Svátek zamilovaných, Valentýn, je svým způsobem otázka osobního vkusu. Někomu naskočí kopřivka jen to slovo slyší. Stejně rozdílné budou vaše představy o tom, která destinace je pro oslavu Valentýna vlastně romantická. Láká vás běloskvoucí pláž a tyrkysové moře? Nebo zasněžené hory a bombardino u krbu? Paříž bude asi první, co vás ve spojení s Valentýnem napadne, ale kromě toho, že tam budou všichni, máte mnohem víc možností.

Romantika v tropech na Maledivách

Některá místa jsou přece jen obecně považovaná za více romantická než jiná. Je to díky atmosféře, historii, přírodním krásám či kultuře. V případě Malediv je to představa o dokonalé modré laguně, bílém horkém písku a sladkém ovoci na talíři. Na luxus a romantiku je to tu po všech stránkách dobře vybavené.

Maledivy tvoří dohromady 26 atolů. Jsou to ostrůvky s korálovými útesy. Přistanete takřka uprostřed oceánu na letišti, přepravíte se na svůj atol a tam už na vás bude všechna ta nádhera čekat. Já jsem vždy hltala ty jejich bungalovy na vodě, těmi je proslulý například Severní atol. Barevné to bude nad vodou, ještě barevnější pod vodou. Po koupání si můžete projít místní obchůdky a posedět v restauraci u západu slunce. Někoho by mohlo odradit snad jen to, že nejrychlejší let z České republiky na Maledivy trvá téměř 12 hodin, ale tahle romantika za to stojí.

Kouzlo Arabského poloostrova

Snáz z české zimy do luxusního ráje uletíte na Arabský poloostrov. Leží tu světovými divy proslulá Dubaj, kde se nachází například květinová zahrada, která se otevřela před téměř jedenácti lety právě na svatého Valentýna. Nádherné pláže nabízí emirát Ajman, bohatý podvodní svět na vás čeká pro změnu v emirátu Fujairah. Únorový svátek lásky je také perfektním termínem pro návštěvu Ománu, klenotu Arábie. Teploty jsou zde příjemné, okolo 28 °C. Na místě vás okouzlí kombinace luxusu, historie a specifické pouštní krajiny. K oblíbeným cílům patří letovisto Salalah a metropole Muscat, která svojí architekturou představuje ryzí tvář orientu. Běžte na pláž, na wellness, jeďte za delfíny nebo si jen tak vychutnávejte procházky v uličkách, provoněné kořením.

Láska v Alpách

Tak by klidně mohl znít název nějakého filmu. Já to chápu, ne každý má potřebu utíkat za romantikou do tepla. Takové duše víc osloví evropské kulisy, které jsou skvěle dostupné autem. Já miluju italské Dolomity v létě a získaly si i srdce mnoha lyžařů. Pro svou panenskou přírodu, ledovce, stálý sníh a vysoký počet slunečních dní. A ty výhledy. Ach! Italové jsou navíc proslulí službami na vysoké úrovni, takže snad všechna jejich lyžařská střediska, kterých je tu téměř 300, jsou vymazlená. Od vleků až po horské hotýlky. Nemluvě o vyhlášené italské kuchyni.

Itálie sama o sobě je nesmírně romantická. Tropy to sice nejsou, ale víno tu mají znamenité. Navíc už pohled na všechna ta umělecká díla zahřeje. Ne nadarmo například z Florencie lidé upadají do mdlob. Verona je zase proslulá díky Shakespearově tragédii Romeo a Julie. Navštivte Juliin dům, včetně proslulého balkonu, nechte tu vzkaz na zdi a pak si užijte atmosféru starého města. Nebo si zajeďte k jezeru Como, které skýtá nádherné výhledy na Alpy a je ideální pro romantické výlety lodí. Jen se teple oblečte, občas tu docela fouká.

Benátky vyměňte za Bruggy

V úzkých uličkách Benátek, mezi malebnými kanály a historickými mosty, může být občas trochu těsno. Vyzkoušejte místo nich belgické Bruggy. Tohle město není o nic méně romantické než italská klasika. Záhy si uvědomíte, proč se mu říká ”Benátky severu”. I zde totiž starobylé budovy protkávají kouzelné kanály. Navíc tu panuje jakási uklidňující atmosféra, takže až si budete vykračovat mezi architektonickými skvosty po kočičích hlavách, pochopíte, proč tohle město každého chytí za srdce.

Zahřejte se v lázních, kde jinde než v Maďarsku

Pokud si potřebujete jen odpočinout a chcete se zahřát, jeďte do termálních lázní. Několikery máme u nás. Pár jich najdete i těsně za hranicemi České republiky, ale největší experti jsou na termály v Maďarsku. Tam doslova nebudete vědět, které navštívit dřív. Země celkově disponuje skoro 1300 zdroji termální vody, některé z nich vyvěrají až z hloubky 2,5 kilometru. Ponořit se můžete do přírodních lázní nebo si vybrat některý z architektonicky poutavých areálů, na nichž někdejší přítomnost Turků zanechala stopy orientu a dopřejte si ničím nerušený čas jeden pro druhého.

Zdroj: iGlanc.cz, cestovní kancelář Invia

Související články