„Nevím, jak dlouho tady budu. Ale chci si to užít. Každý den naplno a nelitovat ničeho. Někteří to mají ve stylu párty, koks a chlebíčky. Ne, to nepotřebuji. Chci být šťastná s těmi, které mám ráda. Dokud to půjde.” Tento vzkaz před pár měsíci Denisa vyslala do světa. Bylo to poté, co přestala zabírat bioléčba, na kterou se jí skládaly tisíce lidí. Její příběh roky sledovalo celé Česko, mnoha duším dodávala svojí statečností a chutí do života naději. My rádi věříme a chceme věřit, že i křehká bytost přemůže tříhlavého draka.

Láska a světlo

Život je jako film a než se nadějete, sledujete závěrečné titulky. Rozplývat se nad maličkostmi se nám v rychlém světě může jevit pošetilé, ale život je krátký. A láska je jeho skvělá kapitola. Denisa láskou obklopená byla, až do svých posledních dnů. Lásku v jejím životě krásně odráží svatební video, které zachycuje jeden z nejšťastnějších okamžiků. V minutě vidíme smích, slunce, tanec a ten třpyt v jejích očích. Nejen do životů svých přátel a rodiny přinesla světlo, navzdory tomu, že se u ní rakovina poprvé objevila v roce 2014, pár měsíců před svatbou a jí bylo teprve 27 let. Dostala silný epileptický záchvat a zkolabovala. Poté jí lékaři oznámili, že má na mozku velký nádor.

Jak to přežít a nezbláznit se

Pojmenovala ho Evžen a říkala, že si v její hlavě udělal mejdan. Zpočátku podstoupila čtyři operace, ale řízenou léčbu odmítla. Začala zdravě jíst, vyřadila ze života cukr a maso. Fungovalo to a ona si myslela, doufala, že na Evžena vyzrála. Vdala se, byla manželkou milujícího muže, matkou, žila a uskutečňovala své plány. A mezitím se zaměřila na pomoc ostatním, kteří potřebují inspirovat a motivovat. Pomáhala dalším onkologicky nemocným pacientům a o své nemoci napsala knihu Jak to celé přežít a nezbláznit se. Nechtěla, aby byl její příběh k politování, ale aby dodával tolik potřebnou sílu. „Denisku jsem sledovala celou dobu během její nemoci. I já byla nemocná, tak mi dodávala hodně síly. Necítila jsem se v tom tak sama,” zní jedna ze vzpomínek na její sociální síti.

Nádor se znovu probudil k životu

On tam pořád byl, i když o sobě dlouho nedával vědět. Skoro devět let od první operace se nádor probudil a tentokrát začal rychle růst. Dostavily se ty neblaze známé příznaky a vyšetření potvrdilo nejhorší obavy. Nejenže byl zpátky, ale Evžen se proměnil v jeden z nejagresivnějších nádorů, takzvaný glioblastom, který nedává naději na dlouhé žití. Když přestala zabírat bioléčba a nové nádory nebylo možné operovat, smířila se s tím, že už tady dlouho nebude, aby si poslední chvíle vychutnala, jak jen to bude možné.

Odkaz, který zůstává

Přestože svůj boj 2. dubna v pouhých pětatřiceti letech prohrála, zůstalo tu po ní něco, co už nikdy nezmizí. Ačkoliv v nás teď krásná vzpomínka na svatbu, fotografie s přáteli, s rodinou a vidina toho, jak krásná žena to byla vyvolávají smutek. Nebyla to totiž jen ”ta Denisa z MasterChefa”, přestože i tato kapitola do jejího života patří. Dokud byla naděje, postavila se výzvám a tehdy o to víc zářila. „Sbohem lásko naše, nikdy na tebe nezapomeneme. Teď už odpočívej. Tvoje milující rodina.”

Zdroj: iGlanc.cz, Instagram

Související články