Putování v autě vám zajistí dovolenou plnou svobody, a aniž byste museli nějak přehnaně plánovat, z každého dne se nakonec vyloupne něco extra. Vy totiž najednou nemáte přírodu jen na dosah, vy jste její součástí. Ráno otevřete dveře od auta a ještě zmačkaní z postele koukáte přímo na stoupající páru, třeba nad horama, a hltáte první sluneční paprsky. Je to zážitek, i když vás stihne déšť. Prostě se zachumláte pod deku, rozsvítíte malá světýlka, necháte přírodu kolem vás bubnovat a pustíte si film (raději ne nic strašidelného, kdybyste v noci musela na záchod).

Když najdete pěkný spot, ty výhledy… ach! Ty vážně stojí za to. Dokonce tak moc, že pokud nejste z cukru, jste ochotná se na několik dní vzdát komfortu splachovacího záchoda a tekoucí vody. Samozřejmě záleží, jak moc vytuněné máte vozidlo, ale jestli vyrážíte na cesty v obyč karavanu nebo s dodávkou, je voda v domě na kolech nad zlato.

”Must have” do divočiny

Daleko od lidí. Pryč z města, práce, ze stereotypu. Z narvaných kempů. Někam do přírody na samotu. Zní to krásně až snově, ale ne každý si hned uvědomuje, co takové pryč od lidí obnáší. Ono se sice říká ”auto to uveze”, ale když v něm deset dní bydlíte, jíte, spíte, každý zaskládaný centimetr, kde se ”něco válí” (většinou vaše věci, protože jste si toho prostě vzala zbytečně moc), je znát. Nakonec stejně polovinu nevyužijete. Vím o čem mluvím, protože s přítelem takto vyrážíme vlastně už tradičně. A letos nám k tomu ještě přibyl třicetikilovej pes. Takže jsem si dala challenge a vybrala jen 8 položek kosmetiky, kterou do karavanu, obytňáku nebo dodávky vážně potřebujete.

1. Opalovací krém

Vlastně jste kromě spánku a chvíle, kdy se převlékáte, pořád jen venku. Na vzduchu, v přírodě. Je to nádhera. Bez dostatečného SPF se spálíte rychleji než topinka na ohni, takže se mazejte. Vyhněte se mastným olejům nebo všemu, co se špatně vstřebává. Budete to mít na sobě den, dva… možná i víc.

2. Intimní ubrousky

Vlastně se vám hodí jako náhrada sprchy jakékoliv vlhčené ubrousky, ale ty intimní můžete použít i na své nejcitlivější partie, takže v rámci úspor místa, berte ty.

3. Kartáček na zuby a pasta

To je naprostá samozřejmost. A taky třetí položka z osmi.

4. Čisticí ubrousky na obličej

Na road tripu dostává vaše pleť zabrat. Celý den jste vystavená prachu, množství vody je omezené a v přírodě není prostor na několikafázové čištění pleti. Proto jsou další nutnost čisticí ubrousky pro citlivou pleť. Nejlépe takové, po nichž si nemusíte oplachovat obličej.

5. Pleťový krém

Ať to má aspoň nějakou kulturu, svůj oblíbený krém nebo olej na obličej si do batůžku přibalte. Zase si ani na dovolené v divočině nepotřebujete hrát na trosečníky.

6. Suchý šampon

Čerstvě umyté vlasy nenahradí, ale rozhodně oddálí dobu, kdy už je umytí hlavy nevyhnutelné.

7. Mýdlo a šampon všechno v jednom

Až na mytí hlavy vážně dojde, potřebujete šampon. Ne nutně 6v1 pro chlapy, který poslouží na vlasy, na podpaží i jako motorový olej, ale takový, co umyje vlasy i tělo zároveň ušetří místo. Jelikož by balzám na vlasy byl další položka, budeme místo toho kreativní a efektivní zároveň.

Jako kondicionér splní službu oplach z jablečného octa nebo voda s vymačkaným citronem, což jsou obojí potraviny, takže pravidla osmi kosmetických položek neporušujeme. Nakolik vám to přijde šílené, funguje to.

Jak funguje kondicionér na vlasy?

Aby šampon z vlasů vymyl nečistoty, má zásadité pH, díky tomu se vlas otevře. Aby se znovu zavřel, potřebujete kondicionér - kyselé pH. Jablečný ocet i citron jsou velmi kyselé a vlas perfektně uzavřou. (Zdroj: studiomarteena)

8. Deodorant

Pro pocit svěžesti a méně potu.

Co nepotřebujete

  • Dekorativní kosmetiku nechte doma, do hor nebo do lesa je to zbytečné. Na fotkách se dá absence líčidel vykompenzovat slunečními brýlemi, můžete pózovat otočená zády anebo se fotit z dálky. Přece chcete, aby bylo vidět hlavně to krásné panorama. Navíc pokud berete líčení, potřebujete s sebou další produkty na jeho odlíčení.
  • Bez peelingu to pár dní také přežijete a jestli jedete až k moři, já si vždy vypomůžu tím, že na obličeji nechám zaschnout slanou vodu a pak si obličej prostě pár krouživými pohyby odrbu, než se opláchnu sladkou vodou.
  • Stylingové produkty na vlasy. Čím méně toho na vlasy dáte, tím méně toho budete potřebovat umýt. Dlouhé roky jsem byla člověk, který se neobešel bez žehličky, protože se mi vlasy tak podivně vlní a krepatí. Naučila jsem se je z praktických důvodů na cesty zaplétat podle návodu na ”heatless curls”, a tím se hodně věcí vyřešilo.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články