Tato první posvatební cesta, bez ohledu na to, jak dlouhá je nebo jak blízko vašemu domovu, je zážitek, který se žádnému jinému nepodobá. Je to váš vlastní čas, kdy si máte příležitost užít své zbrusu nové manželství se stresem daleko pryč. Poskytuje vzpomínky, jež si uchováte na zbytek života, tak co je špatného na tom, když to bude možná trochu tradičně tuctové. Vždyť láska, přinejmenším ze začátku, by taková být měla. A kde jinde toho lépe docílíte než v pořádné exotice s palmami v zádech a čerstvým kokosem v ruce.

Zdroj: Youtube

Maledivy

Maledivy jsou prakticky synonymem pro slovo líbánky a pokud se vidíte v houpací síti své vlastní vily, v obklopení té nejmodřejší z modrých scenérií, zatímco vám komorník ochotně přináší koktejl, budou pro vás to pravé. Maledivská letoviska se každoročně předhánějí ve stále opulentnějších a romantičtějších zážitcích pro novomanžele. Ať už to je romantická večeře při svíčkách na vlastním písečném břehu nebo nezapomenutelné výlety pod barevnou mořskou hladinu. S rybami se často potkáte i na menu, mezi tradiční místní speciality patří rybí polévka a ryba na kari. Nejlepší čas na cestu je od listopadu do dubna.

Bali

Líbánky na Bali jsou dokonalým místem pro vášeň v obklopení zelené džungle a bájných hor. Je až nespravedlivé, že většina nejkrásnějších míst na zemi leží právě tady, na indonéském ostrově, který si i přes masivní cestovní ruch drží svou autenticitu a kulturu, stejně jako nedotčené pláže a tropickou krajinu. Jsou zde místa k ubytování pro všechny rozpočty, od plážových chatek pro batůžkáře až po super sexy designová útočiště s nekonečnými tyrkysovými bazény.

Připravte se na absolutně jinou kulturu, umění, mraveniště skútrů ve městech, šnorchlování, masáže, surfování, rýžová pole a chrámy. Mnoho chrámů. Většina místních obyvatel, pro které je typická milá povaha, se hlásí k balijskému hinduismu. Od listopadu do března je zde období dešťů, ale většinu turistů ani to nezastaví. Největší klid tu bude na jaře a na podzim.

Bora Bora

Uvnitř korálového útesu jako součást Francouzské Polynésie se rozkládá akvamarínová laguna s bělostným pískem. Bora Bora, ráj na zemi. Líbánky zde mohou znít už jako klišé, protože luxusní vilky nad vodou, které se rozkládají po obvodu ostrova dotváří skoro až učebnicový obraz líbánek. Je to však recept osvědčený a pro novomanželský rauš jako stvořený. Očekávejte čarokrásné pláže, přírodní rarity i řadu aktivit, kterými si pobyt zpříjemnit. Místní letoviska pro vás mají nachystané propracované balíčky.

Až se dostatečně vysluníte, vydejte se na nejvyšší horu ostrova Mount Otemanu. Nebojte, má jen 725 m. n. m., zato otevře jedinečný pohled na chráněné přírodní bohatství pod vámi. Ostrov protíná jediná cesta, měří 32 kilometrů, provede vás zdejším pralesem s tahitskými kaštany, banánovníky a kapradinami. Prozkoumávání Bora Bora je naprosto bezpečné, není zde totiž žádný jedovatý hmyz nebo hadi. Jediný adrenalin zde očekávejte na širém moři při krmení rejnoků a žraloků a až večer vyčerpaní usnete na pláži pod kokosovou palmou, nic se vám nemůže stát.

Nejlepší doba pro cestu na Bora Bora je od listopadu do dubna. Je to sice mimo hlavní sezonu, ale zase tu bude méně lidí a o to větší romantika.

Thajsko

Thajsko máte možná zažité jako oblíbenou exotickou destinaci zejména studentů a single bohémů, ovšem Krabi na konci západního pobřeží bývá méně přeplněné, což ho činí ideálním místem pro páry, které láká rozvážnější stránka Země úsměvů. Z modré hladiny vystupují trávou porostlá vápencová skaliska, vidíte je z pobřeží, ale lépe si je prohlédnete na soukromé lodi nebo z odlehlých pláží. Pobyt zde můžete vyplnit potápěním kolem korálových útesů, výlety do mangrovových lesů nebo letargickými dny u bazénu.

Počasí je tu nejstálejší od prosince do března, přičemž právě prosinec je úplně nejteplejší. Co takhle tu oslavit zároveň i nový rok?

Mauricius

Mauricius je pulzující ráj v Indickém oceánu, který se vyplatí navštívit zejména tehdy, pokud sníte o potápění s velrybami. Ty brázdí okolní vody prakticky celoročně. Pro suchozemce skýtá ostrov koření a rumu neuvěřitelné národní parky zvedající se do horských masivů, pokryté tropickými lesy. Časté jsou i výlety na nedaleký ostrov Réunion, s vlastním přírodním bohatstvím. Mauricius není jen o plážích, ale samozřejmě, pokud toužíte po odpočinku v ”cabaně” a popíjet jeden koktejl za druhým, proč ne?

Během našeho léta je zde největší zima (tzn. asi 20 stupňů), takže jestli není vaším cílem hlavně aktivní dovolená v horách, na prohřátí kostí zvolte ostatní měsíce.

Seychely

Tento poklad v Indickém oceánu dokonale splňuje fantazie o tom, jak s tím nejlepším chlapem uvíznete v tropickém ráji. Na Seychelách nechybí palmové pláže, snové tyrkysové moře a díky panenským pralesům ani romantická divokost, kterou mnohé destinace postrádají. Chcete zažít dobrodružství a zároveň potkat pláž, kde budou vaše stopy v bílém písku jediné? Pak jste právě našli svůj líbánkový ideál. Teploty jsou tu celoročně poměrně stálé, nicméně doporučujeme návštěvu od května do října, což znamená, že se můžete sbalit rovnou po svatbě.

Zdroj: iGlanc.cz, CN traveller, Cestovinky, Brides