„Štěstí je skutečné, pouze je-li sdílené.” Víte, kdo to řekl? Chris McCandless, což byl americký tulák a dobrodruh, který zemřel sám v divočině. Po škole daroval většinu svých úspor na charitu a vydal se na zkušenou. Cestování a objevování světa je krásný koníček a někdy je potřeba si vyčistit hlavu, bez lidí, ale i ten samotář by v důsledku ocenil, kdyby měl k sobě živou lidskou bytost. Díky cestovatelským seznamkám už ale nikoho stejný osud potkat nemusí. Tady totiž můžete najít nejen spolucestovatele, ale i spřízněnou duši.

Láska přijde, když to nečekáš

Osudová láska přijde většinou ve chvíli, kdy to nejméně čekáte a návody, kde se seznámit, se to na internetu jenom hemží. Vlastně celý internet je plný potenciálních ženichů, ale jak ho potkat? A co když vůbec nežije ve vedlejší ulici, ale na druhé straně republiky? Takových lidí, co chtějí své štěstí sdílet s další osobou, je mnoho a vytvořili pro něj na internetu místo.

Cestujte a seznamujte se

Byla by škoda nikam necestovat jen proto, že vám chybí partner či partnerka, žádná z kamarádek se nemůže urvat z práce, od rodiny nebo vás na poslední chvíli vyšplouchnul kamarád. I když sliboval půl roku, že s vámi pojede. Od řešení těchto a dalších problémů existují cestovatelské seznamky. Stačí do vyhledávače nebo na sociální síti zadat hesla jako spolucestování nebo cestovatelská seznamka a začíst se.

Jak to funguje?

Můžete převzít iniciativu a vyslovit poptávku. Napíšete něco málo o sobě, kam chcete cestovat a kdy, a koho k sobě hledáte. Pokud nemáte svoji vizi a je vám to vcelku jedno, podívejte se, co a koho hledají ostatní. Koneckonců možná právě díky tomu zjistíte, co vlastně chcete. Nejde primárně o lov, ani o sex na jednu noc, takže s takovými cíli musíte jinam. Přesto je tady skupina lidí, která má stejný zájem a mít stejné zájmy, to je přinejmenším polovina úspěchu každého vztahu.

Nová kamarádka i láska na celý život

Jednou za čas na cestovatelské seznamce najdete příspěvek dvou šťastných duší, které si právě díky tomu našly k sobě cestu. Na dovolených prochází zatěžkávací zkouškou už i zaběhnuté vztahy. Lidé spolu najednou tráví celý den, musí řešit všelijaké situace a mnohdy zjistí, že se jejich představy značně liší. Když někoho potkáte a poznáváte na cestách, dozvíte se o druhém za jeden týden víc než o jiných za celý rok.

Skrze cestovatelskou seznamku nemusí nutně vznikat jen nový vztah, třeba se vám podaří místo chlapa najít nejlepší kamarádku a ta je k nezaplacení. Přece jen ne každý si troufne odjet s neznámým člověkem opačného pohlaví na druhý konec světa. Někteří lidé k sobě hledají i celou partu, tím se šance na seznámení o dost násobí.

Ujasněte si předem, jak má dovolená vypadat

Než vás zachvátí cestovní horečka, určitě si s vytipovaným člověkem dopředu ujasněte priority. Každý má totiž o dovolené a cestování odlišné představy. Ty se mohou lišit jak v programu, tak ve finančních možnostech. Řekněte si, kolik jste ochotní na cestě utratit. Pak by mohl nastat problém u návštěvy restaurací, vstupů na atrakce, zapůjčení dopravního prostředku a tak dál. Až budete na místě, co je v plánu? Jen tak se poflakovat poblíž hotelu nebo spát pod širákem na vrcholu hory? V opačném případě by se totiž mohlo klidně stát, že sice odjedete ve dvou, ale na dovolené budete zase každý sám.

Zdroj: iGlanc.cz, sociální sítě, Britannica

Související články