Cestování stojí peníze a není tajemství, že Japonsko patří mezi ty nejdražší země, kam se můžete vypravit. Jestli máte rozpočet omezený, přišel by vám vhod hotel, který se nachází ve čtvrti Fukuoka. Ubytování tady seženete hodně levně, ale zadarmo to nebude.

Hotel za dolar

Znáte ten pocit, jako když vás někdo sleduje, ale nevíte kdo? Kdybyste to chtěli zažít, máte jedinečnou příležitost. Sehnat ubytování v lokalitě, která v Japonsku spadá do žebříčku ”musíte navštívit” není jednoduché a už samo o sobě to zní dost nákladně. Hotel Asahi Ryokan přišel s myšlenkou ubytování pro všechny a začal nabízet pokoj za pouhý jeden dolar. Ovšem bylo nutné splnit jednu podmínku, a sice že budete souhlasit s nonstop živým online přenosem. Kdokoli se může koukat, co zrovna v pokoji děláte.

Zdroj: Youtube

S tímto podivným konceptem prý přišel vnuk, který upadající podnik převzal po babičce, a chtěl nějak vyzrát nad konkurencí. Inspirací se mu stal host, který se během pobytu živě streamoval. Moderní technologie budiž pochváleny. Pronajmout pokoj za 100 jenů (cca 15 Kč) zní samozřejmě dost nevýhodně, ale poskytovateli ubytování to vynahradily peníze za reklamu z jeho YouTube kanálu. Ten se stal tak populární, že už ho párkrát hacknuli.

Nikdy nevíte, kdo se zrovna dívá

Aktuálně je prý za dolar dostupný pouze pokoj číslo 8 (v Japonsku je osmička šťastné číslo). Třeba byste tu i vy prožili šťastné chvíle. Koneckonců, když víte o tom, že vás zrovna někdo nahrává, dáte si pozor, no ne? Někoho by právě tahle myšlenka mohla vzrušovat… ale ne, nebudeme si raději představovat, co některé z hostů napadlo v pokoji provádět. A už vůbec si vlastně nechceme představovat, co u monitoru mohli provádět někteří ze sledujících, ale jestli neradi usínáte sami, teď už víte, že existuje místo, kde se k vám vždycky někdo rád přitulí. Aspoň virtuálně.

Jestli vás to trochu uklidní, stream je bez zvukového záznamu, v koupelně kamery nejsou a máte dovoleno zhasnout světlo, kdykoli se vám zachce. Nemravnosti jsou zakázané!

Když jste jediná hvězda vy

Jestli si na soukromí zrovna nepotrpíte, určitě vás zaujme i Null Stern Hotel ve Švýcarsku, který razí heslo: Jediná hvězda jste tady vy. Nemá totiž ani stěny, ani střechu. Je to jen postel a dva noční stolky uprostřed nádherné krajiny švýcarských Alp. Podivné ubytování a uměleckou instalaci v jednom vytvořili Frank a Patrik Riklinovi, jejichž předchozí díla též zahrnovala ubytování na neobvyklých místech. V rámci rezervace je vám k dispozici komorník, takže nezůstanete uprostřed hor tak úplně sami. Záchod je pět minut daleko, nebo se musíte schovat nejbližší keř. Tady už vás ale jedna noc vyjde na víc než na dolar…

Totálně v pr…

Byli jste někdy doslova v pr… a ještě za to někomu zaplatili? Račte dál! K dispozici je vám hotel CasAnus v Belgii, který vypadá jako konec vaší vylučovací soustavy. Jak někoho napadne udělat hotel zrovna ve tvaru řitního otvoru, je záhadou. Šokující to každopádně je a neobvyklé též. Casa - anus (všimli jste si té přesmyčky?) láká milovníky umění i sběratele bizarních zážitků. Něco tak naturalistického se jen tak nevidí a nás teď jen napadá, v jaké části je asi umístěná toaleta?

Skoro jako na lodi

Teď ještě něco pro ty, kteří milují usínat za zvuku moře a zároveň si vždycky toužili vyzkoušet, jak se ovládá jeřáb. V ospalém námořním městečku Harlingen v Nizozemsku přestavěli jeden z jeřábů v docích na zážitkové ubytování pro turisty. Není tam sice moc místa, zato máte krásný výhled a luxusní vybavení k tomu. Cena v Harbour Crane ovšem začíná na nějakých osmi a půl tisících, a pokud si budete přát další služby jako snídani, večeři apod., počítejte s tím, že si připlatíte ne zrovna málo. Na stejném principu funguje i další amsterdamský hotel Faralda Crane, ovšem tady za noc necháte dokonce už 30 tisíc.

Zdroj: iGlanc.cz, Sugoii Japan, Havenkraan, Null Stern hotel

Související články