Jděte do sauny

I když je saunování prospěšné i v létě, v upršených a chladných dnech má tak nějak přirozeně větší kouzlo. Spousta resortů a welnness center pravidelně pořádají saunové ceremoniály. Jděte na ně se svojí kamarádkou, prohřejte své svaly i kosti, užijte si vůni bylinek, vystupte ze své komfortní zóny a zkuste být v ochlazovacím bazénku o chviličku déle než naposledy. Vaše pokožka, srdce i mysl vám poděkují.

Přečtěte si dobrou knihu

Udělat si čas na knihu je v dnešní době nekonečného množství seriálů a filmů na Netflixu a stejně nekonečného feedu na Instagramu, stále těžší. Možná je právě teď ten ideální čas na to, zalézt si pod chlupatou deku, zapálit si voňavou svíčku a ve společnosti dobré kávy se ponořit do stránek kvalitní knihy.

Naplánujte si letní dovolenou

Ještě vám chybí doladit poslední detaily nebo jste ještě nesladila termíny se svým partnerem? Teď máte ideální příležitost. Naplánujte si, kdy si vezmete volno, jaká destinace by se vám líbila a poohlédněte se po nabídkách. S příchodem slunečných dní se totiž vždycky vše tak nějak zrychlí a možná máte právě teď poslední příležitost, kdy ještě bude z čeho vybírat.

Zacvičte si

Na lepší náladu vždy bude nejlépe fungovat pohyb a následné vyplavení endorfinů. Jestli se vám nechce ven, prostě si zacvičte doma. Svůj účel splní rychlá tabata, ale i pomalá jóga. Sociální sítě jsou studnicí nepřeberného množství workoutů, tak hurá do toho.

Užijte si beauty odpoledne

Dopřejte si důkladnou depilaci a náležitou pozornost věnujte také svým chodidlům. Není právě teď čas objednat se ke své pedikérce? Pokud nedostanete svůj termín, vemte jed na to, že plnohodnotnou pedikúru zvládnete i doma. A pokud víte, že se lépe cítíte v opálené pokožce, porozhlédněte se po vhodných samoopalovacích krémech, které vám dodají trochu barvy téměř okamžitě.

Jděte na masáž

Dojít si na kvalitní masáž asi nikdy nebude špatný nápad. Když se oddáte rukám zkušených masérů, uděláte pro svoje tělo i duši velmi mnoho! A právě v chladných dnech vám nebude líto, že trávíte čas v uzavřeném prostoru, namísto rozkvetlého parku s vašimi dětmi nebo na zahrádce své oblíbené restaurace.

Uvařte si vydatné jídlo

Abyste doplnili energii, dejte si tu práci a uvařte si doma nějaké vydatné a poctivé jídlo. Co třeba chilli con carne? Perfektně zahřeje, zasytí a můžete ho udělat velké množství. Odpadne vám tak starost, co uvařit následující den. Chilli con carne totiž chutná druhý den ještě lépe, protože se všechny chutě krásně propojí a uleží. Nebo na víkend naplánujte brunch a pozvěte na něj své přátele.

Pořiďte si letní kousky

Když se budete mít na co těšit, hned se těžší dny dají přežít o něco lépe. Porozhlédněte se po nových plavkách, šatech, sandálech, slunečních brýlích či jiných módních kouscích, které vám ještě chybí. E-shopy a nákupní aplikace na vás už čekají! Nebudete potom v 25 stupních stát bezradně u skříně a hned sáhnete po svém nejnovějším úlovku.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články