Možná kdybych nezpanikařil a nechtěl ho rychle odehnat, odlétl by za chvilku sám, ale na můj prudký pohyb zareagoval svojí přirozenou obrannou reakcí. Netušil jsem, že sršní žihadlo tak bolí, ale odůvodňoval jsem si to tím, že je větší než vosí, a dostane se tudíž hlouběji pod kůži. Tu okamžitou bolest bych přežil, ale najednou se otok po vpichu na rameni začal rekordní rychlostí zvětšovat, stejně jako rudá skvrna kolem něho. Během několika minut jsem měl celé tělo v jednom ohni, přestože personál restaurace přinesl spoustu ledu, kterým jsem se ochlazoval. Kamarád mě přiměl na nic nečekat, že alergická reakce na bodnutí sršně se může objevit kdykoliv, i když jsem nikdy dřív alergii neměl, naložil mě do auta a odvezl do nemocnice.

Padesátiletý klient, jehož případ je zaznamenán v likvidačních spisech pojišťovny MetLife, byl okamžitě hospitalizován na interním oddělení, podstoupil terapii kortikoidy a antihistaminiky a po třech dnech pozorování byl propuštěn do domácího ošetření. Brzy byl naštěstí zcela v pořádku, jen si je dobře vědom své nebezpečné alergie. Pokud by se podobné bodnutí hmyzem přihodilo klientce nebo klientovi pojišťovny MetLife v letošním létě, za nepříjemný zážitek by od pojišťovny obdrželi navíc extra pojistné plnění ve výši 10 tisíc Kč.  

„Tento „prázdninový benefit“ nabízíme všem našim stávajícím i novým klientům, a to zcela zdarma, bez ohledu na typ pojištění, který mají sjednán. Benefit je možné získat v období od 1. 7. do 30. 9. 2023. Takže pokud klienta na dovolené napadne hmyz nebo divoké zvíře a u lékaře dojde k šití rány nebo k hospitalizaci, může počítat s extra pojistným plněním 10 000 Kč,“ představuje speciální letní nabídku MetLife pojišťovny Tomáš Coufal, Head of Product & Pricing.

Požahala vás medúza při koupání v moři, štípla včela, když jste si pochutnávali na stejné zmrzlině anebo kuna vyháněná z půdy se vám „odměnila“ kousancem do lýtka? Když už se něco takového během léta stane a rána bude vyžadovat hospitalizaci či šití, pojišťovna MetLife svým novým i stávajícím klientům individuálního i skupinového životního pojištění poskytne toto jednorázové „bolestné“! A pro pojistné plnění není důležité, zda ke zranění dojde při toulkách po České republice nebo na druhé straně zeměkoule!