Cyklostezky pro každého

Ať už jste v jízdě na kole začátečník, nebo pokročilý biker, v okolí Saalbachu si přijdete na své. Víc než devadesát kilometrů cyklostezek s různou obtížností hravě zvládnete jak na horském, gravelovém (univerzálním) kole, tak na e-biku. V městečku je celá řada půjčoven, takže vlastní kola s sebou vozit nemusíte. Já sama jsem v Saalbachu sjížděla místní kopce poprvé na elektrokole a nadchlo mě, že jsem se díky němu dostala do míst, kam bych na svém běžném horském kole jako průměrná cyklistka asi jen tak nevyšlápla. Kouzelné výhledy jsem měla možnost obdivovat i v rámci túry se zkušenou horskou průvodkyní.

Zdroj: Youtube

Bylinkové království

Během stoupání a klesání po stezkách mezi lesy, loukami a malými stády krav jsem byla jako milovník divokých bylin ve svém živlu. Natrhala jsem si z nich malý pugét a nemohla se na něj vynadívat, stejně jako na bylinkovou zahradu v okolí hory Reiterkogel. Bylinkářství je tu rozšířené i mezi místními, různé produkty z nich si můžete koupit snad v každé horské chatě. Putovat po horských stezkách s profi průvodcem se vyplatí, ukáže vám nejen úžasné vyhlídky a neobyčejná místa, ale prozradí i zajímavosti z okolí a tipy, jak se po kopcích pohybovat, ať už pěšky, na kole, nebo moderní lanovkou, kterých je tu celkem šest.

Relax pro tělo i duši

Až si budete chtít od cyklostezek odpočinout a dopřát tělu odpočinek, zkuste místní lesní wellness v Hinterglemmu ve výšce 1700 m. Přímo uprostřed lesa najdete houpací sítě i několik dřevěných plošin na cvičení, třeba jógy. O kousek dál je půvabná louka určená na pikniky v přírodě s neobyčejným výhledem na okolní krajinu. Nebo ochutnejte místní delikatesy ve stylových horských chalupách, třeba v Reiteralm v blízkosti bylinkové stezky, kde se o vás postará milý a pohostinný personál.

Služby zdarma s kartou Joker

V oblasti Saalbach-Hinterglemm máte možnost vyžádat si od svého ubytovatele kartičku Joker Card, která vám umožní zdarma využívat řadu služeb (např. vstupy do muzeí nebo atrakce pro děti) a získat různé slevy. S kartou můžete také dvakrát denně použít jakoukoli lanovku včetně přepravy kola.

Zdroj: iGlanc.cz, časopis Glanc, saalbach.com

Související články