Galešnjak - Chorvatsko

Chorvatsko má přes tisíc ostrovů a jeden z nich je ve tvaru srdce. Jmenuje se Galešnjak, ale možná ho znáte jako ”ostrov lásky” nebo ”ostrov zamilovaných”. Na světě snad není ostrov, který by příroda vytesala tak dokonale. Je poměrně malinký a dostanete se na něj například půjčeným člunem z městečka Turanj či Zadar. Je dost pravděpodobné, že tu zrovna narazíte na svatební obřad.

Lac du Montagnon - Francie

Nádherné horské jezero Lac du Montagnon se nachází ve výšce 2000 metrů nad mořem a je situováno v Národním parku Pyreneje ve Francii. Nejhezčí pohled na něj je z vrcholu hory Montagnon Iseye. Cesta sem je cíl, plný objevů v podobě divokých květin a horské fauny. Kvůli své odlehlé poloze a obtížnějšímu přístupu se jedná o místo relativně tiché a klidné, bez masových nájezdů turistů a to ho činí ještě úchvatnějším.

Baum Heart - Německo

Srdcový ostrůvek na jezeře Kleine Müritz v Německu je méně známý, ale o to půvabnější. Říká se mu Baum Heart, doslova Stromové srdce. Celá oblast je známá nádhernou krajinou, čistými jezery a rozsáhlou nabídkou možností pro vodní sporty, turistiku a rekreaci. Jeho tvar je nejlépe viditelný z vyššího bodu nebo při pohledu z lodi.

Heart Lake - Kanada

Srdcové jezero v kanadském Ontariu je na vrcholu podzimní sezony tak oblíbené, že okres musel požádat turisty, aby k němu přestali chodit. Chataři a majitelé domů v této oblasti si často stěžují, jak jim fotografové přejíždí přes pozemky nebo používají jejich doky ke startu dronů. Nutno říct, že Heart Lake je se zabarveným listím okolo opravdu úchvatné.

Heart Reef - Austrálie

Velký bariérový útes je největší korálový útes na světě. Táhne se v délce více než 2000 km podél pobřeží Queenslandu a tvoří ho tisíce útesů a stovky ostrovů. Toto místo samo o sobě je jedním ze sedmi přírodních divů světa a jeden ostrůvek z té hromady má tvar srdce.

Makepeace Island - Austrálie

Pokud už budete v Austrálii, můžete se ubytovat na ostrově Makepeace, který vlastní miliardář Richard Branson a učinil z něj soukromé luxusní útočiště pro zamilované. Ostrov má totiž tvar srdce.

Dalhousie Springs - Austrálie

Poslední australská zastávka, tentokrát v Národním parku Witjira, kde jsou Dalhousie Springs, oblast s více než šedesáti přírodními horkými prameny. Voda v nich je bohatá na minerály a vzhledem k jejich odlehlosti nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek z koupání uprostřed divočiny. Jo a jedno z jezer vypadá jako srdce.

The Coeur de Voh - Nová Kaledonie

Říká se mu také Heart of Voh a jedná se o fascinující přírodní útvar ve tvaru srdce uprostřed mangrovových močálů u města Voh. Celosvětově známý se stal díky fotografii, kterou pořídil francouzský fotograf Yann Arthus-Bertrand pro jeho projekt „Země z nebe“.

Borebukta - Norsko

Jezero na Špicberkách, které vytvořil Amor… poté, co globální oteplování rozpustilo ledovec, který tuto oblast pokrýval. Bloky ledu zachycené při ústupu ledovce způsobily propad půdy a vznikla prohlubeň. Ta se následně naplnila dešťovou vodou nebo tajícím sněhem. Nepravděpodobné místo pro symbol romantiky. Matka příroda si však vybrala tuto bezútěšnou arktickou krajinu, aby zde zanechala stopu ve tvaru srdcového jezera.

Trnovačko Jezero - Černá hora

Ledovcové jezero v Černé hoře blízko hranic s Bosnou a Hercegovinou. Tvrzení, že to je perla balkánských hor, není přehnané, údajně je to vůbec nejkrásnější jezero Balkánu. Je známé pro svůj téměř dokonalý tvar srdce, to umocňují obří vápencové štíty, které se do výšin rozprostírají kolem. Nejlepší cesta k jezeru vede přes horské stezky, tak si utáhněte tkaničky, zabalte svačinu a hurá za dobrodružstvím.

Lago di Scanno - Itálie

Jezero Scanno v italském regionu Abruzzo už není tak odlehlé, přesto je obklopené malebnou a poměrně izolovanou krajinou. Zaujímá plochu 1500 metrů s šířkou 800 metrů a maximální hloubkou 32 metrů. V jeho vodách žije mnoho druhů ryb a na souši to občas může být i nebezpečné, protože se tu vyskytují vlci i medvědi. Přesto jeho charakteristický tvar každoročně přitahuje turisty.

Lagh de Calvaresc - Švýcarsko

Malé horské jezero, jedno z nejromantičtějších, protože má tvar srdce. Nachází se v údolí Calanca, které je známé pro svou nedotčenou přírodu a malebná údolí s bohatými možnostmi pro pěší turistiku. Až to tady celé prochodíte, je Lago Calvaresc skvělé místo, kde ponořit unavené nohy do svěží studené vody a ulevit jim po túře po alpských loukách.

Zdroj: iGlanc.cz, Viral Bake, Moje Švýcarsko, Montagna Estate, Cestomila

Související články