Kochejte se z Lipna až do Alp

Když jsme u stezek vedoucích korunami stromů, nemůžeme začít jinou než tou první, která u nás byla postavena. Vyrazte na Lipno. Samotný dřevěný chodník je 675 metrů dlouhý, zakončuje jej 40metrová věž. Z ní si prohlédnete skoro celou část Lipenské přehrady, pokocháte se nádherným okolím Šumavy, dohlédnete až na vrcholky Alp. Na trase budete míjet naučné tabule, jež obohatí vaše znalosti v oblasti přírody. Nemusíte tu navíc být pouze jeden den, Lipno je vyhlášené spoustou ubytovacích možností, zpestříte si výlet návštěvou atrakcí jako lanového parku, aquaparku, skiareálu, v létě se otevírá Království lesa. Potěší vás i akce, jež se tu konají po celý rok. Jednou za čas mají zdarma vstup děti, dospělí si mohou vyzkoušet náročné závody typu Spartan Race, pravidelně se zde objevuje i maskot lišák Fox.   

Na návštěvě u Krakonoše

Pohoří, kde si hoví naše nejvyšší hora Sněžka. To jsou Krkonoše. Pestrý terén se spoustou kopců, mnoha lesy, v dálce jsou vidět i barevné střechy domečků městeček. Stezka korunami stromů v Janských Lázních vám tak nabídne skvostnou podívanou. Jak budete stoupat, pohledem se budete prodírat větvemi stromů smíšeného lesa, v němž rostou borovice, smrky, jedle i jeřáby. Ty nejmohutnější mají i 30 metrů, samotná stezka je přečnívá o 15 metrů. Na cestě se ani nezadýcháte, protože budete pozvolna stoupat, jelikož si na jednotlivých stanovištích odkryjete zajímavosti o této větší rozhledně. Za odměnu se vám nahoře naskytne nejen krásný pohled, jenž má své kouzlo v zimě i létě, potěší vás „jukebox“ na ptačí zpěv. Stejně tak se vám budou líbit akce, které se zde pořádají. Ta aktuální probíhá do konce jarních prázdnin, tedy do 17. března. Letos poprvé bude totiž trasa osvětlena po celé délce stezky, společnost vám budou dělat i 3D a 2D svítící modely lesních zvířat v nadživotní velikosti.

V Beskydech budete skoro létat

Stezka Valaška patří mezi nejmladší české pěšiny v korunách stromů. Naleznete ji v Beskydech, letos navíc slaví pětileté výročí od otevření. Najdete ji u horní stanice lanové dráhy na Pustevnách směrem k vrcholu Tanečnica. Projdete se po chodníčku dlouhém 610 metrů, na jeho konci vystoupáte na 22 metrů vysokou kaskádovitou věž. Odtud se zahledíte až k Štramberské trúbě, na Ostravu, Havířov, Lysou horu, zamávat můžete i polským sousedům. Atrakcí je tu však vyhlídková plošina Skywalk, což je 150 metrů dlouhý zavěšený chodník. Pomyslné zábradlí je prosklené, takže se budete cítit skutečně tak, jako byste vkročili do volného prostoru.  

Vzhůru do oblak

Zajeďte si do Pardubického kraje, na Dolní Moravu, kde vystoupáte vzhůru. Stezka v oblacích je blízko horní stanice lanovky Sněžník. Nepřehlédnete ji, měří rovnou 55 metrů. Je na vás, jakou trasu si vyberete, k vrcholu vede hned několik cest. Ty se vzájemně proplétají, každá linie je něčím zábavná. Pokud se unavíte, není problém se zhoupnout v odpočinkové síti, zalézt do tzv. rukávu, hnízda nebo si zpestříte procházku tunelem. A co uvidíte, až tuto stezku zdoláte? Králický Sněžník s údolím řeky Moravy, dále si vás podmaní nejbližší okolí jako Jeseníky, a dokonce prý i Krkonoše jsou vidět. Komu se nebude chtít šlapat dolů, může využít 100 metrů dlouhý tobogán. Dolní Morava si na jarní prázdniny také přichystala dárečky v podobě zážitků. Pro všechny lyžaře se otevře Snow Fun ski & snb zóna, kde je Fun Trail, snowpark i špičková crossová trať, o jejíž podobu se postaral český olympijský reprezentant Emil Novák.

Dotkněte se rekordu

A když jsme zavítali na Dolní Moravu, musíme vám dát tip na Sky Bridge 721, což je nejdelší visutý most pro pěší na světě. Jak název napovídá, lávka měří 721 metrů. V jaké výšce se budete vznášet? 95 metrů nad zemí. Jde o relativně novou atrakci, otevřela se v roce 2022. I zde najdete spoustu atraktivních míst, kde se zabaví děti a pobaví dospělí. Jen pozor, nejezděte sem na blind, vstupenky na konkrétní datum a čas se musí předem objednat.
 
Zdroj: iGlanc.cz, Kudy z nudy, Kdyjet

Související články