Držte svůj jídelníček na uzdě 

Hlídejte si kilokalorie. Musíte jich spálit víc než přijmout. Přesný počet zjistíte tak, že vynásobíte hodnotu bazálního metabolismu s koeficientem fyzické aktivity. Pokud nejste velcí počtáři, spočítají to za vás online kalkulačky. Ale pozor! Kvůli lepším číslům neměňte jídelníček z nuly na sto. Na postupnou změnu si tělo zvykne lépe a mine vás jojo efekt. Vaši nejlepší parťáci teď budou bílkoviny a ovoce se zeleninou. 

Propoťte se k lepší figuře 

Pokud jste měli pocit, že se dá zhubnout bez potu na čele, rádi vás vyvedeme z omylu. Před tukem nejrychleji utečete díky běhání. Nemusíte se ale sedřít z kůže, pro začátek si dejte pomalé tempo a krátkou vzdálenost. „Přetížení předejdete taky tím, že si při běhání měříte tep. Já to dělám pomocí chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3. Líbí se mi, že jsou tenké a lehké. Dají se s nimi podniknout prakticky jakékoliv letní aktivity a díky jednoduchému designu je zkombinujete nejen se sportovním outfitem,“ tvrdí redaktorka z časopisu Glanc Aneta Šimonková. Kila jdou nejlépe dolů, když se hýbete pravidelně. 

Pokud vás ale běh vyloženě nebaví, zbytečně se do něj nenuťte. To byste jinak s hubnutím brzy sekli. Pohyb vás zároveň musí aspoň trochu bavit. Shodit pár kil se dá třeba i rychlou chůzí nebo pomocí HIIT. Jde o vysoce intenzivní intervalový trénink. Během něj střídáte náročné cviky s odpočinkem. 

Dejte si dvacet 

Samotné cvičení nestačí. Tělo potřebuje i poctivé dobíjení baterek. Pokud se na to vykašlete a přetížíte, hubnutí nebude efektivní. 

Věděli jste, že když dostatečně nespíte, může dojít k hormonální nerovnováze, a potom začnete zase přibírat?

Kvalitní spánek je pro hubnutí důležitý. Během hlubokého spánku tělo vytváří hodně růstového hormonu, který podporuje růst svalů a kostí. Reguluje metabolismus. Tím udržuje stabilní hladinu cukru v krvi a efektivněji pak spalujete tuky. Proto si hlídejte, abyste spali každý den 8 hodin. Monitorovat kvalitu spánku dokážou například chytré hodinky Huawei Watch Fit 3. Ukážou vám přesné informace o spánkových cyklech. Díky nim budete mít spánek pod kontrolou. 

Pošlete lenost do věčných lovišť 

Shazování kil vám půjde skoro samo, když budete pravidelně zdravě jíst a cvičit. Do toho vám ale může hodit vidle lenost. Porazíte ji jedině dostatečnou motivací. S tím vám pomohou chytré hodinky Huawei Watch Fit 3, které si rozumí se systémy iOS i Android. 

Spárujete je s aplikací, a pokaždé, když se vám nebude chtít cvičit, podíváte se, kolik jste už na sobě odvedli práce. Do aplikace si můžete zapsat všechna jídla a počítat kalorie. Vše o svém zdraví budete mít na jednom místě. S hodinkami Huawei si užijete celé léto, protože je nemusíte téměř sundat. Vydrží bez nabití až deset dní. Budou sledovat vaše pokroky v hubnutí od rána do večera a motivují vás k ještě lepším výsledkům. 

Související články