Už samotné vybalování testovacích hodinek bylo zážitkem. Ve chvíli, kdy jsem zjistila, že na mě v krabičce čeká verze s tzv. pianovým řemínkem, jsem ale znejistěla. Těmto řemínkům se totiž kvůli širšímu zápěstí vyhýbám. Bojím se, že mi nebudou. Jenže! V krabičce jsem našla náhradní články, díky kterým se řemínek mé ruce dokonale přizpůsobil. A jde to bez vrtáčků! Stačí jemně posunout páčku ve vodící drážce, která na jednotlivých článcích je. Podobně snadné je i vyjmutí celého řemínku, takže jestli zatoužíte třeba po sportovnější silikonové verzi, je výměna otázkou pár vteřin.

Zdroj: Youtube

Když už jsem přizpůsobila řemínek, čekalo mě „oživení“ hodinek. To probíhá díky aplikace Huawei Zdraví, kterou si stáhnete do mobilu. Skvělé je, že funguje jak v telefonech s operačním systémem Android, tak iOS. V aplikaci jsem se dostala k další zásadní věci, a to k volbě ciferníku. Jelikož jich je v nabídce na 10 000, na tomto úkolu jsem se pár minut zasekla. Ze souboje ciferníků nakonec vzešel ten připomínající tvorbu Pieta Mondriana, a to i díky velikosti číslic, které jsem přečetla i bez brýlí.

Design není vše

Každopádně design není to jediné, čím hodinky Huawei Watch GT4 vynikají. Neméně zajímavé jsou jejich zdravotní a sportovní funkce. Mimochodem, hodinky jsou voděodolné do 5 ATM, což odpovídá zhruba 50 metrům. Do takové hloubky jsem se v životě nepotopila a nemám v úmyslu to dělat, ale díky tomuto údaji jsem s nimi na rukou vstupovala do plaveckého bazénu bez obav.

Kromě plavání jsem s hodinkami na rukou absolvovala chůzi, jízdu na kole venku i uvnitř, bruslení na in-linech. Hodinky mají obecně na výběr obrovské portfolio sportů, vedle těch klasických třeba i horolezectví nebo e-sporty. Veškeré údaje o vašich aktivitách se pak synchronizují do aplikace Huawei Zdraví. 

Vedle monitoringu sportovních aktivit nabízejí hodinky i komplexní monitorování zdraví, a to včetně nepřetržitého měření teploty kůže, srdečního tepu či okysličení krve, analýzy i stresu či monitorování dechu při spánku. Další z novinek je možnost monitorovat spálené kalorie. V aplikaci v telefonu si píšete kalorie, které jste přijali během dne. Hodinky vás upozorní, pokud si například zapomenete zadat snídani či oběd. Skvělé je, že se nezaznamenávají jen přijaté kalorie, ale i ty spálené v době klidového režimu.

Pro ženy je zajímavý menstruační kalendář, který zajišťuje jak přehled o samotné menstruaci, tak do něj lze vkládat i údaje, jak probíhal zbytek měsíce. Zapisovat do něj můžete nejrůznější příznaky, včetně fyzických změn – mimo jiné bolest hlavy, stav pokožky nebo únavu. To samé platí o emocionálních změnách. Pokud se chystáte založit rodinu, bude se vám hodit předpověď plodných dnů. Aplikaci ocení ale třeba i ženy, které přecházejí do menopauzy. Nutné je ale upozornit, že všechny tyto funkce jsou pouze orientační. 

Haló, tady hodinky

Mou oblíbenou funkcí na chytrých hodinkách je možnost přijímat hovory jejich prostřednictvím. Nejnovější model od Huawei tohle samozřejmě umí. Díky funkci Enhanced Bluetooth Calling můžete volat přes hodinky až do vzdálenosti 100 metrů od propojeného telefonu. Já toho využila při zahradní party, kdy jsem pobíhala mezi hloučky přátel, zatímco mobil jsem nechala v nedalekém domě. Když mi pak volala dcera, nemusela jsem sprintovat pro telefon – hovor jsem zkrátka přijala na hodinkách. Telefonovat lze i z hodinek, a to na deset vámi zvolených čísel. 

Podtrženo, sečteno – z hodinek Huawei GT4 jsem byla nadšená. A jak jsem napsala v úvodu: kompliment „Ty hodinky ti sluší,“ neslýchám ani ve filmech.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články