a soukromí plnými doušky. Jaký návštěvník lázní tohle může říct?

6. Otevřeno 24/7

Měla jste náročný den, konečně jste doma a máte chvilku pro sebe. Domácí wellness si ale můžete dopřát klidně v devět večer. Nemusíte řešit otevírací dobu ani to, že na sebe máte jen pár minut.

7. Cenová dostupnost

Ušetřené peníze radši utratíte za něco jiného, než je víkend v lázních? Nevadí, domácí wellness vám naštěstí rozpočet nezruinuje. A kvalitní produkty, díky kterým si užijete tolik potřebnou chvilku sama pro sebe, dnes najdete i v obyčejné drogerii. Třeba ještě dnes.

Jak na domácí lwellness?

Jak už jistě víte, k tomu, abyste si dopřála domácí lázně, hned nepotřebujete vířivku nebo dokonce saunu. Tu správnou lázeňskou atmosféru si vytvoříte během chvilky i ve vaší koupelně. Bude vám k tomu stačit jen pár rychlých tipů.

1. Ta správná atmosféra

Přítmí, aromatické svíčky a relaxační hudba navodí tu správnou atmosféru. Když k tomu ještě necháte mobil v jiné místnosti nebo alespoň vypnete notifikace a zkusíte zapomenout na zprávy i scrolování na Instagramu, nebude vám stát v cestě za opravdovým wellness zážitkem vůbec nic.

2. Z koupelny parní lázeň do pár minut

Pára má blahodárné účinky na dýchací cesty. Navíc dokáže otevřít póry, díky čemuž pak vaše pokožka lépe vstřebá pečující kosmetiku. Jak si ji ale doma vytvořit? Zavřete dveře, napusťte si horkou vanu a přidejte pár kapek aromatického olejíčku. Pro dokonalý efekt si vlasy obmotejte ručníkem, na oči dejte plátek okurky a pak už jen zhluboka dýchejte.

3. Věnujte pozornost pokožce

Lázeňské procedury mohou mít skvělý vliv na vaši pokožku. Stačí si k tomu vybrat tu správnou kosmetiku, která nejen příjemně voní, ale také hluboce hydratuje a vyživuje. Takovou nabízí značka Sanctuary Spa, jejíž produkty obsahují pečujíc oleje a další výtažky pro hydratovanou, hebkou a zářivou pleť. Například v jejich sprchových gelech najdete jojobové kuličky měnící se na jemnou pěnu, která se snadněji vstřebává do pokožky a hluboce hydratuje.

4. Péče od hlavy až k patě

Pěnou do vany a sprchovým gelem vaše wellness rutina končit nemusí. Svojí pokožce můžete alespoň jednou týdně dopřát také peeling, po každé koupeli také tělové mléko pro ještě lepší hydrataci. Obzvlášť v létě se pak můžete zaměřit třeba i na paty. Právě Sanctuary Spa nabízí několik ucelených řad různých vůní od jasmínu, grapefruitu a vanilky přes květinové aroma lilie a růže po dekadentní vůni sladké ambry a oudu. V každé z nich můžete vybírat z produktů na péči od krku až (doslova) po paty.

Nemáte vanu? Nevadí. Značka Santuary Spa ví, že v dnešním uspěchaném světě není čas dopřávat si každý den horké koupele. Právě proto všechny jejich produkty kombinují vysoce pečující složení s relaxační vůní, které vám dodají pocit uvolnění a sebepéče, ať už se vrhnete na rychlou sprchu s jedním z jejich sprchových gelů nebo si dáte horkou vanu a vezmete to s péčí pěkně od chodidel! Jejich kosmetika je veganská a snaží se nabízet produkty s vysokým obsahem přírodních složek.