Ochrana očí před UV zářením

Součástí slunečního světla jsou i UV (ultrafialové) paprsky, ty jsou na podzim stejné jako v létě. Ačkoli jsou teploty nižší, toto záření je pro oči stále škodlivé, proto je důležité zrak chránit. Nadměrná expozice UV záření může časem způsobit různé oční nemoci, například zvyšuje riziko vzniku šedého zákalu. Sluneční brýle tedy slouží jako významná prevence a přijdou vhod po celý rok.

Nižší poloha slunce na podzim

Během podzimních měsíců je slunce na obzoru níž než v létě, to znamená, že sluneční paprsky mohou dopadat do očí více vodorovně, což může narušovat vidění. I proto oceníte sluneční brýle, zvlášť pokud mají polarizované čočky. Ty pomáhají minimalizovat odlesky od vodorovných ploch, jako je silnice nebo vodní hladina. Zvlášť důležité je to při řízení automobilu. Zde se hodí například Polaroid brýle.

Větrné podzimní dny

Počasí na podzim je mnohdy proměnlivé. I když zrovna není slunečný den, brýle jistě oceníte. I běžný vítr totiž může způsobovat značné nepohodlí - oči vysušuje a dráždí. Tomu přitom můžete snadno předejít, sluneční brýle totiž slouží jako efektivní bariéra.

Nezbytný doplněk

Nabízí se hned několik důvodů, proč byste sluneční brýle s koncem léta neměli odložit. UV záření je rizikem po celý rok, pro spolehlivou ochranu očí byste si proto měli pořídit brýle s odpovídajícím UV filtrem, poznáte je podle čísla 400. Nemusí přitom jít pouze o ty sluneční, ochranu před ultrafialovým zářením vám mohou poskytnout i ty dioptrické.

Kromě zdravotních benefitů se navíc nabízí i další výhoda – získáte skvělý doplněk. Nabídka je opravdu rozmanitá, jistě tak vyberete ten pravý model, který bude odrážet váš styl. Podzim občas může být ponurý, tak proč ho neprojasnit okouzlujícími slunečními brýlemi?

Podpora celkového zdraví

Ochrana očí před UV zářením je velmi důležitá, nicméně existují i další zdravotní benefity. Díky ochraně před jasným slunečním světlem se zlepší váš celkový komfort. Mnoho lidí má totiž tendenci mhouřit oči na slunci, což vede k bolestem hlavy a napětí v obličeji. I obyčejný doplněk jako sluneční brýle vám pomůže zůstat v pohodě při venkovních aktivitách – ať už vyrážíte na procházku, či třeba za sportem.

Vyplatí se vybírat modely od prověřených značek a nešetřit na kvalitě, jen tak totiž zajistíte efektivní ochranu svého zraku. Investice do zdraví očí je vždy správnou volbou, nepodceňujte podzimní slunce.