Nikdo úplně přesně neví, jak a proč se sem vlastně tihle kovoví ptáci dostali. Jistě právě i díky tomuto tajemnému závoji nevědomosti se opuštěné vraky letadel na indonéském ostrově Bali staly oblíbenou zastávkou turistů. Je to trochu jako z filmu, protože v běžném životě se vám nepoštěstí vyfotit se s osamoceným letadlem v džungli.

Tour po letadle, které se proměnilo na luxusní vilu:

Zdroj: Youtube

Jestli si ovšem děláte zálusk na Boeing 737, který se podle mnoha starších článků má nacházet nedaleko Pandawa Beach, v kotlině hned vedle rušné silnice, pak budete zklamaní stejně jako my, když jsme se na naší dovolené pokoušeli vrak letounu najít. Už tady totiž není, přesídlil na útes, kde z něj udělali luxusní hotel.

Opuštěné letadlo na Bali se proměnilo v luxusní hotel

Přímo nad pláží Nyang Nyang na Bali v Uluwatu se ve výšce 150 metrů tyčí na špičce útesu unikátní hotel, který nabízí výhled, o jakém se vám ani nesnilo. Není to jen obyčejné letadlo a první třída by proti tomu, co vás na pozemku čeká, byla jen slabý odvar. V kokpitu je vířivka, křídlo je přestavěné na terasu, nechybí tu bar, zahrada, ohniště a samozřejmě nekonečný bazén. Interiér je minimalistický a elegantní, jako byste se ocitli v luxusním letovisku.

Private Jet Villa je splněný sen ruského podnikatele

Kdysi letadlo patřilo dnes již deset let zaniklé společnosti Mandala Airlines a jak se na pozemek dostalo, to je dodnes záhadou. Kdo mysteriózní vrak přemístil na útes a rekonstruoval však víme zcela jistě. Byl to ruský podnikatel Felix Demin.

Za neznámou částku jej odkoupil a poté dva roky strávil přeměnou vzdušného plavidla na obytný prostor, ze kterého budete mít hlavu v oblacích i na zemi. Nicméně na webu Aviation Trader se ceny vyřazených boeingů pohybují aktuálně okolo 9 milionů amerických dolarů. Přihlédnout však musíme i k tomu, že v době, kdy Felix letadlo kupoval, mělo být prodané jako šrot do Číny.

Až potom se pustil do hledání ideálního pozemku, který by byl doslova jako z katalogu na dovolené. Když jej našel, nezbývalo než převézt části letadla na jihozápadní útes Bali a jeřábem dosadit. A tak to bylo. Bláznivý projekt jako sen, který se stal skutečností. Stavební práce zpomalila jen pandemie Covidu, ale loni v prosinci byla vila konečně oficiálně otevřená. Doby, kdy turisté dychtivě navštěvovali chátrající boeing jsou nenávratně pryč a do dvoupokojové vily na útesu už se jen tak někdo nepodívá.

Kde je nejlepší bydlet na Bali? Třeba právě tady!

Na Bali se staví ve velkém a najdete tu vše od surfařských bungalovů až po vily z bambusu. Teď už můžete strávit noc i v letadle, jenom božské nebe je limit. Částka za ”palubní vstupenku” tomuto unikátu bohužel odpovídá. Aktuálně si zde můžete rezervovat noc za zhruba 80 až 160 tisíc korun, záleží na termínu, kdy by se vám to hodilo. Přijet můžete stylově, rovnou vrtulníkem, nechybí tu ani heliport, nebo jednoduše autem, pokud nechcete poutat takovou pozornost. Parkování na pozemku je bezplatné, asi jako jediná věc tady.

K dispozici je také plně vybavená kuchyň, ale nároční hosté s vytříbeným jazýčkem mají i možnost vyžádat si soukromého šéfkuchaře. Na kaviár, šampaňské, lanýže a takové ty další věci. Světlý interiér je promakaný do posledního šroubku, je těžké uvěřit, že tohle letadlo kdysi bývalo na odpis.

Zdroj: iGlanc.cz, Daily Mail, Luxury Travel

Související články