Víkendové pobyty stále patří mezi oblíbené trávení volného času. Na mnoho evropských měst vám postačí pár dnů, abyste nasála atmosféru a objevila ta nejzásadnější zákoutí. Jenže čím kratší dovolená, o to méně zavazadel toužíme vláčet. A pak je zbytečné ztrácet drahocenný čas na letišti pří výdeji kufrů, když už se dávno můžete kochat výhledem z hotelového pokoje. Balení na eurovíkend v zimě vyžaduje jistou strategii. Zimní oblečení je zpravidla robustní, zabírá hodně místa a je většinou těžší. Každý centimetr zavazadla je vzácný a není prostor pro zbytečné chyby. Zde je 8 tipů pro balení na víkend v zimě.
Jeden univerzální kabát
Bez teplého kabátu nebo bundy se neobejdete. Na druhou stranu vám na víkend – třebaže prodloužený – stačí jeden takový svršek. Měl by být určitě dostatečně teplý, ale zároveň univerzální v tom smyslu, aby udělal parádu a byl pohodlný natolik, že v něm zvládnete pobíhat celý den ve městě.
Minimalizujte boty a doplňky
Totéž platí o botách. Stačí vám jedny zimní teplé boty, v nichž víte, že zvládnete celý den a neumrznou vám nohy. K tomu přibalte jedny lehké, které se hodí například na večer do pěkné restaurace. Rovněž se vyplatí vlastnit takovou kabelku, o níž víte, že se za ni nemusíte stydět do města ani do restaurace. Měla by být ideálně lehká, neutrální barvy a střihu, aby se hodila ke všemu. K tomu po jednom teplý šál, čepice a rukavice.
Chytré vrstvy jsou klíčové
Objemné kusy oblečení směle nahradí několik tenčích vrstev s dobrou izolací. Nepotřebujete s sebou mít ten nejtlustší svetr ze skříně, když máte hřejivé a hlavně tenoučké termoprádlo. Funkční oblečení zabere málo místa, a přitom zahřeje.
Vybírejte neutrální barvy
Sbalte si takové oblečení, které mezi sebou můžete libovolně kombinovat. Tak docílíte různých outfitů, se zlomkem kusů. Neutrální barvy jako černá, béžová, bílá či šedá jsou klíčové. Oblečení, které nemá víc než jedno uplatnění, je pro zimní eurovíkend nevhodné.
Ruličková metoda
Totam je tradiční skládání oblečení. Když chcete ušetřit místo v kufru a zároveň minimalizovat pomačkání oděvu, naučte se rolovat. Vytvořením pevných ruliček bude zavazadlo na první pohled přehlednější – a co je hlavní, vejde se toho do něj víc.
Kosmetika v cestovním balení
Miniaturní verze kosmetiky jsou naprostý základ chytrého cestování. Mnoho kosmetických značek už s těmito případy počítá a své produkty nabízejí i v cestovním balení. Nebo si domů pořiďte cestovní lahvičky, do kterých vždy odeberte potřebné množství. Tyto lahvičky mají do 100 ml, takže mohou přijít do kabinového zavazadla.
Zároveň se zamyslete, bez čeho se opravdu neobejdete a naopak. Opravdu to ty dvě, tři noci nezvládnete bez nočního krému nebo pleťové masky? A vážně potřebujete své vlastní mýdlo nebo šampon, když se jedná o základní vybavení každého hotelu? Pročtěte si předem pečlivě informace o vybavení vašeho ubytování, ať nenosíte dříví do lesa.
To největší a nejtěžší oblečení na sebe
Do kufru naskládejte to nejmenší a nejlehčí oblečení, na sebe oblečte ty nejvíc objemné kusy. Všechny víme, že v letadle je stejně vždycky zima, tak aspoň nebudete klepat kosu a ke všemu ušetříte místo v zavazadle.
Necestujete do divočiny
Kdykoliv se potřebuji na cestu co nejvíc uskromnit, připomínám si, že (většinou to platí) nejedu nikam do divočiny, ale do civilizace. Z toho plyne, že cokoliv zapomenete nebo nešikovnou náhodou zničíte, ať už cestujete do Paříže, do Budapešti, do Říma nebo třeba do Barcelony, všude najdete obchod, kde si koupíte cokoliv potřebujete. Levné i drahé. A bude z toho perfektní vzpomínka na úžasný víkend.
Zdroj: iGlanc.cz