Se svatební sezónou se pojí i sezóna rozluček se svobodou, které nabízí nespočet možností, jakým směrem se vydat. Jak by taková ”bachelorette party” měla vlastně vypadat? To nejvíc záleží na nevěstě. Její přání jsou rozkazem. Z některých věcí byste tedy neměly ustupovat. Na druhou stranu, hodně lidí zajímá, jak na rozlučce se svobodou ušetřit. Podle studie WeddingWire se účastníci loučení se svobodou shodují na tom, že za večírek utratili mnohem víc, než očekávali. Tenhle problém známe všichni, i při plánování takové akce se ovšem dá brát ohled na peněženky všech zúčastněných, a přitom si zajistit zážitky na celý život.

Plánujte s předstihem

Je nám jasné, že toho máte hodně, ale nenechávejte plánování rozlučky na poslední chvíli. Je to sice ”další party”, kde se plánujete opít, ale dejte si dostatek času na to, abyste prozkoumaly všechny možnosti a daly společnými hlavami dohromady ten nejlepší večírek.

Čím větší parta, tím těžší může být všechno vyladit. Mnohé z nevěstou pozvaných mohou být už i maminky na mateřské a ty musí obvykle s rozpočtem i volným časem hospodařit dvojnásob. Se včasným plánováním budete mít spoustu času na to, abyste například sehnaly ubytování za tu nejlepší cenu, nejvýhodnější dekorace, služby apod.

Termín rozlučky se svobodou

Termín se snažte volit mimo hlavní sezonu. Ta u nás na většině míst začíná spolu s letními prázdninami. Ceny ubytování či domků k pronájmu se v červnu a červenci liší i o několik tisíc korun. Celkově všechno v sezoně bývá dražší.

Ubytování co nejblíž

Rozlučka ve slunné italské vile se sice jeví jako dokonalý plán, ale čím dál cestujete, tím víc utratíte. Zkuste najít místo, které je co nejblíž k domovu pozvaných. Bude o to pravděpodobnější, že se opravdu všichni budou moci zúčastnit, i s nižším rozpočtem.

TIP: Všechno s nálepkou ”svatba” je automaticky dražší, potažmo i rozlučka se svobodou. Až budete hledat hledat ubytování, obyčejné vilky a chatičky budou levnější než ty speciálně určené na rozlučku.

Dekorace si můžete vyrobit

Nemějte pocit, že všechno musí být megalomanské, pokud jste fanynky Pinterestu, dá se to s výzdobou snadno přehnat. Není vůbec nutné, aby se vámi vybrané místo utápělo ve stovkách balonků a dalších hloupostí na jedno použití. Pamatujte však, že osobní věci jsou ty nejlepší. Zkuste se vymezit jen na pár pečlivě vybraných kousků, jako třeba řetěz z fotek. Ty zručnější z vás mohou spoustu věcí samy vyrobit.

Levné aktivity, anebo dokonce zdarma

Nevěsta bude nadšená, že jste se všechny sešly a udělaly si kvůli ní čas. Držte se hlavně jejích přání, co určitě ano, co určitě ne. Nejdůležitější je zážitek. Hlavní hvězda rozlučky si bude pamatovat především to, co v ní vyvolalo emoce. Kolikrát ty nejlepší věci v životě jsou zdarma. Pokud se trochu zamyslíte a zapátráte na internetu, vymyslíte spoustu aktivit.

Co třeba venkovní koncert, lekce jógy, které se některá z vás ujme, výlet na zajímavé místo, piknik s výhledem? Poptejte se klidně i místních, ať vám poradí, co se v místě v termínu rozlučky koná a kam doporučují zajít. V mezičase si můžete zahrát hry, které si předem doma připravíte. Vyrobte si třeba vlastí kartičky s úkoly pro nevěstu. Na spoustu her vám bude stačit i pouhá tužka a papír.

Jak ušetřit za jídlo a pití

Pokud pořádáte rozlučku na pronajatém místě, nejlevnější je nakoupit si jídlo a hlavně alkohol předem. Drinky jsou na rozlučkách vůbec jedna z nejdražších položek. Než vyrazíte ven někam do baru či na diskotéku, zahrajte si na ubytování hry. Po jednom nebo dvou kolech už se dostanete do nálady rychle a ve městě potom nebudete tolik pít. Také vás drinky vždy vyjdou levněji mimo velká města, takže i tomu se vyplatí přizpůsobit místo konání rozlučky.

Jestliže pořádáte rozlučku na celý víkend, je lepší, pokud ubytování umožňuje ”uvařit si sám” a vy nebudete na každé jídlo muset do restaurace. Můžete z vaření udělat i veselou aktivitu. Třeba se společně naučit nový exotický recept z destinace, kterou má nevěsta ráda.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články