Vynořuje se z písečných dun jako monument lidského úsilí a inovací. Dubaj je město superlativů, domov nejvyšší budovy na světě - Burj Khalifa, je svědkem spojení tradiční kultury a futuristického designu. Je oázou luxusu zalitou sluncem. Cokoliv vás napadne, to tu také najdete, protože její srdce bije v rytmu moderního světa, ale duše je zakotvená v tradičních hodnotách a pohostinnosti, což jí dodává jedinečný charakter. Jestli jste se na Dubaj naladili a už pátráte po nejbližších letenkách, dobrá zpráva je, že právě teď od října do prosince je ideální doba tuto metropoli navštívit. Stačí i pár dní a uvidíte celý svět.

Atlantis Aquaventure

U nás koupací sezona nemilosrdně skončila, v Dubaji je v plném proudu prakticky celý rok. Není divu, že právě tady vzniknul největší aquapark na světě, který se pyšní zápisem v Guinnessově knize rekordů co do počtu tobogánů. Uvolněte si na něj celý den. Začít můžete zlehka, na soukromé pláži a pak se vydat na dobrodružství. Co vyzkoušíte první? Milovníky vzrušení nadchne Odyssey of Terror - nejvyšší tobogán na světě nebo vodopády Immortal Falls, kde je útes na skákání. Rodiny s dětmi si užijí Shockwave, nejdelší rodinnou vodní dráhu pro rafting na světě. Nechybí vodní sporty a desítky mořských zážitků včetně zátoky delfínů, lachtanů a laguny se žraloky. Pod širým nebem nebo ještě lépe v podvodním bludišti můžete pozorovat více než 65 000 mořských živočichů.

Zdroj: Youtube

MotoZone

Z vodního světa rovnou do pouště. Namažte se padesátkou a držte si klobouky, protože tohle bude jízda. Je úplně jedno, jestli jste začátečník nebo ostřílený jezdec, místní personál je vyškolený tak, aby vás vybavil všemi potřebnými znalostmi, aby nic nebránilo vašemu písečnému dobrodružství. Nepotřebujete ani žádnou speciální licenci.

Svezte se na buginách, čtyřkolkách nebo na motorkách, vydejte se prozkoumat nekonečné pouštní duny. Tady se vaše touhy po adrenalinu stávají skutečností, zatímco objevujete záhadný a vzrušující terén této exotické krajiny.

Burj Khalifa

Až do výšky 828 metrů se tyčí nejvyšší budova světa, mrakodrap Burj Khalifa. Na jedné z vyhlídkových plošin si můžete vychutnat výhled na město z nebeských výšek a to je zážitek, který si v Dubaji nesmíte nechat ujít, případně si udělejte zastávku v jedné z restaurací.

Architektura Burj Khalifa je inspirovaná květem Hymenocallis. Tento skvost drží dohromady 7 světových rekordů, například za nejdelší jízdu výtahem. Množství betonu použité na stavbu váží jako 100 000 slonů, vnější fasádu pokrývá 26 000 ručně řezaných skleněných panelů. Tahle okna byste mýt nechtěli, vyčištění celé budovy trvá tři měsíce. Přímo u základny mohutné struktury se nachází pulzující centrum zábavy a jídla, včetně nákupního centra Dubai Mall a Dubajské fontány, která tančí v rytmu hudby.

Na Zipline jako Superman

Dubaj neustále trumfuje i samu sebe. Přímo ve zmíněném obchodním centru končí Xline, nejdelší městská Zipline na světě. Měří kilometr, nachází se ve výšce 170 metrů a dosahuje rychlosti až 80 km/h. Jestli jste vždy zatoužili proletět se jako Superman, teď máte možnost. Pak můžete pokračovat rovnou nákupy v obřím Dubai Mall, kde je na ploše větší než 200 fotbalových hřišť přes 1200 maloobchodů, stovka obchodů s občerstvením. Dokonce i jedno kluziště olympijských rozměrů a Dubajské akvárium s podmořskou zoo.

Zábavní parky

Když stále nebudete mít dobrodružství dost, zkuste některý ze zábavních parků. IMG World of Adventures je krytý zábavní park rozdělený do šesti zón. Vezme vás například do světa Avengers, dinosaurů, mezi vaše oblíbené kreslené postavičky nebo do Strašidelného hotelu. Vybere si každý. Připravte se na vzrušující horské dráhy, živé pódiové show i setkání s akčními ikonami.

Jestli máte rádi filmy, pak zajděte do Motiongate Theme Parku, kde zažijete kouzlo filmových studií. Doslova si budete připadat jako v Hollywoodu. Vše co tu potkáte se váže k vašim oblíbeným trhákům. Takže klidně nasedněte na horskou dráhu High Speed Chase na motivy filmu Zelený sršeň nebo zkuste volný pád na atrakci Blast-Off věnované komedii Zombieland. Čekají na vás Šmoulové, Kung Fu Panda, John Wick a mnoho dalšího, co se do pár vět nedá shrnout. Zejména děti na tyhle chvíle budou do konce života vzpomínat a dospělí se přenesou zpátky v čase do svého dospívání.

Zahrada zázraků a motýlí svět

Miliony květin a exotická aranžmá na jednom místě, to je Miracle Garden, největší přírodní květinová zahrada na světě. Čeká tu na vás kvetoucí podívaná, květinové zámky a domy v plné velikosti. Krásná je přes den za plného sluníčka i v noci, kdy je osvícená. Nezapomeňte se projít pěšinou s loubím ve tvaru srdce, oblíbeném místě instagramerů.

Přímo v areálu je motýlí zahrada, která je domovem více než 15 000 druhů motýlů. Díky tomu klidně můžete na vlastní oči sledovat tento fascinující hmyz, jak se mění z housenky na pestrobarevného motýla.

Za kulturou

Dubaj není jen město plné atrakcí a zábavních parků. Jestli jste do teď neměli pocit, že jste se setkali z budoucností, pak ji na vlastní kůži okusíte v Muzeu budoucnosti. Unikátní budova, jež dává vyniknout arabské kaligrafii sama o sobě vypadá jako velké umělecké dílo. Hvězdou je stavba samotná. Dosahuje 78 metrů, a přitom nemá žádné vnitřní pilíře, což je učiněný inženýrský zázrak. Co vás čeká uvnitř? Vydáte se do roku 2071, do vesmíru, stanete se průkopníky nových světů, způsobů života i svědky zázraků přírody, ale nezapomeňte se vrátit.

Dostatečně majestátním zakončením dovolené bude výhled z plošiny The View at the Palm. Z výšky 240 metrů pohlédnete na třpytivé vody Arabského zálivu, ostrov Palm Jumeirah a panorama Dubaje v dálce. Vyhlídka se nachází přímo na 52. podlaží mrakodrapu The Palm Tower. Na stejném podlaží najdete i výstavu věnovanou budovám ostrova, interaktivní tunely ve stylu akvária i kavárnu na poslední šálek dne.

Zdroj: iGlanc.cz, Visit Dubai

Související články