Armaniho minimalismus v Milánu

Když za módou, tak kam jinam než do jednoho z fashion center? Zveme vás do stylového Milána, kde značka Armani vystavěla skvost podle minimalistického vkusu designéra Giorgia Armaniho. Nadchne vás purismus přírodních tónů, obklopí vás tradiční Armani black and white styl. Kdo by chtěl luxus se vším všudy, může si zabookovat suite s vlastní tělocvičnou či domácím kinem. Hovět si budete ve zdejších lázních, dopřejete si řadu léčebných procedur, masáží, zaplavete si v bazénu a prohřejete tělo v sauně nebo parní lázni. Brand neponechal nic náhodě a dal si záležet i na pověstné italské kuchyni. Tu si budete vychutnávat na terase, z níž je výhled na celý Milán. Samozřejmě se nabízí, že budete korzovat zdejší třídy a nakupovat v buticích. Kdybyste však zatoužili po něčem od Armaniho, stačí jen seběhnout dolů do přízemí hotelu, kde je butik Giorgio Armani.

Zdroj: Youtube

Versace vás vítá ve zdobném pokojíčku

Kdo miluje opulentnost a zdobnost, ví, že u medúzy najde pohádkové zázemí. Hotely právě s tímto znakem, typickým pro značku Versace, najdete rovněž na více místech světa. Jeden zakotvil v Dubaji, další v čínském Macau, my se mrkneme na ten, který najdete v australském Gold Coast. Nedaleko je prémiové nákupní centrum Marina Mirage, najdete tu mořský svět s wellness centrem a střechou, na níž lze chytat bronz. Pokoje v Palazzo Versace vás možná v prvních dnech donutí zůstat a kochat se barevností či zdobností, tolik signifikantní pro Versace. Nevadí. Máte k dispozici pracovní zázemí, můžete vyjít i na terasu a kochat se výhledem na bazén. Je tu i kompletní servis pro přípravu kávy a čaje. Ne snad, že by tato služba byla v hotelech ojedinělá, v Palazzo Versace máte však k dispozici skoro vintage soupravu, s níž je příprava těchto nápojů obřad. Až budete chtít nechat o sebe pečovat, zajdete do prvotřídní restaurace, která nabízí vybrané lahůdky inspirované středomořskou kuchyní. Sportovci mohou jít potrénovat tělo na tenis, golf, vyzkoušejte i rybolov. A stačí jen 10 minut, abyste byli na pláži.

Bulgari v Dubaji – hotelový klenot v Emirátech

Italský brand ukázal, že umí tvořit šperky nejen ve sféře módních doplňků, vystavěl hotelové klenoty v Miami, na Bali, velmi populární jsou dubajské lokace. Bulgari Resort Dubai najdeme na ostrůvku Jumeira Bay, který poskytuje soukromí. Komu úplně nevyhovuje arabská zdobnost, v minimalistickém prostředí Bulgari resortu se bude cítit příjemně. Je zde také větší klid, protože jste na ostrůvku ve tvaru koníka trochu separování. Nic vám tu ovšem nebude chybět, servis je perfektní. Nadchne vás krásné, průzračné moře, až se budete kolem něj procházet, pod nohama vám bude křupat sněhobílý písek. Zdejší Marina Yacht Club nabízí dokonalý výhled na panorama města s nejvyšší budovou světa Burj Khalifa. Hovět si budete v pokojích, kde je znát italský vliv, mísící se s vintage stylem. Působivé je zařízení z přírodních materiálů, skvostné jsou hedvábné tapety. Až se budete chtít pobavit či jít na shopping, nasednete jednoduše na loď a vyplujete vstříc dubajskému pulzujícímu rytmu.

Lagerfeldova stopa v Macau

Věhlasný módní návrhář, spjatý především se značkami Fendi a Chanel, Karl Lagerfeld, se před několika lety spojil s provozovatelem kasin v čínském Macau a navrhl pro něj hotel se skoro 300 pokoji. Budova je součástí komplexu více ubytovacích zařízení, najdete tu i hotel v designu značky Versace. Lagerfeldovo království nabízí bazén, zahradu, bar, restauraci, book lounge se 4000 knihami a klidně si můžete skočit i ke kadeřníkovi. Všude vás bude objímat Lagerfeldova kreativní náruč. Designér dokonale spojil svůj rukopis s tradicí mocné Číny. Například čalounění postelí je inspirováno mincemi štěstí, dekor se často nese v tónech zlaté a červené. A asi nemusíme zdůrazňovat, že z hotelu je to nedaleko do světa rulet, karet a dalších her.

Soukromí u Fendi

Kdo hledá komornější prostředí, bude se mu líbit u Fendi Private Suites v Římě. Jde totiž o sedm pokojů, které najdete ve třetím patře domu Palazzo Fendi, tedy v sídle této italské značky. Dopřejete si tak intimní zážitek přímo spjatý s duchem tohoto brandu. Přijměte pozvání do domova, srdce Fendi, kde budete kráčet po stejných chodbách jako věhlasní designéři značky. Kde jinde budete tak blízko toho genia loci? Aby toho nebylo málo, jako módnímu nadšenci se vám naskytne blízkost třídy Via dei Condotti, nejlepší adresy pro luxusní shopping.

Louis Vuitton: Kufřík snů na Champs-Élysées

Nesmíme opomenout kufřík, který teprve otevřeme, jak napovídají futuristické vize návrhu prvního samostatného hotelu slavné značky Louis Vuitton. Tvar artiklu La Petite Malle je totiž poctou historii výroby kufrů tohoto brandu, který by měl výhledově za dva roky otevřít hotel na věhlasné pařížské adrese Champs Elysées. Místo je skvostné, najdete jej hned naproti vlajkovému butiku s monogramem LV. Představitelé značky o podrobnostech zatím mlčí, můžeme jen fantazírovat, jak moc zasáhne do interiéru dekor pláten LV monogram, kostkovaný damier nebo perforovaná mahina. A budeme se modlit, aby v tamní restauraci podávali tak báječné zákusky, které nám sladí život v kavárně Maxime Fréderic at Louis Vuitton.

Zdroj: iGlanc.cz, Armani Hotels, Bulgari Hotels, Palazzo Versace, Karl Lagerfeld, Fendi Private Suits, House & Garden

Související články