Obertauern ovšem nabízí řadu dalších lákadel. Jedním z nich je, že na některou ze sjezdovek se vždy dostanete ze svého hotelu pěšky – auto nebo skibus tu vůbec nepotřebujete. Středisko proslulo i lyžařským safari Tauernrunde, což je obousměrná trasa, po které můžete kroužit kolem střediska. Náročnější lyžaři si jistě nenechají ujít okružní trasu Super Seven, na které čeká sedm nejlepších sjezdovek sportovního střihu. Mezi ně patří i legendární G2 neboli Gamsleiten 2.

Sama nejsem lyžař „level master“, ale G2 mě zlákala. Znejistěla jsem až před dvojsedačkou, která vede na samotný vrchol – při pohledu na cedule s varováním, že když vyjedete nahoru, jinudy než po černé se dolů nedostanete… Po příjezdu k horní stanici lanovky jsem se ocitla ve výšce 2313 m n. m. a vychutnávala si horské panorama Radstadtských Taur s vrcholy ve výšce až 2500 m. Pohled na sjezdovku už mě ale naplňoval hrůzou. Nejenže je G2 prudká, ale navíc boulovatá! No, dala jsem to! Ale kdyby mě někdo během jízdy natáčel, video by šlo použít jako kompromitující materiál. A tak jsem se pokorně vrátila na Tauernrunde.

A teď ti Beatles

Středisko Obertauern proslavili už v 60. letech členové Beatles, kteří tu natáčeli film Help! Tehdy malé městečko filmaře přilákalo jistotou sněhové pokrývky i tím, že se dalo snadno „uzamknout“ před fanoušky. Připomínky natáčení najdete na zdejších sjezdovkách i v městečku dodnes. Návštěvu slavné skupiny připomíná například památník před hotelem Edelweiss, kde byli muzikanti ubytovaní. A na každém kroku zahlédnete dobové fotografie.

To nejlepší hned z rána

Ve středisku Obertauern je 100 kilometrů sjezdovek a lyžaři se během dne pěkně rozprostřou po celém areálu. Žádné tlačenice se nekonají. Ale chcete­-li mít přece jen celou sjezdovku (skoro) pro sebe, není problém! Obertauern totiž nabízí First.Track Experience – zážitek, který si můžete během sezony dopřát jednou měsíčně. Jde o to, že na sjezdovce budete v malé skupině úplně první – už v 7.30. Svah patří jen vám, žádní lidé ani zvuky kromě křupání sněhu pod nohama. Užijete si nedotčené a perfektně připravené sjezdovky, zatímco vám první sluneční paprsky vykouzlí úsměv na tváři. A jakmile se po dvou hodinách začnou sjezdovky plnit, vy si v klidu zajedete na exkluzivní alpský brunch. Vzhledem k omezené kapacitě bývají First.Track rychle vyprodané a největší zájem je prý o ten únorový, který se koná na svátek sv. Valentýna. Originální dárek, že?!

Zdroj: časopis Glanc