„Tady u nás žijí jen dobří duchové,“ říká Katrin se smíchem. „Když zaslechnu nějaké zavrzání, říkám si, že už se tu zase prohánějí.“ Bezpochyby jsou to však především obě „paní domácí“, které tomuto domu vdechují život a jedinečnou duši. S láskou, kreativitou a odhodláním vytvářejí obě sestry ve starých zdech prostory, v nichž se každý cítí příjemně. Koneckonců je to i jejich domov: „Všechno tady je naším domovem. Vyrostly jsme tu,“ líčí Sabrina a dodává: „Unterwirt je něco jako jeviště naší životní cesty, protože tu utváříme celý náš život.“

Z očí do očí

Z toho těží i hosté, protože Sabrina s Katrin kladou velký důraz na otevřenost a osobní setkávání. „Máme prostě rády lidi a myslím, že i proto si to tu s námi hosté užívají,“ těší Katrin. Nejspíš to souvisí i s tím, jak obě sestry chápou pohostinnost: Moderní forma pohostinnosti tu znamená, že „host chce vnímat člověka, který pro něj tento večer připravuje. Kromě informací týkajících se toho, co je na talíři a jaké víno by doporučil, může do vzájemné interakce vnést i svou osobnost.“

Obě sestry i jejich tým s láskou předávají dál své nadšení pro hotel, zahradu, jídlo i víno a také si váží upřímné zpětné vazby. „Nápadité, profesionální a přitom nenuceně uvolněné,“ popisuje tento přístup Gault Millau. „Tím, že k vaření i servírování přistupujeme maximálně svobodně, dáváme hostům pocit, že si i oni mohou svobodně a naplno užívat. Je krásné sledovat, že lidé ještě při objednávání nápojů často sedí u stolu velmi způsobně, ale v průběhu večera jsou stále uvolněnější. A čím víc uběhne času, tím větší pohoda z nich vyzařuje. Tehdy vím, že jsem svou práci odvedla dobře,“ neskrývá své nadšení Sabrina.

Prostě jen být

Pro obě sestry je zároveň důležité, aby svým hostům dopřály dostatek prostoru pro individuální utváření vlastní dovolené: „Máme různé prostory s různou atmosférou a naši hosté je mají možnost využívat zcela podle nálady. Každý tu může prožít svou vysněnou dovolenou. Náš dům a okouzlující zahrada přímo vybízejí k tomu, abyste byli sami sebou a využívali, konzumovali a prožívali přesně to, co v danou chvíli potřebujete,“ zdůrazňují.

Právě tato jedinečná kombinace autenticity, osobního přístupu k hostům a schopnosti sdílet jejich království požitků s radostí a pýchou je pravděpodobně tím, co dělá z Katrin a Sabriny tak výjimečné a nadšené hostitelky.

Více informací o Tyrolsko na https://www.tyrolsko.cz/

Hotel Unterwirt

Hotel Unterwirt se nachází v obci Ebbs poblíž Kufsteinu na úpatí Zahmer Kaiser. Restaurace pod vedením šéfkuchaře Christiana Ranachera dostala 3 kuchařské čepice od gastronomického průvodce Gault Millau a od roku 2021 je také členem sdružení Jeunes Restaurateurs.