Nikol je maminkou dvou chlapečků. Smutné osudy dětí ji proto bolí u srdce ještě víc. V posledních dnech se vlivná influencerka (na Instagramu má 687 tisíc followers) svěřila svým fanouškům, že ji šokoval případ jedné dívky, kterou více než dva roky zneužíval nevlastní otec, lesní dělník. Bylo to ještě v době, kdy nebyla zletilá, příkoří pokračovalo i tehdy, kdy dosáhla plnoletosti. Okresní soud viníkovi původně stanovil trest v podobě tří let vězení, násilník měl oběti vyplatit odškodné ve výši 300 tisíc korun. I takový trest se za soustavné zneužívání dítěte zdá málo. Násilník se však odvolal a od Krajského soudu v Brně odešel pouze s podmínkou a pětiletým odkladem.

Zneužívaná dívka se pokusila o sebevraždu

Není divu, že taková situace nejen rozčílí. Zprvu je nepochopitelná. Zejména pro ženu. Neuvěřitelný verdikt má navíc mimo jiné šokující odůvodnění. Jednání násilníka nemělo prý podle znalce negativní dopad na jeho oběť. Stačilo pár dní, aby se po vynesení šokujícího rozsudku objevila další zpráva. Nebohá dívenka se pokusila o sebevraždu.

„A je to tady… Napadá mě teď jen hora sprostejch slov,“ vyjádřila se Nikol ke smutnému vývoji kauzy. Už před tím položila několik zásadních otázek. Kolik lidí už tímto stylem odsoudili? Co říká Ministerstvo spravedlnosti? Padají mnohem vyšší tresty za banálnější případy, zatímco zde násilník pravděpodobně dál zůstane v domácnosti se svojí obětí.

Nikol má velkou moc něco změnit

„Bagatelizace násilí na dětech.“ Takto trefně Nikol pojmenovala stav celé kauzy. A už získává podporu ze stran fanoušků: „Nikčo, vykřičte to do světa. Vy máte vliv.“ Influencerka sice nemá možnost přímo zasahovat do justičního systému, jako každý z nás, ovšem pokud se jí podaří vyburcovat masu lidí, věci se mohou pohnout. „Já s tím nic neudělám, musíme všichni. Prudit na důležitých místech. Tohle nesmí projít,“ pobídla své sledující. Ke kauze se vyjadřují postupně i další vlivné osobnosti. Mezi nimi Zuzana Fryaufová, jež na Instagramu figuruje jako Zuzeta, kdysi například šéfovala Plesu v Opeře. Ta upozorňuje zase na fakt, že maminka dívky odmítá násilníkovo tvrzení, že by fungovali jako rodina. Dokonce jej žena prý několikrát vyhazovala z domácnosti, ale marně.

Pomohla Martínkovi, pomůže i zde

Naděje, že se nebohé dívce dostane zadostiučinění, tu je. Jen si vzpomeňme, jak se na konci minulého roku vybíraly peníze na nemocného Martínka. Ohromující cíl 100 miliónů korun se zdál nedostižný. Nikol, která byla známá svými pravidelnými podporami sbírek, sdílela i Martínkův příběh. A běh do cíle se najednou velmi zrychlil. Pro chlapečka se nakonec vybralo více, i když šlo o ohromnou částku. Je dost možné, že se prolomí i ledy v kauze zneužívané dívčiny.

Od sbírek k NF Radovan

Nikol i díky svým filantropickým aktivitám dostala nedávno od předsedy Senátu Miloše Vystrčila medaili. Jak sama ale prohlásila, bere ji jako ocenění pro celou její komunitu fanoušků, s níž se podařilo vybrat ohromující množství peněz pro potřebné. Aby své aktivity nějak zastřešila, založila nedávno NF Radovan, v němž pokračuje v podpoře nelehkých osudů. Radovan je nejen veselé jméno, jde o přezdívku jejího staršího syna Matýska, jenž rovněž baví Nikoliny sledující.

Zdroj: iGlanc.cz, Seznam Zprávy

Související články