Tohle dilema řeší většina rodičů, hlavně maminky. Je pravda, že dětem je většinou vesměs jedno, jestli si plácají bábovičky u Balatonu nebo v Karibiku. Ale máma, ta má před dovolenou hlavu velkou jako meloun. Řeší, aby tam bylo bezpečno, dobrá zdravotní péče, klidné moře bez vln, ať děti můžou do vody. Aby tam nebyla jedovatá havěť a nedošlo k neštěstí. Snad ještě děsivější je představa dlouhého letu s křiklounem, anebo s dítětem, které odmítá sedět a omalovánky ho omrzí za pět minut. Z těchto a dalších důvodů se každý rok vydáváte cestou nejmenšího odporu. Samozřejmě je každé dítě individuální a zkušenosti každé rodiny na cestách se různí, ale zapřemýšlejte a zkuste dát šanci těmto místům.

Snadno dostupné Kapverdy

Málokterá exotika je tak dobře dostupná jako Kapverdské ostrovy. Počítejte s 6 až 8 hodinami letu, ale i to se pořád dá. Leží v Atlantském oceánu, pláže jsou dlouhé a písčité. Je pravda, že voda tu v letních měsících není tak teplá, jako například v Egyptě, ale zase to tady vypadá jako v Karibiku. Každopádně s dětmi se doporučuje sem vyrazit nejlépe od června do listopadu, protože je oceán nejvíc vyhřátý a nejméně tu fouká, takže nejsou tak velké vlny.

Pokud máte z toho koupání přece jen obavy, vydejte se do vesničky Santa Maria nebo zde najdete i hotel, kde jsou umělé pláže právě pro případ velkých vln. Nejlepší pláže pro koupání s dětmi se nachází na ostrově Sal, tam je i dobře dostupná lékařská péče. Teploty jsou na Kapverdách prakticky pořád kolem 30 stupňů a all inclusive je tu skvělé.

Bezpečný Mauricius

Věděli jste, že na Mauriciu nežijí ve volné přírodě žádná nebezpečná zvířata? To zní pro rodinu s dětmi víc než lákavě. Let je delší okolo 12 až 14 hodin, přiznáváme, že to není úplně ideálka, ale čím jsou děti starší, tím méně překážek. Možná, že už by to ty vaše zvládly, co říkáte? Mauricius je totiž doslova malý kousek ráje, kde najdete bílé pláže a tyrkysové laguny. Ze šnorchlování mezi rybičkami budou caparti nadšení, případně tu jsou dětské kluby a resorty přátelské k rodinám. Když budete chtít, najde se i nějaký ten čas jenom pro vás dospělé. Slibujeme, že jako rodině vám tady nebude chybět vůbec nic.

Moderní Emiráty na dosah

Velkou výhodou zemí Spojených arabských emirátů je, že sem letíte cca 5 hodin. Ceny zájezdů často seženete vyloženě za hubičku a kromě skvělých hotelů se zde nachází celá řada aquaparků a dalších zábavních zařízení, kde se děti vyblbnou. Nevýhodou však je, že v prázdninových měsících jsou zde teploty opravdu vysoké a slunce spalující, což pro cestování s malými dětmi není zrovna ideální. Určitě na dovolené nechcete řešit úpal nebo úžeh, ačkoliv zdravotní péče je tu na špičkové úrovni. Důkladně to promyslete, ale pokud si můžete dovolit svoji dovolenou naplánovat na sklonku léta nebo ještě později, jděte do toho.

Nejkrásnější pláže v Dominikáně

Jestli koukáte na reality show Survivor, pak víte, že Dominikánská republika je velká exotika. Přímý let trvá okolo 10 hodin, a pokud se jej rozhodnete absolvovat, nebudete litovat. Na rodiny s dětmi jsou tady vybavení skvělými rezorty a spoustou zábavy v podobě skluzavek, bazénů a dalších vodních radovánek. Hlavně rezorty v Punta Caně jsou proslulé špičkovou kvalitou, a když budete chtít chvilku jenom pro sebe, děti zabaví profesionální animátoři. Na výlet můžete za piráty nebo za delfíny.

Je to bezpečná destinace a netřeba žádné povinné očkování, potřebujete pouze pas a turistickou kartu za 10 dolarů, ale jestli sem míříte přes cestovku, kartu vám zařídí. Jinak se dá koupit online nebo na letišti. PS: pláže jsou tady jedny z nejhezčích na světě.

Madagaskar, domov zvířátek

Přímé lety na Madagaskar trvají 10 hodin, což je za takovou exotikou relativně dobré. Hlavně když se většina rezortů nachází na bělostných plážích, samozřejmě s all inclusive. Hodně návštěvníků sem ale míří především do národních parků a rezervací, kde můžete na vlastní oči spatřit lemury nebo fosy, které jsou dětem moc dobře známé z animované pohádky Madagaskar. Pokud si chcete užít skutečnou exotiku, vydejte se letos s rodinou právě sem. Nejlepší měsíce pro cestu jsou od května do října.

Zdroj: iGlanc.cz, Dovolená s nejmenšími, ČTK, Za létem

Související články