Dýně se nejčastěji objevují v letácích v září a v říjnu. Díky nákupnímu rádci Kupi.cz můžete na webu i v aplikaci pohodlně sledovat, kde ve vašem okolí je cena za dýně zrovna nejpříznivější, a pak vyrazit na nákup. Od srpna ceny dýní klesají, a pokud si dáte záležet, seženete je v akci velmi výhodně. Jen letos se už dýně objevily minimálně ve dvacítce slevových akcí.  

Nejčastěji se v letácích objevuje dýně typu hokkaido. Ta má krásnou sytou barvu, je velmi vhodná pro dekorativní účely i dobře chutná. Letos v září jsme ji našli v akci za cenu od 18 korun za kilogram, většinou ale stála více než 20 korun,” říká Linda Michalčíková z Kupi.cz. Právě hokkaido je podle ní v Česku stále oblíbenější, a to zejména proto, že její slupka během pečení krásně změkne a není třeba ji tak předem loupat. O oblíbenosti tohoto typu dýně svědčí i fakt, že se ve slevových akcích objevuje stále častěji a prodejci se na její nákup snaží nalákat zákazníky. Ti z dýně vaří pravděpodobně nejčastěji polévku, jak ukazují říjnová data Seznam.cz Vyhledávání. Zatímco loni se lidé zajímali o dýňové recepty obecně, letos jim jde primárně o polévku, kompot a koláč. Novinkou v datech tuzemského vyhledávače je pak v letošním roce dýňové latte. 

Dýně na vydlabávání jsou levnější, zato objemnější

Byť u hokkaido nemusíte loupat slupku, práce s dýní zejména rodiče malých dětí zřejmě nemine. Děti totiž strašidelné svítící vydlabané dýně milují. Jejich oblibu potvrzují i data ze Seznam.cz Vyhledávání, kde je hledanost dýní coby dekorací patrná každý rok. Lidé se nejčastěji zajímají o obrázky a šablony k vyřezávání, případně i o nákup dýní. 

Celé halloweenské dýně určené k vyřezávání stojí v akci podle dat Kupi.cz maximálně 60 Kč. „Kilo dýně jsme našli v letácích zatím do 15 Kč,” uvádí Linda Michalčíková. U tohoto typu dýní je třeba brát v potaz, že slouží především k dekorování, a aby vypadaly efektně, volíme spíše kousky, které bývají těžké a objemné. Na ceně proto také záleží, byť jsou tyto dýně v porovnání s menšími hokkaido na kilo levnější. 

V obchodech najdeme dokonce také vyřezávací sadu na dýně, díky které je vydlabávání jednodušší. I tu můžete nakoupit v akci.