Pařížské kavárny mají nezaměnitelné kouzlo. Pravidelní návštěvníci v nich našli zalíbení v jakékoliv části dne. Ráno uspokojí touhu po prvním hořkém šálku, dopoledne se jeví ideální káva s našlehaným mlékem a v pravé poledne tak akorát uspokojí hlad kancelářských pracovníků, kde místy figuruje už i sklenka dobrého vína. Francouzské kavárny přímo vybízí k seznámení, jsou ideální místo pro první i desáté rande. Samozřejmě je lepší se vždy předem připravit. Od historických až po skryté poklady, sjednejte si schůzku s láskou.

Le Jardin du Petit Palais

Paříž je plná umění dávných i moderních velikánů. Tak proč rande rovnou nespojit s uměleckou vycházkou. Přímo v muzeu Le Petit Palais se nachází jedna z nejatraktivnějších muzejních kaváren. Přímo na honosném nádvoří budete obklopeni vznešenou architekturou v srdci zelené zahrady. A když se bude schůzka dobře vyvíjet, rovnou si skočte prohlédnout muzejní sbírky - začněte u římských soch a skončete u impresionistických velikánů.

Le Zimmer

Hledáte historii i staletý půvab zároveň? V tom případě vsaďte na Le Zimmer na náměstí Châtelet. Funguje už od roku 1896. Od té doby prošla změnou, ale naštěstí zůstaly prvky, jako malované dřevěné stropy, velurové závěsy nebo velká zlacená zrcadla, zachované, aby její jedinečná atmosféra pařížské elegance nezmizela.

Hotel du Nord

Vzpomínáte na kultovní romantickou komedii Amélie z Montmartru? Pak si jistě pamatujete i kanál Saint-Martin, u kterého leží Hotel du Nord. Je jedním z těch eklektických úkrytů, po kterém každý ve skrytu duše touží. Nabízí stoprocentně romantickou a tak trochu retro atmosféru, kde začnete kávou a skončíte lahví červeného.

Zdroj: Youtube

La Maison Sauvage

Květiny, květiny, všude samé květiny. Těžko byste na romantickou jarní zastávku hledali lepší místo, než kterým je Maison Sauvage na Rue de Buci. Doporučujeme především místní brunch, na který si nezapomeňte udělat rezervaci a pak už nemusíte řešit nic. Tohle místo totiž udělá všechno za vás.

Cafe Marly

Jak se dočtete na webových stránkách, jedná se o jedno z nejkrásnějších a zároveň nejstřeženějších tajemství, které Paříž ukrývá. Cafe Marly totiž leží přímo pod arkádami Louvru, kde odpočívají ta nejúžasnější umělecká díla z celého světa. Už to je samo o sobě vzrušující a romantické. Když navíc připočítáte výhled na prosklenou pyramidu na nádvoří, k dokonalosti už vám neschází vůbec nic. Kde jinde narazit na zbloudilou duši, která hledá svůj dokonalý protějšek, anebo souznít s tím, koho už máte po svém boku.

Cafe de la Paix

Jestli se něco může rovnat krásám Louvru, pak je to Café de la Paix. Kromě lahodných dobrot nabízí totiž delikátní sousto v podobě výhledu na velkolepou Opéru Garnier, dům Fantoma opery, a symbolizuje tak romantiku, pro kterou je Paříž typická. Není divu, že od jejího otevření roku 1862 zde s oblibou sedával Oscar Wilde nebo Ernest Hemingway.

Le Pavillon des Canaux

Dostaveníčko na samém břehu řeky Loiry také nezní špatně, že? V Le Pavillon Des Canaux je to možné. Nicméně sem doporučujeme zavítat spíše v pozdních hodinách, kdy se kolem vás začnou rozsvěcet všechna světa Paříže a vy si ve velkém skleníku budete připadat obklopení světly tisíců svíček.

Hotel Des Marronniers

Na objevování všech skrytých skvostů Paříže by vám nestačil jeden život. Pokud byste ale nějaký měli stihnout ještě teď, pak tento. Sejděte se u kláštera Saint-Germain-des-Prés a vydejte se do nenápadného hotelu Des Marronniers. Kouzelným nádvořím projděte dovnitř dozadu a hledejte slunnou prosklenou místnost, za níž se nachází intimní posezení uprostřed květin a soch. A jelikož není tak známá, možná tu budete sedět i úplně sami.

zdroj: iGlanc.cz, Save the Paris Café, Premium Europe, Pinterest