Britskou královskou rodinu v poslední době sužuje mnoho problémů. Mezi nejzávažnější patří rakovina krále Karla III. i princezny Kate. Právě takové situace blízké stmelují a jak se zdá, dojde k tomu i v Buckinghamském paláci. Podle experta na britskou královskou rodinu Toma Quinna William a Kate vyslali do Ameriky, kde Sussexovi žijí, jasný signál: „Přijeďte a vezměte s sebou i děti.“ Právě malí caparti by měli sblížit rozhádané bratry a švagrové.  

Zdroj: Youtube

William, Kate, Harry a Meghan zase spolu?

K osudnému dni by mělo dojít už za měsíc. Dnes už je jisté, že 8. května princ Harry vystoupí s projevem při příležitosti 10. výročí her pro veterány Invictus Games, které založil. Na seznamu hostů je prý i Meghan. Pro ni by to byla první návštěva Británie od pohřbu královny Alžběty II. v roce 2022. Jen připomeneme, že od odchodu Sussexových z Británie před 5 lety se Meghan do rodné země svého muže jinak nepodívala. Nepřijela ani na pohřeb prince Philipa, který zemřel rok před královnou.

Dojde k odpuštění?

Meghan a Harry jsou takovými enfant terrible vznešené britské rodiny a je složité odhadnout, jaké spekulace jsou výmysly senzacechtivých lidí a čím si manželé Sussexovi skutečně zavařili. Pravda je však taková, že královskou rodinu nepotěšili například v interview s Oprah Winfrey, kde i zaznělo, že jistí členové královské rodiny řešili barvu pleti tehdy nenarozeného miminka Meghan a Harryho. Moc nepomohla ani Harryho knížka Náhradník, kde princ Harry také zveřejnil intimní informace z královské rodiny. Můžeme se však domnívat, jestli jsou švagrové Kate a Meghan opravdu na ostří nože a jestli Meghan rozplakala Kate v den své svatby, protože se jí nelíbily šatičky družiček, tedy i princezny Charlotte. Je také otázkou, jestli William byl spolu s Camillou až doposud tím, který Harryho odmítal, když přijel například navštívit nemocného otce. Popravdě macecha a bratr dostali od Harryho „naloženo“ asi nejvíce.

Nemoc vše spraví?

Situace se však mění, a i když všem koluje v žilách modrá krev, jistě i oni jsou normální a touží po klidu a smíru. Že vztahy v královské rodině nejsou na bodu mrazu, dokázali Harry a Meghan, když popřáli brzké uzdravení nejen králi, ale i princezně Kate. Jednak to udělali po její lednové operaci, kdy ještě nikdo netušil, co Kate sužuje, ozvali se i tehdy, kdy vyšlo najevo, že Kate trápí onkologické onemocnění. Ačkoli si tuto zprávu přečetli až v médiích. Švagrové se měla ozvat dokonce sama Meghan a Kate to prý velmi potěšilo.

O všem rozhodne květen

Na jedné straně spekulanti uvažují, že Sussexové jen využívají příležitosti, jak se znovu „vetřít“ do přízně královské rodiny, fanoušci monarchie zase ale tvrdí, jak se všichni těší na setkání. Thomas Quinn například vznesl myšlenku, že Meghan v žádném případě děti do Británie nepřiveze. Dokonce se spekuluje, že bude chtít nejprve omluvu za všechna příkoří, a pak se uráčí dorazit. Jenže ani ten největší expert na modrou krev nevidí pomalu ani za bránu Buckinghamského paláce, natož mezi její zdi.

Královská rodina prakticky nikdy nekomentuje tyto skandální situace, lidé se pomalu neodvažují na ně ani zeptat. Jen jednou se jistý novinář letmo zeptal Williama, který kolem něj na jedné akci procházel, co si myslí o skandálním interview s Oprah. Princ jen pronesl, že u nich rozhodně rasisté nejsou. Takže těžko si může být někdo jist, co Harry i Meghan udělají. Na druhé straně smíření může být vymodleným přáním právě fanoušků monarchie. Faktem však zůstává, že britská královská rodina nezažívá nejlepší dny a možnost, jak se zase spojit je tak ideální. Uvidíme tedy za měsíc. V ten Harry a Meghan budou slavit i pět let od svatby. Přiťuknou si sklenkou na místě činu, tedy v Londýně?

Zdroj: iGlanc.cz, The Mirror, Daily Express

Související články